şükela:  tümü | bugün
 • ukte dolduruyorum
  growlithe in evolve olmasıyla oluşan ateş pokemonu.
 • asil durusuyla, kalpleri isitan, ates pokemonu.
 • kaplan ile kurt arası bir pokemon.
 • japonca adı windie olan pokemondur.
 • aslında legendary değildir. articuno, zapdos ve moltres ile antik tabletlerde göründüğü için legendary olduğu söylenmektedir. diğer legendary pokemonlar gibi tek değildir örneğin, fire stone ile evrim geçirmesi sağlanan her growlithe arcanine olur. hatta ve hatta normal (aslında psuedo-legendary deniyor pokemon dünyasında) bazı pokemonlardan (örneğin tyranitar, garchomp ve hatta dragonite) çok daha zayıftır (arcanine base stat toplamı 555, bu saydıklarımın 600). hele hele bir slaking var ki o konuya hiç girmek bile istemiyorum (base stat toplamı 670 [oha], bazı legendary olan pokemonlardan daha yüksek; örneğin mew 600, hatta mewtwo 680; yani arada 10 fark var hepsi hepsi).
 • çin menşeili efsanevi olarak geçen ve lakin efsanevi olmayan birinci nesil pokémon.

  bazı arkadaşlar arcanine'ı çok küçümsemiş... muhtemelen ilk nesil oyunların yahut animenin etkisinde kalmışlar! oysa ki arcanine müthiş bir pokémon'dur...

  evvela arcanine'nın imza hareketi extreme speed, öyle çok fazla pokémon'un öğrenebildiği bir hareket olmaması yanı sıra oyunda önceliği en yüksek saldırı hareketlerinden biridir ve oldukça güçlü bir harekettir.

  bunun haricinde arcanine'nı güçlü kılan en büyük özelliği hareket havuzununda bulunan çok çeşitli hareketlerdir... en önemlileri ise sanırım thunder fang ve wild charge! bu iki hareket elektirik-tipidir ve arcanine'nın tip dezavantajına sahip olduğu su-tipi pokémon'lara karşı etkilidir.

  sözlükte de değinilmiş popüler bir karşılaşmada neler olabileceğini biraz incelemeyelim; arcanine vs gyarados
  her ne kadar değişiklik gösterebilme ihtimali olsa da yaygın kullanılan yetiştirme stillerinde arcanine ve gyarados %10 atak istatistiğine katkı yaparken aynı oradan özel istatistiğinden çalan bir doğaya 'adamant' doğaya sahip olurlar ve efor değerleri; arcanine için 252 hp, 252 atak şeklinde dağıtılırken, arcanine'dan nispeten yavaş bir pokémon olan gyarados için 252 hız, 252 atak şeklinde dağıtılır. ikisinin de yetenekleri çoğunlukla rakibin atak istatistiğini bir derece düşüren intimidate'tir.

  bu durumda iki pokémon da karşılıklı sahaya atıldığında ikisinin de atak istatistikleri bir derece düşecektir ve hızlı olan gyarados ilk vuruşu arcanine'a waterfall hareketiyle yapacak ve life orb isimli nesnenin katkısı ile vereceği hasarın %30 oranında artması neticesinde 197 hasar puanı olan arcanine'a 151-182 puan arasında hasar verecek ve life orb'un geritepmesi yüzünden %10 yani yaklaşık 17 puan hasar puanından kaybedecektir.

  buna karşılık arcanine, wild charge ile saldırıp 171 hasar puanı sahibi gyarados'a 164-196 puan arasında hasar verecek.

  arcanine, en kötü ihtimalle 164 puan hasar verdiği gyarados life orb'un geri tepmesi yüzünden kaybeceği 17 puanla pokétopunun yolunu tutacaktır.

  eğer gyarados, life orb tutmuyorsa o zaman arcanine'a 116-140 puan arasında hasar verecekti.

  bu halde ikinci turda hız istatistiğinden bağımsız olarak bu kez gyarados değil arcanine müthiş extreme speed'in önceliği sayesinde ilk hamleyi yapacak ve ilk turda 164 hasar puanı kaybettiğini varsaydığımız ve 7 hasar puanı kalan gyarados'a 36-43 puan arasında hasar verecek ve gyarados'u yine de pokétopuna gönderecektir!

  hasılı kelam olası bir arcanine-gyarados karşılaşmasında arcanine, doğru kullanılması halinde kolaylıkla gyarados'u saf dışı bırakabilir.

  eğer efor değeri dağılımı ikisinin de hp ve hız arasında dağıtılsaydı -ki bu durumda arcanine daha hızlı olacak ve ilk vuran olacaktı- bu durumda gyrados, waterfall ile 165 hasar puanı olan arcanine'a life orb'suz 116-140 puan, life orb ile 151-182 puan hasar verecekti... evet, life orb ile gyrados, arcanine'ı tek vuruşta nakavt edebiliyor ve lakin arcanine ilk vuracak ve 164-196 puan hasar vereceği yani arcanine'nın da tek vuruşta nakavt etme şansına sahip olduğunu unutmamak gerek.

  ihtimallere göre arcanine %81 şans ile tek vuruşta gyarados'u nakavt edebilir.
  buna mukabil gyarados -life orb'un katkısı neticesinde- %56 şans ile tek vuruşta arcanine'ı nakavt edebilir...
  ve unutulmasın life orb'un geritepmesi yüzünden gyarados da nakavt olacak!

  hasılı kelam arcanine, imza hareketi extreme speed ve hareket havuzunda barındırdığı ve tip koruması sağlayan hareketleri ile oldukça iyi bir ateş-tipi pokémon'dur... sakın ha hor görmeyin!
 • her ne kadar en güçlü ve gösterişli ateş pokemonlarından biri olsa da flareon gönüllerin şampiyonudur.

  tüm entüsiyastik gençleri cinnabar island'taki gym'ime beklerim. adayı blaine ve hırsız çetesinden temizledim. içiniz rahat bir şekilde gelebilirsiniz. pokemonlarım: flareon, arcanine, rapidash.
 • arcanine’s gerçekten de korkunç özellikleri olan güçlü bir savaşçı. özel saldırıları arasında kükreme, kor ateş, yapışma ve aşağı çekme sayılabilir. bu yer, kaya su tipi saldırıları yapabilen pokémonun göz bebeği ateş saldırılarıdır.

  tipi: ateş
  boyu: 0.6 m
  kilosu: 1.5 kg
  gelişme: growlithe arcanine
 • ken sugimori tarafından tasarlanmış olan en karizmatik ve güçlü ateş pokemonlarından birisi. değişik bir havası var bunun. "efsanevi" segmentinde olmasa da çoğu zaman en güçlü ateş pokemonu olarak kabul görüyor.