şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
20029 entry daha
  • 13 yaşında olan ve futbolla zerre ilgisi olmayan oğlum, dün akşam durup dururken dedi ki; baba arda turan ne yaptı, neden sevilmiyor?

10 saniye düşündüm;
    - siyasete karıştı ve başkanlık sistemine geçişle ilgili referandumda, bir tarafa destek verdi
    - sonra barcelona'da kadro dışı kaldı (bunun sırasından tam emin değilim)
    - milli takımda primle ilgili kriz çıkarttı, para istedi
    - milli takım uçağında, kendisini eleştirdiği yazı yazdığı için gazeteciye saldırdı, yumruk attı
    - türkiye'de 3 büyük kulüp taraftarı tarafından da transferi istenmedi
    - sezon sonuna doğru hakem kararını beğenmediği için hakemin üzerine yürüdü fiziksel temasta bulundu 10 maçdan fazla ceza aldı
    - en son olarak da, bir şarkıcının karısına, gece kulübünde asıldığı iddia edildi, daha sonra o şarkıcıyı yumrukladı, sonra silahla tehdit etti

tüm bunları sıraladıktan sonra, oğlum dedi ki, "baba bunları neden ezberledin?" dedi, bozuldum *.
    ulan ezberlemedim, bu kahrolası ülke, bu leş figürleri bizim kafamıza kafamıza kaktı, hayatımıza soktu.
  • ya bu adam, hastanenin mi neydi bi yerde silah la ateş etmedi mi ya? ruhsatsız mıydı neydi o silah.

normalde, medya bu adamın davasını yakından takip edip, emniyet tutanaklarını çarşaf çarşaf yayınlaması gerekmiyor muydu?

ne oldu da, hiçbir şey yokmuş gibi davranılıyor. hani eğer bu eylem bir suç teşkil etmiyorsa haberimiz olsun, biz de sıkarız ihtiyacımız olursa. bilelim yani.

birde, deniz seki uyuşturucu satıcılığından hapse girdiği zaman, kader mahkumu falan derlerdi. yok ama satmamıştır, canım cicim.

işte o zamanlarda, "ulan sahte adidas eşofman giyip, köşe başında satınca it kopuk serseri, deniz seki satınca kader mahkumu oluyor" deniyordu..doğruydu da.

işte bu arda turan denilen adamın ne özelliği var anlamış değilim. köşe başında simit satan adamın bile bu ülkeye daha fazla faydası varken, bu köşebaşı topçusu kalitesindeki arkadaşı çözemedik.

silah? ateş? ruhsatsız. alooooooo!
15 entry daha