şükela:  tümü | bugün
 • sanırım bu bi ritüel. ünvanı artınca odasında terlik giymeye hak kazanacaktır veya sandalet...

  sebebi ne ki acaba?

  resim

  bu kez gerçekten (#46976011) gelen mesajlar üzerine edit:

  teşekkürler.... yüzünüzde biraz tebessüm yarattıysam ne mutlu...

  edit2: haa bi de hazır o kadar araştırma görevlisi başlığa toplanmışken, yüksek lisans, yurtdışında yüksek lisans hakkında ufkumu açar mısınız?

  özel mesaj veya deayri@outlook.com yoluyla ulaşabilirseniz. sevinirim...
 • araştırma görevlisi olduğu andan itibaren;

  a) danışman hocasının kadrolu kölesidir. bina içi, binalar arası hatta kampüs dışı, araştırma görevlisi oluşuyla ilgili/ilgisiz her tür ayak işine koşturmakla mükelleftir.

  b) tez izleme komitesindeki diğer hocaların da emir eridir. danışman hocasının yüklediği kadar olmasa da, onların "rica ettiği" her tür işi seve isteye yapmak, sağa sola gitmek zorundadır.

  c) bölümdeki diğer hocalar da denk getirebildikleri anlarda ona iş yüklemekte beis görmeyeceklerdir. zira ülkedeki en güçlü dokunulmazlık profesörlere verilmiştir ve zavallı genç akademisyenimizin tüm kariyeri bu hocaların çoğunluğunu oluşturacağı veya etki altına alacağı jürilere bağlıdır.

  d) hocalar genelde bilirkişilik, ödenekli projeler, danışmanlıklar gibi, asli görevleri olan eğitim/öğretimden çok daha mühim(!) işler peşinde olduklarından, derslere girmekte pek de istekli olmayacaklar ve araştırma görevlimize "hadi sen gir de bugün bir uygulama yapın" falan diyeceklerdir. sınav zamanları gelince de hocalar sınıfa, amfiye 5-10 dakika uğrar, kalan 1 hatta bazen 2 saat boyunca ise araştırma görevlileri ayakta sınavı takip ederler.

  ezcümle; akademik hayatında, iç mekan - dış mekan ayrımı olmaksızın, yaya olarak en fazla kilometreyi araştırma görevlisi olduğu süre boyunca kat edeceği, en çok ayakta kalacağı süre de bu döneme denk geleceği için dayanıklı ve rahat bir ayakkabı seçmek zorundadırlar.

  ne yapaydı? makosen mi giyeydi?
 • nedenini anlamak çok da zor değildir.

  araştırma görevlisi demek, eli henüz para görmüş yeni mezun demektir. para da öyle çok matah bir para değildir ama "almışken" felsefesini kısmen uygulamanıza izin verir. kışlık bot alsanız, yazın sıkıntı çekersiniz. yazlık ayakkabı alsanız kışın sıkıntı çekersiniz. abiye ayakkabı alsanız, bir anda gardırobunuzu değiştirmek zorunda kalacağınız için pahalıya patlar. hem spor ayakkabı olacak hem her mevsim olacak hem spor giyinmenize uygun olacak hem de trekking vs hafta sonu kaçışlarına uygun olacak. eh, işte 10 fonksiyonu yerine getirdiği için elde de para var, artık öğrencilikteki gibi değilsiniz, bastırıp parayı alıyorsunuz en iyisinden bir dağcı ayakkabısı.

  işe git, uyumlu. oradan çıkınca bara git cool. oradan çıkınca eve git, çıkarmadan yat, terletmez. hafta sonu atla trekking'e git, şukela.

  ben dağcılık ayakkabısı giymeyen araştırma görevlisine iyi gözle bakmam.
 • (bkz: önce güldüm sonra bastım şükelayı)

  buna çino pantalon ve kareli gömlek de eşlik eder.
 • columbia markasinin gizli sponsor olmasidir.
 • dirsekleri yamalı kadife ceket ile birlikte giyildiğinde akademik bilgi patlaması yapar!
 • vay anasını, aynısı bizim araştırma görevlilerinde vardı, ben bizimkiler trekking bilmemne falan yapıyolar beraber diye düşünmüştüm.

  sözlükte (bkz: iç savaş toyotası)'ndan sonraki en iyi tespit.

  edit: imla (teşekkürler sportexhaust)
 • hakikaten lan, yök mü dağıtıyor ne
 • orman fakültesinde araştırma görevlisi olunca olmazsa olmazdır sanıyorum ki. ormandan babetle örnek toplayacak halleri yok herhalde insanların.
 • haykırarak gülmeme vesile olmuş başlıktır. ibretlik tespit.
hesabın var mı? giriş yap