şükela:  tümü | bugün
  • bir kişiyle olan samimiyetin en aza indirgenmesi eylemi. kurulan diyalogların:
    - selam/merhaba
    - naber?
    - iyidir senden naber?
    - iyi
    - peki
    - eywallah
    şeklinde süregelmesi durumu. kullanılan kelimeler bazen değişiklik gösterebilir fakat karşıdaki kişiye tanınan zaman hemen hemen hep aynıdır.
  • genellikle ayrılan çiftlerin kaçınılmaz(?) olarak başvurdukları yoldur. internet ortamında falan karşılaştıklarında naber, iyilik, ee ben de iiyim , ee ne güzel şeklinde anlamsız, içi boş, çekinceli bir muhabbettten öteye gidilemez.
  • arkada$ kalalim diyip en da$$aklisini yaptiginiz eylem. ara mara kalmaz zaten bundan sonra.
  • sevişmemesi gereken iki insanın tampon bölge oluşturmak için yaptıkları eylem de olabilir.
  • -seni seviyorum
    iç ses: seksensekiz seksendokuz
    cevap: ben de seni canimm :))
  • bazi devlet dairelerinde sirada bekleyenlerden istenir.
    cama yapi$tirilmi$ bir a4 kagitta times new roman fontuyla ve büyük harflerle yazar: "önünüzdekiyle araya mesafe koyunuz!"
    $u tip diyaloglar da kacinilmaz olur:

- pardon, nüfus cüzdani yenileme sirasi mi bu?
    - ne bicim konu$uyorsunuz siz? terbiyesizligin lüzumu yok!
  • otobuslerdeki fordculara karşı uygulanması gerekli bir eylemdir. gec ulan şuraya sözlerini takiben, batırılmak üzere hazırlanmış ucu sivri bişey ya da canta ile gercekleştirilebilir.
  • yapilabilecek en fuzuli hareketler listesinde basa oynayabilecek harekettir. kisiler bu harekete genellikle bir karsi cins mensubuyla iliskiler boka sardiginda basvurur. ne alaka kurmak, ne de alakayi tamamiyle kesmek istendiginde kolay kacis yolu olarak tercih edilir. mamafih sacma sapandir. gorusmek, konusmak istemediginiz ve gorusup konusmadiginiz kisiyle zoraki olarak, sozde medeni davranmak adina, selamlasirken bulursunuz kendinizi mesela. bu harekete basvuranlar herseyin akla kara kadar belirgin olmadigi fikrinde huzur bulurlar. yani ak ortadaki sorunu halletmek, barismaksa ve kara da bir daha hic konusmamaksa, araya mesafe koymaci bunyeler ne aka ne karaya gotu yiyen bunyelerdir. kisacasi, araya mesafe koymak deli sacmasidir. kendini fazla ciddiye almaktir.