5352 entry daha
  • şutu olmayan, duran topa vuramayan, kafa vuruşu zaten olmayan, sol ayağı koşmaya yarayan, driblingi aman aman olmayan, pas kalitesi vasat üstü olan, ne veli kavlak kadar hızlı ne de dirk kuyt kadar professiyonel olan, saha içinde maganda bayrampaşalı edasında takılan ama ne hikmetse galatasaray'ın eski kaptanı, milli takımın bankosu, atletico madrid'in 10 numaralı formasını giyebilen bir futbolcu. sahi biri anlatsın bana ya nedir bu adamın sırrı?

not: hakikaten merak içerisinde yazılmış bir entrydir bu.
  • ilginc kafadaki insanlari gosteren futbolcu. cikmis su yok bu yok bilmemne yok diyor. ornek verirken veli kavlak'i gosteriyor falan sonra bakiyoruz arda atletico madrid'de oynuyor ve hem teknik direktor hem taraftarlar cok seviyor. hakikaten merak edenler icin atletico madrid'de sakat olmadigi surece cogunlukla banko oynamasi, diego simeone'nin her firsatta arda'yi ovmesi yetmiyor. ne bekliyorsunuz amk? christiano ronaldo gibi messi gibi yardirip gitmesini mi? adam iyi futbolcu iste.
  • chelsea maçında oynadığı süre boyunca pas hatası yapmamış futbolcu.
  • çok ama çok başarılı olmasını istediğim futbolcu. öyle ki çok ileri yaşlarına kadar türkiye'ye uğrayamasın. türkiye'ye dönünce de acun abisinin, aziz başkanının takımına gitsin.

galatasaray'da yarattığı ikilikleri, atletico'yla olan sözleşmesini uzatmak için galatasaray'la ettiği flörtü unutursam kalbim kurusun.
  • atetico-chelsea macinda hatasiz oynamasina ragmen hala laf edenler var
  • kapalı savunmalara karşı, takımı için ilaç. tabii yanında pas alıp verebilen, şut atabilen oyuncular olması şartıyla. topla oynaması hasan şaş'ın stiline çok benziyor. gidebileceği en iyi lig olan ispanya ligine gitti. tek ve çok önemli bir dezavantajı var: bacaklarının kısa olması. biraz daha uzun olsaydı ve uzun adım atabilseydi gareth bale'dan daha büyük bir yıldız olabilirdi.
  • avrupa'nın büyük kulüplerinde ilk 11'de oynayacak düzeyde değil diye buyurulmuş futbolcu. güler misin ağlar mısın? yıldızı olduğu takım la liga şampiyonluğuna gidiyor, şampiyonlar liginde yarı finalde. 2 sene önce uefa kupasını almış. ama bu takım büyük takım değil. arda da bu takımın yıldızı ama büyük takımda oynayacak kapasitede değil öyle mi? ya bi siktirin gidin amk.

arda'nın sırrı dengesizliği bana göre. takım içinde her şeyi doğru yapıyor. sonrasında bi anda sahada acayip bir şey yapıyor ve hem rakip takım oyuncusu, hem kendi takımı, hem izleyenler "o neydi lan" diyor o harekete. bu da arda'yı sahadaki diğer oyunculardan farklı kılıyor ve sevilmesini sağlıyor.
  • atletico madridli milli futbolcu. türkiye'de durmayıp atletico madrid'e transfer olduğunda kendisine çok bilmiş hıncal uluç tarafından " atletico madrid ona göre takım değil, ingiliz kulüpleri ideal. orada oynayamaz." demişti. ama bugün futbolun f sinden anlamayan uluç a kapak üstüne kapak yapıyor.

sinem kobal ile yaşadıklarını elbette bilemem. belki kendisi haklı veya belki kendisi haksız bu ilişkide. ama uzun mesafeli ilişkiler zor olur. eninde sonunda ayrılık olur. bir de türk kızı çok çabuk tribe girebilir. arda'nın orada kendisini aldattığını düşünebilir. hemen vakit kaybetmeden evlenelim diyebilir. baskı kurabilir. o yüzden ayrılması normal gibi duruyor ama yine başka bir türk kızı ile ilişkiye girer mi bu arkadaş? girer. o da onun bileceği iş.
  • bazı fatih terim fedailerinin ne kadar kamil insanlar olduğunu gösteren futbolcu. bir fenerli olarak ben seviyorum adamı işini gayet güzel yapıyor. hadi beni geçtik ulan adamın hakkında girilen son yorumlara bakınca yerenlerin, bok atanların gs'li övenlerin ya da iyi top oynadığını söyleyenlerin fenerli olduğunu görüyoruz ama dallamanın biri gelmiş, fenerlileri ve beşiktaşlıları çok üzmüşte o yüzden onlar tarafından sevilmediğine kanaat getirmiş. amk fener'e bok atmak için dansöz gibi oldunuz iyice.
  • atletico'da işler yolunda gitmemeye başladığında ilk yollanacak adamdır. gerçekten de oynadığı mevki ve takımı dikkate aldığımızda gol ve asist ortalaması çok düşüktür. ayrıca ataklara katkısı da sınırlı düzeydedir. tamam atletico şu an çok iyi bir takım ama arda bu iyi takımın sırıtan parçası. atletico'nun rakiplerindeki (barca ve real) mevkidaşlarına baktığımızda bu durum daha bariz hale geliyor. futbol böyledir işte. bir takım için işler yolunda gittiğinde mustafa sarp'ın, barış özbek'in ve servet çetin'in bile oldukça kaliteli yerliler kabul edildiği zamanları gördü bu gözler.

ek tanım: hala futbol kalitesi olarak 66 arda'nın fersah fersah uzağında olan atletico'nun 10 numarası.
18838 entry daha
hesabın var mı? giriş yap