• optimum şubesinde bi kız var her gelene hoşgeldiniz abisi diyor
    ne diyo lan bu diye bakarken aslında arbyse dediğini saniyeler sonra anlattım ama hoşgeldinizi başa alması tamamen harf oyunları cinlik tarzı şeyler....
  • kalplere zarar fast food zinciri.

şöyle ki; açlıktan midemin kazındığı, gözümün döndüğü bir anda beef n cheddar hayalleri kurarak kendimi carousele atmıştım. biliyordum ki, yürüyen merdiven en üst kata doğru yaklaşacak ve merdivenin hemen dibindeki arby's beni oracıkta kucaklayacaktı. kafamdaki bu hayaller ve midemin gurultuları eşliğinde, merdiven olanca yavaşlığıyla yukarı kadar çıktı. ama ne göreyim! arby's orada değildi! o an dünya başıma yıkıldı sanki. üstelik yerini neye bıraksa beğenirsiniz? koca bir mcdonald'sa!!! "allah'ım bu bir kabus olmalı" diye haykırdım...

bir şölen havasında büyük seçim beef n cheddar menüyü mideye indirecekken, "açlığımı nasıl bastırsam"ın derdine düşmüştüm. düşünürken biraz yürüdüm, yarım daire çizip iniş yönündeki merdivenlere kadar gelmişim... derken bu sefer de "allah'ım, bu bir rüya olmalı" diye haykırdım. ama hayır, rüya değildi bu! arby's tam karşımda, aslında her zamanki yerinde duruyordu. değişen, yürüyen merdivenlerin yönüydü! o an yaşadığım duygu fırtınasını tarif edecek kelime bulamıyorum, kalp ne yapsın...
  • beef icerikli urunleri ile meshur fast food lokantalarinin adi.. bi curly patatesleri var... tadmak lazim anlatamiycam
  • redmond şubesinde türkçe konuşmamızdan rahatsız olup şikayet eden müşterileri yüzünden garsonundan fırça yemiştik. bu fast food restorandan cücük kadar burger boyları ve ağır yağlı curly fries'ı yüzünden hoşlaşmıyorum. ama amerika'daki whopper'a tercih edilebilir yine de.

doğru fast food çözümü için (bkz: wendy's)
  • herhangi bir burger zincirine hamburgerleriyle ve patetesleriyle bin basacak taddaki fastfood zinciridir.
  • bugün süper bir menüsünü yediğim için söylemiyorum ama cidden illa fast food namına bir şey yenilecekse arby's'i tek geçerim...kalitenin yerlerde gezdiği burgercilerimiz arasında arby's yıldız gibi parlıyor şerefsizim...tek parça pörsümüş marulu ete, eti ekmeğe yapışmış soğuk hamburgere o kadar para vermek yerine üç beş lira daha fazla verip sıcak sıcak arbys'ten bir şeyler yemek en mantıklısı bence...barbekü deluxe'ü sonra baget sandviçi falan cidden çok başarılı...ben kıvrık patatesine ölüp bitmiyorum ama sandviçlerine bayılıyorum...bayılmayı ölmek sananlardan değilim neticede...neyse arby's iyidir yani...bir avm'de yemek yiyeceksem önce arby's'e bakarım var mı diye sonra adama bakarım adam mı diye adfdsa...
  • dandirik hamburgercilerin dandirik hamburgerleri bu kadar tutulup dünya devi oluyorken, bu arby'sin neden sadece 3-5 yerde şubesi olduğu hayatın hiçbir zaman anlayamayacağım gizemlerindendir.

not: evet, reklam yapıyorum. biraz para kazansınlar da evimin yakınında şube açsınlar istiyorum. eve yürüyüş mesafesinde 2 burger king, 2 mcdonalds var sanki çok lazımmış gibi. ama bundan yok.

not2: hamburgerlerinden bahsedilmiş de bildiğim kadarıyla hamburgeri olmayan fast-food markası. hamburger değil onlar bi kere, hamburger denilen iğrenç şeyle hiç alakası olmayan ince dilimlenmiş et şeysi...
  • kıvırcık patatese ekstra para istedikleri gün bittiler benim gözümde. senin imzan olan şeye ekstra para istemek ne lan?
  • whopper'a bin kere tercih ederim.
  • gerek lezzet gerekse hizmet olarak, burger king ve mcdonald's'ın çok ilerisindedir. hatam çok geç keşfetmiş olmak. tavuğu tavuk gibi, eti et gibi... patatesi hiçbiriyle kıyas kabul etmez. fiyatları hemen hemen diğerleri ile aynı maksimum 1 lira oynuyordur.

bir de tam anlamıyla müşteriyi memnun etme gayreti var adamlarda. belki daha az müşterileri olduğundandır bilemeyiz ama gördüğümü söylüyorum. burger king'e gidiyorum "liptan ice tea şeftali kalmadı" diyor. "tamam beklerim ne kadar sürer" diyorum adama. suratıma bakıyor sanki anasına sövmüşüm gibi, sanki ice tea 1 hafta sonra gelecek... "15 dakika" diyor tamam diyorum. "kola verelim" diyor yok beklerim diyorum. inat ediyormuş muamelesi yapıyorlar. "amına koduğumun oğlu kola içtim ben senin yaşın kadar. midemin anası sikildi içemiyorum artık açıklama mı yapmam lazım?" demek geliyor içimden 16-17 yaşında olup o zor şartlarda çalışan ve "haklısınız beyfendi" demek zorunda olan çocuğa kötü davranmak istemiyorum. mayonez vermiyor mesela bazıları. istiyorum ve bekliyorum. kalabalık falan diye sıkıştırmıyım diyorum adamı 1 dakika oluyor ses etmiyorum. "ne vardı sizin?" diyor. "mayonez istemiştim" diyorum. böyle trip yaparak 3 tane mayonez atıyor tepsiye. "al amına koduğumun açı" der gibi bakıyor.

arby's'e gidiyorum. "ice tea şeftali kalmadı beyfendi 1-2 dakika bekleteceğim kusura bakmayın" diyor adam. buzsuz olduğunu unutuyor mesela, "buzsuz olacaktı" diyorum. hemen alıp yenisiyle değiştiriyor. adam her türlü sostan fazladan isteyip istemediğimi veya onlara özel soslardan isteyip istemediğimi soruyor falan.

mis gibi yer lan elimi ayağımı kesti diğerlerinden. sadece tatlı domates soslarını sevmiyorum o kadar.
hesabın var mı? giriş yap