şükela:  tümü | bugün
  • ks. tubitak arastirici bilgi sistemi.

ilginc bir bilgi bankasina benziyor ancak icine bakmak icin tece vatandaslarinin kimlik numarasi yabancilarin pasaport no ve oturma izni numarasi vermesi gerektigi ve internet uzerinde cok durust oldugumuz icin kendimizi fahri multeci ilan edip icine bakmadik. icine bakanlarin biz siddetli arastirmaci ama kaypak kisilere icerigi haber verirse buyuk sevaba girecegi sitedir. bu entry'yi muhtara onaylatip geliyorum bir dakika...
    http://arbis.tubitak.gov.tr/
  • istenilen bilgiler dogrultusunda giris yapmaya korktugum bilgi sistemi.
  • zırt pırt kilitlenmesi ile bilgilerinizi girmeyi işkence haline getiren sistem. bunun bilincinde olarak sanırsam aralara kayıt olanağı koymuşlar böylece baştan girmiyorsunuz bilgilerinizi.
  • tübitak tarafından bilgi pınarı olarak sunulan ve türkiye'nin araştırıcı veritabanını oluşturmak ve sürekli olarak güncellemek amacıyla, tübitak tarafından tasarlanan ve geliştirilen web tabanlı bir uygulama.

ayrıca arbis'e kayıt yaptıran ve bilgilerini girerek onay alan araştırıcılar, ab altıncı çerçeve programı gibi çeşitli iletişim platformlarından yararlanabilecekler, tübitak projelerine başvurma ve hakem-izleyici hizmeti verme gibi etkinlikler için bir ön koşulu yerine getirmiş olacaklardır.
  • kayıt olduktan sonra;

"... bilgilerinizi girmediyseniz tamamlamanızı bekliyoruz.
    bir hafta içerisinde bu bilgilerin arbis'e girilmemesi durumunda kaydınız silinebilir."

mesajı veren program. silinebilir dee silinmeyebilir dee. ya keyif adamı var orada ya da silinir demeye çekiniyorlar.
  • (bkz: arby's)
  • (bkz: arpağ)
  • son derece önemli bir veritabanı olmasına rağmen yıllardır değişmeyen, doğru dürüst çalışmayan, götüm gibi bir web sayfasına sahiptir. belki de hiç kullanılmadığındadır.
  • tubitak'in dergi aboneligi icin kayit oldugum, sifremi degistirmeye izin vermeyen sistem. saniyorum sifre degisikligi icin bir adet vesikalik fotograf ve nufus cuzdan suretiyle ankaraya gitmemiz isteniyor.
  • sistem.

bkz: sizin kuracağınız sistemi....