• scummy ile tanıdık sevdik. gayet sağlam potansiyel. hahanda buyrun burdan bakın www.arcticmonkeys.com
 • kings cross'a dogru son surat ilerleyen trende dizlerimin uzerinde nme'nin o haftaki sayisinin duruyor oldugundan bir haber, dalgin dalgin oturuyordum.. karsi siradaki insanlar da en az benim kadar dalgin duruyorlardi sanki* ama iclerinden biri degilmis demek ki, gozlerimi yakalayamamis olacak ki isaret parmagiyla dizime arkadasim bir saniye bakar misin uyarisi yapti(!) ben daldigim derinlerden yuzeye cikmanin verdigi garip saskinlik icindeyken o, heyecanla "bunlar cok acayipler, cok buyuk olmayi hak ediyorlar" falan diyordu.. "i beg your pardon" bile diyemeden o, nme'yi kaptigi gibi (dergideki yerini de ezbere biliyordu, evet!) bu arctic monkeys denen cocuklarin haberinin oldugu sayfayi acti... grubun en buyuk groupiesiyle mi karsi karsiyaydim? heyecanina bakilirsa, evet! neyse astoria'daki konserlerinden falan bahsediyordu ki benim duraga geldik!! "bana groupieni soyle sana gurubunun neye benzedigini soyleyeyim" dusturundan yola cikarak pek yuz vermeyi de dusunmedim bunlara..

  ama bugunku guardian'in sanat ekinde gordugum+okudugum kadariyla hicbir medya destegi almadan bir numara olmayi basarmis, sheffield'den -jarvis'in memleketi- ciktiklari icin de ayrica sevilebilen genc/guzel cocuklarmis...

  ve internet sayesinde fan edinip, bir numara olmayi basardiklari icin de "acaba muzik endustrisinde isler degisiyor mu?" argumaninin da halihazirdaki en taze muhatablari...

  (bkz: i bet you look good on the dancefloor)
 • zihnimi yoklatmış, delip geçmiş, agır hasar bırakmış olan şebeklerdir kendileri... henüz oldukça ham dursalarda hak ettikleri muameleyi göreceklerine kesin gözüyle baktıgım, el üstünde tutulası, baş tacı edilesi, headliner yapılası çocuklardır... *
 • kendilerini i bet you look good on the dancefloorla tanıdığım strokes kıvamında bir grup. bulabildiğim bütün şarkılarını indirdim ve aralarında bir tane bile "ay kötü dinlenmiyo" denilebilecek şarkı yok. özellikle son bir kaç gündür bütün çabalarıma rağmen başka bir şey dinleyemiyorum.
 • chun li's spinning bird kick, perhaps vampires is a bit strong but..isim/ tarzı şarkılara sahip gurup; bir 'my chemical romance-değil ki bu çok iyi bir şey. 23 disc demo sonrası beklenen, aslında parçaların ham halinin bol ışıklı halinden daha iyi olacağı korkusu. bunu ben beklerken dünyanın diğer benleri; oldukça sakin ve içten çoşkulu; bu akşam ki renkleri de sarı. blair witch müzik piyasasına girerse veya the stone roses yorulmuşsa, bayrak açılmış duvarlara siyah, siyah bulaşabilir müzik. uçta ki müzik akımlarının aslında mevçut alanı yok ederek yeni denemelere yol açan bir yapısı vardır. günümüz de başarı demek, belirli bir seviyeyi, elinin arkasında gizli ve güçlü bir görünümle oyuna hazırlamak demek. radyo varken zihninde bir dünya kurup müziğin bireylerini oraya yerleştirebilirsin. dracula'nın şatosu veya ayın ıslak yüzeyi olabilir bu. sen nekadariyiysen senin müzisyenlerinde o kadar farklı ve yenilmez olacaktır...bu gün bir şarkı dinle dört dakika sonra internette bir görsel döküme, imaj kargaşasına bulaşırsın. bu yüzden artık biçem 'farklı olmamayı hedeflemeden farklı olabilecek doğa ile görüşmek, göz, göze, dudak, dudağa gelmek. sanal kız ve sen. the paddingtons, we are scientists, towers of london...hepsi aynı çizginin uzantısı. cool tavır artık içinde bulunduğun bünyeyi de umursamamaktan geçiyor. çalarım giderim, içer, intihar ederim. rock klişelerinin kendi kodları pasif fakat hala etkili. yedek paraşüt gibi. müzik bunu ne kadar sindirebilecek göreceğiz.
 • ilgilenenler icin, myspace adlı siteden tüm dünyaya demolarını dinleterek ilk çıkışlarıı yaptılar. bu sitenin (www.myspace.com) müzik bölümü, birçok prodüktörün de devamlı kullandığı bir kaynak, hatta artık demo kaydı gönderme diye bişeyin yavaş yavaş ortadan kaltığını da söyleyebiliriz.
 • hitlist uk'e 20 yıl geç giren grup
 • her geçen gün adını daha sık duyacağımızdan emin olduğum ve the strokes'a benzerlikleri yönündeki yorumlara tamamen katıldığım grup.strokes'dan daha başarılılar kanımca.arctic monkeys'e başlamak için ideal sarkı sanırım cigarette smoke'tur.ne kadar eğlenceli bir tarza sahip olduklarını bu şarkıdan anlayabilirsiniz.
 • dans pisti sahteliğini, yüksek miktarda danceable parçalarla göstermekte, sağ gösterip sol vurmakta olan grup.
hesabın var mı? giriş yap