şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #64708031)
 • murat paktarafından geliştirilen küratör bir yapay zeka botu.
  bu botun websitesi
  proje açıklaması
  "
  who is archillect?
  archillect [archive + intellect] is a synthetic intelligence (or artificial intelligence, depending on the point of view) made to find and share inspiring visuals over social media channels. she is a living inspiration archive. she is a digital muse."
  proje açıklamasında çalışma prensibi de açıklanmış.
 • arşiv ve zeka kavramlarının ingilizce karşılıkları archive ile intellect'in birleşiminden adını alan, sosyal medya kanalları üzerinden esin kaynağı görselleri bulan ve yine bu kanallar üzerinden paylaşan bir sentetik zeka veya bakış açısına bağlı olarak bir yapay zeka.

  mutsuz insanları yaratıcı sanatçılara dönüştürmek için twitter, facebook ve pinterest hesaplarından paylaşımlar yapıp yaşayan bir ilham kaynağı ve dijital müze olmak da amaçları arasında.

  anahtar kelime listesiyle beslenen bir algoritmaya sahip. arama sonuçlarını doğrudan paylaşmak yerine, sayfalar ve yayınlar arasında viki gezintileri** yapıyor ve görüntü, poster, son etkileşimler ve yayının görünür kitlesi gibi çeşitli öğelerle ilgili veriler topluyor.

  bu maddelerin sosyal yapısını, her birinden çıkarabildiği kadar çok veriyle haritalandırıyor. bu soyut yapı, olumlu sonuçları bulmasına yardımcı oluyor, daha da önemlisi, ilgili anahtar kelimeleri keşfetmesini ve sonunda da öğrenmesini sağlıyor.

  http://archillect.com/
  https://twitter.com/archillect
 • twitter'da 770bin takipçiyi geçmiş olan ve her 10 dakikada bir resim paylaşan yapay zeka
 • tamam paylaşımı ile gönlümü kazanan sayfa. görünce gözümde kalpler belirdi
 • gece gece ypgli teröristleri paylaşarak beni şaşırtan yapay zeka. acaba hangi barzo pinterest gibi kanallara bunları attı da bu zavallı yapay zeka ablamız bunu estetik sanarak paylaştı.
 • aynı anda atatürk, "t a m a m" ve ypg içeren paylaşımlarıyla halkların demokratik melis'i olduğundan şüphelendiğim yapay zeka.

  bir de japonya'nın ekmeğini fazla yiyor.
 • vay anasını meğer bizdenmiş ya la bu.

  twitter'da 1 milyon 200 bin takipçisi olan bot hesap.
 • bu yapay zekanın yaratıcısı murat pak adlı bir türk. yapay zeka diyorum çünkü bu sayfanın da bir yöneticisi yok. hesap kendi kendini idare eden, internet üzerinden topladığı görselleri belli bir algoritmayla yayınlıyan yapay zeka üzerine kurulu. ayrıca yapay zekanın yaratıcısı murat pak, paylaşımlara hiçbir şekilde dokunmuyor, engelleme yapmıyor. archillect sanal alemde popüler olan konular üzerinde fotoğraflar bulup paylaşımlar yaparak kendini geliştirmeye devam ediyor.