şükela:  tümü | bugün
  • 2012 eylül ayında amerika'da gösterime girecek, başrollerinde richard gere, tim roth ve susan sarandon'ın oynadığı finansal ağırlıklı gerilim filmi.
  • amerikan aksanli tim roth ve monica raymundla lie to me dizisine tatli bir gonderme yapan film. o degil richard gerein simasi kaymis biraz sanki..ilk defa boyle bir rolde oynamis, beklenmeyen bir performans.. izlenesi..
  • brit marling'in oynadığı pek şukela film.
  • başrollerinde richard gere, tim roth, susan sarandon, brit marling gibi isimler barındıran film. yönetmen ve senarist nicholas jarecki. hiç de fena sayılmaz. beklentilerin az altında kalan finali ve fazlasıyla sırıtan laetitia casta dışında falsosu yok.

http://www.imdb.com/title/tt1764183/
  • şu an aldığı 6.7 imdb puanını dahi hak etmeyen richard gere'in oyunculuğunun hatırına sonuna kadar izlediğim sıkıcı film.107 dakika geçmedi aman diyeyim.
  • --- spoiler ---

para ile ilgili şirket işlerine her ne kadar uzak olsam da hayatta kolay bir şekilde karşılaşılabilecek bir olaydan yola çıkarak gerilimi yükselten 2012 yapımı bir film. başroldeki richard gere filmdeki hemen hemen her sahnede görülüyor, aslında genel olarak başrol oyuncusunun geçmişte yaptıklarının bedelleriyle yüzleşerek durumu kurtarma çabasını izliyoruz. sorunlu evlilikte karşılıklı yalanlar ve aldatmaca filmin en sonundaki bağlayıcı koz olarak kullanılmış. başroldeki kişi masum birini kurtarmasıyla vicdanını rahatlatır ancak yine de sonuçlardan kaçamaz. adaletten kirli oyunlarla kurtulur ama bu sefer hayatı bitmiş bir şekilde yoluna devam etmekten başka çaresi kalmaz. izlemek zaman kaybı değil ve sosyal konularda yaklaşımlarda bulunan bir film.

--- spoiler ---
  • george clooney buna benzer bir filmde oynamıştı. onun verdiği haz biraz daha aksiyon katılmış olmasıydı. bekledim bekledim bekledim. kaza dışında bi aksiyon olmadı. bunu izlediğim gün heralde aksiyon günümdü.

en çok fransız kıza üzüldüm desem yeridir.

film ilk önce insanların birbirine çok fazla dokunmasıyla dikkat çekiyor. polis savcıya savcı polise hakim polise şüpheli polise polis esas adama esas adam çalışanlarına diye gidiyor. çok fazla temas var ( eliyle dokunuyor veya çok laubali dialoglar ama gerçekçi avrupa ekolü veya türkiye işte lan bu. ) dikkatlerden kaçmadı.
  • alışılmış dışında bir sonla biten bir film. özellikle son sahnesi biraz vurucu ve düşündürücü geldi.
    şirketlerde yüksek pozisyonlarda çalışanların gerçekten böyle hayatları var mıdır bilinmez ama bu düşünceyi kesinlikle izleyiciye veriyor. her ne kadar benzer filmler ve aynı şekilde işlenmiş senaryolar olsada (bkz: wall street: money never sleeps) yine de ilgi çekici olmaya başarabiliyor. sürükleyici bir film. richard gere'in oyunculuğu oldukça iyi filmi tek başına götürüyor zaten.
  • --- spoiler ---

sonu olmayan film. sonu yok derken bitmiyor anlaminda soylemiyorum, sonunu cekmeyi unutmuslar.

--- spoiler ---