şükela:  tümü | bugün
 • fevkalede başarılı çalışmakta olan bir alet. özellikle öğrenci kesimin yüzünü güldürmüştür ancak fiyatını biraz indirmek lazımdır.
  (bkz: philips senseo can cekisiyor)
 • arçelik'in yeni ürünü. dünyada türk kahvesi yapan ilk makına. starbucks gibi büyük kahve zincirleri menülerine türk kahvesini hızlı ve güzel yapan makına yok diye koymuyorlardı şimdi koyarlar herhalde.
 • "bunlar da ne uretsek sazan gibi atliyo kardeşim" felsefesinin verdigi gazla arçelik ar-ge departmaninin "tiryaki" isimli, aslında pek bir i$e yaramayan icattan sonra piyasaya surdugu yeni bir hicbir i$e yaramayan icat...

  ayrica makinenin yaptigi kahvenin 40 yil hatiri falan da olmaz. boylece kirk yillik atasozunun de icine etmis oldular...
 • telvede masanın hemen yanında dururken çelik'in cinsel organının -telve ile de olsa- açık seçik sergilendiği reklamdır. hatta organla alakalı bi demirbaş sayımı yapılsa;

  - sağ t.şak!
  - burda, görünür!
  - sol t.şak!
  - burda, görünür!
  - orta bacak!
  - burda, ufak olsa da görünür!

  rtuk sürekli prime-time'da yayınlanan bu reklamın adult sahneler içermesine nasıl izin verir anlaşılacak gibi deil!

  ayrıca buradan bir türk markası olan arçelik'e sesleniyoruz. bu türk markasının maskotunun cinsel organı nasıl olurda ufacık olur, arkadaşım! "arçelik dünya markası oldu", "türkiye'yi temsil eden bir değer oldu" diyorsunuz, peki neden türkiye'yi temsil eden maskotun cinsel organını ufacık yapıyorsunuz. bir türk olarak başımı öne eğiyor ve gerçeklerin feci bir şekilde saptırıldığını farkediyorum.

  arçelik yetkilileri lütfen! ya reklamın adult sahnelerini kaldırın ya da çelik'e bir türk'e yaraşır, büyük ve haşmetli bir kimlik kazandırın! türk turizmini hiç mi düşünmüyorsunuz! "ulan palavraymış baksana şunun küçüklüğüne" deyip türkiye'ye gelmekten vazgeçecek turistleri hiç mi kaale almıyorsunuz! "arçelik'in türk ekonomisine katkısı büyüktür" diyorsunuz ama bu reklamdan sonra artık zararları da bi hayli gün yüzüne çıktı. lüften! lüften! lütfen!

  türk, öğün, çalış, güven...istiklal marşı ve göndere bayrağın çekilmesi, kapanış....
 • bir cezve başında 2 dakika bekleyemeyecek kadar tembeller için 315milyon tl ye kahve pişirme zevki
 • ekim 2004 peşin fiyatı 314 milyon olan makine.
 • kopugu garanti, lezzeti garanti bir turk kahvesi yapan makina. urunun ismi bence hos olmus o ayri bi mevzu.
 • arçeliğin piyasaya sürdüğü büyük icat, dünyayı kurtaracak makine.*
 • insanın o reklamdaki kahveyi görünce bile kostura kostura alacagı tembel işi makina.
 • tembel isi olarak nitelendirenlerin muhtemelen hayatlarinda cok sayida misafire türk kahvesi hazirlamadiklari icin elestirdikleri ürün. evdeki 4 kisiden biri sade, biri orta, ikisi de sekerli kahve istedi mi son kahve hazir oldugunda ilki buz tutar, o derece zordur ayarlamak. o zaman ne olur? misafir de bunun farkindadir zaten, buz gibi kahve icmektense "cay icelim" der is biter. türk kahvesinin yakin zamanda az daha tarih sahnesinden silinmeye yüz tutmasinin en büyük nedeni yapimindaki bu zahmettir. arcelik telve türk kahvesini modern dünyaya yaymak icin birebir bir alet daha ne olsun? espresso bugün dünyanin her restoraninda kafesinde varsa hala yüz yil öncesinin metodlariyla ocakta degil, bunu tembel isi görmeden arastirip gelistirip elektrikli makinesini icad eden tasarimcilar sayesindedir. bu yönüyle bakilinca dünyayi kurtarmasa da en azindan bir kültür degerimizi, damak zevkimizi kurtaracak bir makine olmasi acisindan arcelik'in yaptigi önemli bir icattir.