şükela:  tümü | bugün
  • unlu bir mimarlık dergisi
  • efendim ismi mimarlik referansi verse de ben boyle mimarligin icine edeyim. basbayagi bir ev,dekorasyon dergisidir. abd'de ciktigi icin tipik olarak kapaginda bir film yildizinin kendi dosedigi evinde siritirkenki resmi bulunur.

icinde cosmopolitan'i aratmayacak 20-30 sayfalik moda fotograflarina bile rastlanilabilir. anlasilacagi uzere ust sinif ve kasarlarin coffee table dergisidir. dolayisiyla bu kisiler duvarlarini boyatmak istediklerinde burada isi cikmis birini isteyebilirler. o yuzden hayatinda icine bakmasa da amerikan mimarlari bu dergide yayimlanmak icin kiclarini yirtabilirler. turk dergileri icindeki karsiligi vizyon dekorasyon olsa gerek. en azindan o derginin anasi*, moda ve vanity fair kirmasi oldugu icin isimi icerigini yansitir.
  • genelde icinde "iste prens charles'in yazlik satosundaki bahcesinde bulunan yemek odasinin masa örtüsünün bilmem kacinci victoria döneminden kalma yemek takima olan desen uyumu gözümüzden kacmadi" veya "giorgio armani'nin cote d azur'da bulunan villasinin pencere kaplamalarindaki islemeleri yapmalari icin fas'in hede hödü köyünden özel olarak ustalar getirtirildi" gibi bolca dekorasyonla ilgili ayrintilar iceren dergi, yayinlanan fotograflar güzel o ayri tabi.
  • dünyaca ünlü dekorasyon firmalarının astronomik rakamlarla reklamlarını yayınladığı dünyaca ünlü mimarlık & dekorasyon dergisi. ayrıca amerika'nın "creme de la creme" tabakasının şatolarını tek tek sayfalarında sergileyerek okurlarını cezbeden magazin.
  • mimari anlamda detayli bilgilerden çok dekorasyon ve tasarim alanında ozellikle yeni başlayanlara faydalı bilgiler veren, websitesi ve twitter hesabi olan dergi.

orneğin ağaç-hotel konseptini baz alarak yaptığı paylaşımlarda benim gibi hem konsept hakkında bilgilenebilir hem de olası tatil planı hakkında bir background sahibi olabiliyorsun.

7 treehouse hotels

sitesini pek user friendly bulmuyorum ama yukarıdaki gibi derlemeleri ile birçok özgün konsept hakkında "böyle bir şeymi varmış lan" tepkisi verdirtir.
  • mimarı dergisi değidir aslında daha çok interior architecture tadındadır.sektörün tüm oyuncuları içerikte yer almak ister.reklam ve pr odaklıdır.daha çok.ama severim.
  • çeşitli ünlü kişilerin evlerini gösteren bir youtube kanalı da vardır. şuraya tıklayınca doğrudan videolara ulaşabiliyorsunuz, teknoloji inanılmaz.
  • şu korona döneminde bile insana hırs yaptıran dergi.