şükela:  tümü | bugün
 • dungeons and dragons'da nine hells veya baator diye bilinen boyutun hükümdarı olan varlıklar. her layerın bunlardan bir hükümdarı vardır. hatta bunlar: (birinci layerdan yukarı doğru)
  bel
  dispater
  mammon
  belial ve fierna
  levistus
  the hag countess
  baalzebul
  mephistopheles
  asmodeus
 • heroes of might and magic 3'te inferno kalesinin son level yaratığıdır.forsaken palace'da üretilen bu yaratıklar,devillerin upgrade edilmesiyle karşımıza çıkarlar.üretilmeleri için 4500 gold ve 2 mercury e gereksinim vardır.şu statlara sahiptirler:
  hp: 200
  attack: 26
  defense: 28
  damage: 30-40
  speed: 17
  bunlar dışında,savaş alanındaki her hangi bir noktaya teleport olabilmektedirler.saldırdıkları birim karşılık veremez.ayrıca düşmanın luck unu 1 puan düşürürler.nefretlerinden dolayı angel ve archangel lere %50 daha fazla zarar verirler.tüm bunlara karşın archangeller yanında ezik kalır archdeviller.oysa şöyle;pit lord ların horned demon summon etmeleri gibi bunlar da, 666 satanist* falan summon etselerdi enteresan olurdu oyun.
 • heroes 3 te hastası olunacak, cehennnem ırkının en güçlü yaratığıdır; zira kullanmasını bilmek gerek bodos düşmanın içine bir anda atlatırsanız haşat olur çıkar.

hesabın var mı? giriş yap