şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin savunma sanayiyle ilgili seta'da analiz kaleme almış. burda
 • bu abinin palavra dedektörü var. aleti medyadaki savunma sanayii haberlerine tutunca genelde ötüyor. sonra anlatıyor doğrusunu.

  bilgili adam yani.
 • az önce ntvradyo'ya telefonla bağlanarak gündemdeki s-400 tedariği hakkında etraflıca bilgi verdi.. bu sayede öğrendik ki diksiyonu da gayet dengeli ve etkiliymiş..

  blog'unun adresinin burada olmayışı ilginç..

  koyuverelim şuraya:
  http://www.siyahgribeyaz.com/
 • türk savunma sanayisi hakkındaki gelişmeler, kara/hava/deniz araçları hakkındaki son projeler ve her türlü teknik spekler hakkında hem bilgi sahibi olup hem de bu geniş alanda bilimsel/stratejik analizini yapabilen değerli bir uzman.

  https://twitter.com/orko_8
  http://www.siyahgribeyaz.com/

  defence studies gibi önemli journal'larda da makaleleri yayınlanıyor.

  umarım hem böylesine bilimsel değeri olan hem de ülkesini seven bir uzman devlet kademelerinde karar verici mevkilere gelir.
 • türk savunma sanayi ve diğer milli stratejik konularda on numara beş yıldız yazılar yazan uzmandır kendisi.

  hele hele ülke savunma sanayi konularında artık tamamı ile balon, yalan yada palavravari saptırılmış haber yapan türk medyası ile,

  adam gibi savunma sanayi forumlarına bile dadanmış salak ergen yada g.tünden söylenti uyduran heriflerin palavra yalan yazıları yanında arda mevlütoğlu hemen hemen tek doğru bilgiyi verebilecek istisnai uzmanlardan biridir.

  eğer adam gibi doğru kaliteli bilgi almak istiyorsanız diğer uzman hakan kılınç ta takip edebilirisiniz.
 • ilk canlı yayına çıktığı zaman sesinin gitmesini, hafif kızarmasını hatırlıyorum. kaç yıl boyunca her yazdığını okuduğumuz orko'yu canlı yayında izliyorduk. bu akşam ekotürk'te yayına bağladığı bölümü izledim; normalde yazacak olsa sırf bu konu hakkında eğlencesine 6 sayfa yazıp yarın devamını getirecek bir insan ama pek tabii televizyon izleyicisi için dumb down etmesi gerekince söyledikleri ortada kalıyor; hepsinden azar azar, ortaya karışık. lakin o ilk zamanlarındaki heyecanının geçtiğini ve tecrübelendiğini görmek pek güzeldi.
 • geleceğin savunma sanayii başkanı. bu toprakların böyle değerli, vatansever bir mühendis yetiştirdiğini görmek umut verici. yolu açık olsun.
 • çok aklı başında ve saçmalıkla işi olmayan bir insandır. borazancılık ve şakşakçılık yapmaz; bu sebepten ötürü türkiye'de siyasetle, politikayla işi olmaz ki zaten yaptırmazlar.
 • yolda kağıt uçak bulsa bonbe diye karakola götürecek kıvamdaki suserleri itina ile dövebilecek, savunma sanayii ile içli dışlı bir kişi / suser.

  allah ooda loop'unu yavaşlatmasın, iyi ki var, iyi ki yazıyor, çiziyor, paylaşıyor.