şükela:  tümü | bugün
  • makyaj konusundaki tüyolarını not ettiğim şeker bir youtube ünlüsü.
  • homofobik ve ön yargılı insanların özellikle şu videosunu izleyip bir şeyler öğrenebileceğini düşündüğüm youtuber. bence istediği şeyi çok güzel bir biçimde yapıyor bu genç kardeşimiz. başarısının devamını dilerim
  • ilk başta önyargıyla yaklaştım. yanlış anlaşılmasın aradığımdan değil kendisini youtube önerdi bende bir göz attım.

arkadaşlar fazla uzatmaya gerek yok. dış görünüş olarak bu arkadaş erkeğe benzese de olay tamamen içeride. kadın gibi hissediyor ve ona göre yaşıyor çocuk. ama beni en etkileyen şey bu kadar zorluğun altından güçlü çıkabilmesi oldu. ciddiyim bak. şurada ki video'da okul hayatında yaşadığı zorlukları anlatan bir video çekmiş. bu yaşadıklarının 10'da 1'ini yaşasam belki intihar edebilirdim ben. gerçekten empati yapmamız gerekli o zaman onu az çok anlayabiliriz. belki samimi değil, belki show peşinde tıpkı kerimcan durmaz gibi ama bu kadar olayın, dışlanmışlığın altından güçlü çıkabilmeyi başarmış. bunları çekinmeden anlatabiliyor. kendisinin ne olduğunun farkında ve pişman değil, sevdiği şeyi yapıyor. daha ne diyebilirim bilmiyorum. dünyada bir sürü farklılıklar var o da bunlardan biri. her şeyi geç insan abi insan. yaradılanı severiz yaradandan ötürü. belki en büyük şansızlığı türkiye gibi bir ülke de doğmak olabilir kendisinin. keşke hollanda gibi bir ülkede olsaydı daha rahat ederdi diye düşünüyorum. (not : kız değilim)
  • türkiye şartlarında böyle bi kanal açtığı için kendisini tebrik ettiğim youtuber. çocukluğunda pek çok acı olay yaşamış. ama o çoğu insan gibi içine kapanmamış. kendini daha iyi ifade edebilmek, sevdiği şeyi yapabilmek için youtube'da kanal açmış. helal olsun. umarım daha çok kişiye ulaşır ve hayallerini gerçekleştirir.

bi şey daha söylemek istiyorum. size gram zararı olmayan insanlara nefret kusmayı bırakın artık. gidin küçücük çocuklara tecavüz eden, sokakta kadınları döven yaratıklara nefret kusun. ortada nefreti ve hakareti, hatta daha kötülerini hak eden birileri varsa, o da onlardır.

artık bi önünüze bakın, bi salın ya.
  • az önce tesadüfen keşfettim. ne makyaj videosu izlerim ne de türk youtuber takip etmişliğim var, youtuber takip etmişliğim de yok aslında genel olarak.

son zamanlarda akademik sebeplerle trans bireyler hakkında çok fazla araştırma yaptığım için sanırım, internet bir şekilde karşıma bu çocuğu çıkardı.

türkiye'de onun yerinde olan pek çok insan haklı sebeplerle saklanıyor, gizleniyor veya rol yapıyor. çünkü ölmek istemiyorlar, zorbalığa maruz kalmak istemiyorlar, dışlanmak istemiyorlar.

bu çocuk çıkmış youtube kanalı açmış bir de üstüne çat çat ne yaşadıysa anlatmış videolarında. var olabildiği bir alan keşfetmiş ve onun da elinden gelen en iyi şekilde peşinden gitmeye çalışıyor. hiçbir pişmanlığı da yok. valla aferin ya, helal olsun. kaç kişi onun kadar cesurca davranabiliyor ki?

ışıl ışıl bir renk kendisi, parlasın.
  • kendisine ait instagram hesabının toplum kurallarına uymadığı gerekçesi ile kapatıldığını anlattığı bir video yayınlamış ve takipçilerinden destek olmalarını istemiş youtuber. yılmayan cesur bir çocuk bence.
  • videolarına yapılmış homofobik yorumları okuyup onlara çok güzel bir şekilde cevap vermiş olan youtuber.link. insanlar o kadar acımasız ve cahilce şeyler yazmış ki bunları dikkate alıp okumaması gerektiğini düşünüyorum. ayrıca asıl tedavi edilmesi gerekenler eşcinseller değil, kendilerinde insanların özgürlüklerine müdahale hakkı gören bu nefret dolu kişiler. arda'nın da belirttiği gibi homofobi tedavi edilebilir bir hastalıktır. siz ne kadar nefret kusarsanız kusun gökkuşağının renklerini solduramayacaksınız. eşcinseller her zaman vardı ve var olmaya devam edecekler.
  • en az kerimcan durmaz kadar seksi olan şuh youtuber.
  • kendisini çok iyi niyetli buluyorum. kesinlikle her daim var olması gerektiğini düşünüyorum ama eğer make up dünyasında yürüyecekse kesinlikle çok çok daha profosyonel şekilde makyaj yapmayı öğrenmesi gerekir. jeffree star kendisine bu konuda müthiş bir örnek bence. çek ablam milyonlarca kez eyeliner çek ama sonunda en güzel çeken sen ol. ilerlet kendini 1000 dolara zengin kadınlara makyaj yap. valla bir sevinç duyarım sanırım ilerlerse çok çok ama muhakkak ki biraz daha profosyonel makyaj yapmayı öğrenmesi gerekiyor.

danlalı, duygu özaslanlı, sebilibebili blogger dünyasında kendisi onlardan insani bakış açısı olarak milyon kat öndedir. onlar kazanmasın sen kazan oğlum, sen marka ol, sen markaların workshoplarına katıl.

çok çok makyaj yapıp profosyonel şekilde bu işi öğrenmesi gerektiğini düşündüğüm zarif blogger diye de tanım yapayım.
  • kendi kadar kalbi de güzel bi insan. bence artık bir markanın cesur davranıp arda'ya reklam vermesi gerekiyor. kendi parasını biriktirip bu işin eğitimini almış, kurslara katılmış, bu ülke şartlarında sevdiği işi yapabilmek için çok çabalıyor. bbc bile haber yaptı bu genci ama bizde hala homofobik söylemlere maruz kalıyor, markalar işbirliği yapmak istemiyor. aynı yolda devam arda, elbet bi gün hayallerin gerçek olacak!