şükela:  tümü | bugün
 • 15 seneden fazladır evde kullandığımız bulaşık makinesi. "bir alet bi kere bile olsun sorun çıkarmaz mı" dye sorduğum sayılı makineden. portakal sıkacağı bile bozuldu, o bozulmadı..
 • ben daha ufacıkken eve gelen bu makine bulaşık yıkayabilmesi ve bulaşık makineleri o zamanlar pek yaygın olmadığından orta direk bir aile olmamıza rağmen kendimi karun gibi zengin sanmamı sağlamıştı. çocukluğumda yeri büyüktür. o makinadan sonra daha çok harçlık istemeye başlamıştım. aradan belki 20 yıl geçti. hala aileye hizmet vermekte.
  ekürisi için (bkz: beko prenses 170)
 • tamamen siemens parçaların montajından ibarettir. tıpkı 2100/2200 serisi çamaşır makinalarında olduğu gibi. bu yüzden uzun yıllardır çalışmaktadır. şimdi arçeliklerin bu sağlamlıkta olduğunu düşünmeyin bile.
 • 24 sene önce evimize girmişti arçelik 2200 çamaşır makinesiyle.
  iki yıl önce 2200 istifa etti gitti.bu halen oturuyor müdür koltuğunda.
 • arçelik'in ürettiği efsane bulaşık makinesidir... malzemeden kaçınılmadığı için elbette yıllar eskitememiştir... ve hala iyi yıkıyor olmasının sebebi 20 küsür litre su harcamasıdır...

  (bkz: 7 litre su ile bulaşık yıkamak)
 • bir dönem, arçelik 'in bulaşıkları yıkamak için evlerimize gönderdiği bayan.o gün bugün halen bazı evlerin mutfaklarında yaşantısına devam etmekte. biz kendisini emekli ettik. şu an biryerlerde kafasını dinliyordur büyük ihtimalle.
 • annemin çıktığı ilk zamanlardan beri kullandığı makine. benim çocukluğumu gördü, gençliğimi gördü, evlendim, 2 tane bulaşık makinesi değiştirdim, o yine de servis çağrılmadan yerinde duruyor. yalnız bir kere açma kapama tuşu bozulmuştu, anneme kürdan sıkıştırın, parçası bulunmuyor dedi arçelik. kadıncağız yeri göğü inletti, bölge müdürüne kadar ulaştı, "ben makinemden memnunum, ufacık tuş için makine mi değiştirilirmiş, bana acilen bunun yeni tuşu bulunacak" dedi, ne yapıp ettiler, buldular.

  onunla beraber eve giren arçeliklerden kurutma makinesi ki o da ilk çıkan modeliydi, uzunca bir süre çalıştırılmadan balkonda bekledi, geçen sene hurdacıya satıldı. çamaşır makinesi geçen yıl emekli oldu, press ütü ise ihtiyacı olan birine verildi. bizim demir leydi ise mutfaktaki yerini koruyor...
 • neye benzediğini merak edenler ve sahip olmak isteyenler için emel sayın'dan geliyor; http://www.sahibinden.com/…229888wqqpxqqdisplayitem
 • arkadaşımın öğrenci evinde bulunan makine. kendisi bir defada (hiç abartmıyorum) 33 bardak, 18 tabak, 2 tava, 1 tencere ve kapağı, 18 çift çatal kaşık, 3 bıçak ve kepçe yıkamıştır, hepsini tertemiz çıkarmıştır ki bulaşıkların bir kısmı 1.5 aydır beklemektedir. günümüzde yarım gün beklemiş yumurta tavasını bile yıkayamayan makinelere selam olsun.
 • 90 yilindan beri gun asiri kullandigimiz makine. gercekten de sorunsuzmus.

  bi de bunun kuzeni var. full automatic 2100 camasir makinesi