şükela:  tümü | bugün
  • ne çok konuşuyorsun, ne çok yazıyorsun demeyen badilerden. iyi ki var da okunuyorum diye sevindirenlerden.

ayrıca birlikte yapacağımız projemiz burunbüken için de patent alma aşamasında olduğumu, production ve marketing aşamasında kapısını çalacağımı burdan duyurmuş oluyum.

birlikte burunbükeceğiz yani.
  • adam bildiğin pankarta sevgi gösterdi. bir insanın pankarta karşı duyabileceği en saf duygu ne olmalıdır sorusunun cevabını verdi. çok içlendirdi bizi. ama biz anlamadık güldük, eğlendik! bizi affet archidead*.

ouuuwwwww yalnız söyleyince bir daha farkettim: bu ne kadar kötü bir nicknamemis böyle? yıl olmuş 2012 hala alınan nicklere bak arkadaş! ayrıca sen benim turşu suyu önerime ben mazot içmem diye karşılık verip zirvenin en trajik olayına da imza atmıştın. bunu yapmayacaktın salut! yarama tuz basmayacaktın salut! yıl olmuş 2012 salut!
  • 4 yıldır hakkında tek bir entry bile yazmamış olmamı, 100. entrymi kendisine ithaf ederek telafi edebilir miyim bilmiyorum ama birazcık etkili olur herhalde. nitekim kendisi binlerce yıldır bir kere bile çemkirmemiştir bana. benimle ilgili tek problemi 'yazar' olduğum halde aslında yazmıyor olmama rağmen, zaman içinde bunu bile kabullendi. ya da bilemedim şimdi, belki de vardır başka gizli gıcıklıkları.

ayrıca kendisine malum mu oldu bilinmez, taa elin belçikalarından 'hani benim entrym' demekte şu an... öyle psişik güçleriyle falan ün salmış bir kişi de değildir kendisi ama, hadi bakalım...

ve yine ayrıca asıl ben sorucam ona geldiğinde 'hani benim likörlü çikolatalarım?' diye, haberi yok... öyle kolay değil gecenin bi vakti ballandıra ballandıra tek başına çikolata yemek archidead efendii, haberin ola...
  • saçsız sakalsız her türlü halini berberden sonra ilk görme şerefine fotoğraf yoluyla da olsa nail olduğum uzun süreli, kısa dönemli asker kişi. kendisine "oğlum kışın git, soğuga çare var, bir kat fazla giyersin, ama yazın askerlik yapılmaz" şeklinde verdiğim tavsiyelere uyarak şubat ayında vatani göreve gitti. ama adama kışın git dedik de kars'a git de demedik ki. ilk gittiği zamanlar -30 derece gibi bir durum vardı. sanırım bir kat fazla giyinmek kurtarmamıştır. neyse çoğu gitti azı kaldı. atarsa 60 sanırım.
  • üç dört güne sivil hayata yeniden katılacakmış kendisi. gelsin de aramıza katılsın. fularlarım yetim, şaraplarım öksüz kaldı.
  • resmen kezban. selam verdik "oha bana yazıyorsun galiba :s.s". demeye başladı. hayır ilk fırsatta kendisini inzibatlara vereceğim, o olacak sonunda.

ha bir de kendisine ağır beddua edeceğim:

"kenarda dursun dediği entrylerin aynılarını başkaları hep senden önce girer inşallah"

(bkz: #39492077)
  • dört tane insan azmanı izbandutun boy sırasına göre dizildiği fotoğrafa bakıp "açılmış zigon sehpa gibi duruyorsunuz" diyebilecek tıynetsizlikte bir adam. hayır ağzını yüzünü kıracaklar sonra yazık olacak. memlekette yakışıklı adam yok zaten, olanlar da böyle böyle aradan çıkıyor.
  • hanım hanıııım, sen önce bi' ağzını topla!

sen, benim doğum günümde, benim en sevdiğim amorphis şarkılarından birine entry yazarsan ve o entry doğum günü temalıysa ve -yazarken bile utanıyorum- o doğum günü benimki değilse, ben senin o entry yazan parmaklarını kırarım!

buradan, vesileyle, black winter day'in de doğum gününü kutluyor ve bol amorphis'li yıllar diliyorum. ha bir de hollanda'daki teyzemlere selamlar gönderiyorum.
  • tavukları pişirdim, hacıyı çarşıya gönderdim, kendisini bekliyorum.
  • yalnızlıktan dolayı, kendini badilerine eklemiş mal.