şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
20302 entry daha
 • gelse her şey çok güzel olacak, inanıyorum.
 • dedesi yaşında adamı tartaklayan,
  milli takimda prim muhabbeti çeviren,
  evli kadına sarkıp kocasına kafa atan,
  hastanede silah sıkan arda turan.

  galatasaraya para kazandırarak gittiği söylenir, ama unutmasın ki ardayı arda yapan galatasaraydır, yaşadıklarını o borçludur galatasaraya.

  borcuna ödemek istiyorsa galatasaray'a uzakta durarak ödesin.

  yukarıdaki vukuatlarından bağımsız olarak 3 senedir futbol oynamayan adamın da takıma en ufak yararı olmayacaktır.

  ikinci bir şansı hak etmiyor arda.

  fatih terim'in sezon başından beri aldığı kötü kararlarının bir sonuncusu. hoca gereksiz polemiklerle taraftar ve yönetimle arasını germek yerine, elinde olan ve hali hazırda çok zengin olduğunu düşündüğüm kadroyla derli toplu bir futbol oynamaya çalışsın.

  terimin yaptığı anlamsız baskıya karşı sağduyunun ve taraftarın sesini dinleyen mustafa cengize de bir kez daha hayran oldum.
 • kim olduğunu, galatasaraylılığını ve geçmişini bir kenara bırakıp baktığınızda galatasaray’ın arda’ya ihtiyacı yok.

  galatasaray’a olabildiğince hızlı adam lazım özellikle kanatlara. onyekuru ilaç gibi gelecek. babel gitti rahatladık. arda atletizmden çok uzak. bruma, garry rodrigues, onyekuru gibi oyuncular lazım bize.
 • hoca , bu adam gelmis 33 yasina. son iki senedir top oynamamis. madem cosacakti basaksehirde cosabilirdi. basaksehirde sampuyonluga oynuyor. okan buruk, ardayi istemedi bile. zaten kadroya bile giremiyordu. bu haliyle mi arda, galatasaraya katki saglayacak. zaten ligi yarilamisiz. seneye de ver elini 34 yaş. olmaz artik bu saatten sonra. duzgun karakterli olsa gercekten sporcu olsa kendine baksa tamam da kendi etti kendi buldu. baska takim mi yok ? niye illa galatasaray. nereye gidersen git ama iste artik bu saatten sonra galatasarayi bosver sen. madem iyi oynayacaksin her yerde oynarsin. sivasa git mesela ama sivasta oynatmazlar seni bunu da bil.
 • nasıl bir medya lobisi varsa erman toroğlu dışında tüm spor medyasının istisnasız bir biçimde yalakalık yaptığı ve galatasaray'a yamamak için uğraştığı emekli topçu.

  şayet başkan ve galatasaray taraftarı dik bir duruş gerçekleştirmezse, koskoca galatasaray'ın kimlerin elinde oyuncak edildiğinin net bir göstergesi olacak.
 • inanılmaz büyüklükte bir lobisi olan "adam".

  muhtemelen hükümet yanlısı olmasından dolayı acayip bir lobisi var bu adamın. yoksa bunun yaptıklarını muhalif olduğu bilinen bir futbolcu yapsaydı, o futbolcunun başına gelecekleri tahmin bile edemiyorum!

  1 aydır spor programlarında yorumcular tarafından, "arda bir hata yapmıştır, pişmandır, galatasaray taraftarı arda'ya sahip çıkmalıdır." minvalinde şeyler söylenip duruyor.

  bu zevatın "bir hata yapmıştır affedin." dedikleri hatalar da şunlar: babası yaşındaki bir gazeteciye saldırmak, hamile karısı evde otururken gece kulübünde evli bir kadını taciz etmek, ardından kadının kocası olaya müdahil olunca adamı darp ederek burnunu kırmak, ertesi gün kamuya açık bir alanda (bu alan da devlet hastanesi) ruhsatsız bir silahla ateş etmek, sonrasında da "yaptıklarımdan pişman değilim." demek.

  ulan bu ülkede adalet olsa, bu adamın futbol topuyla ilişkisi, hapishanedeki havalandırmada yapılan 3'e 3 tek kale maçta olurdu.

  nasıl bir karaktersizsiniz anlamıyorum ki? çünkü bu yapılanlar başka bir şeyle açıklanamaz.
 • 32 yaşında son 3 senedir futbol oynamamış bir futbolcunun, türkiye liginin şampiyonluk hedefinde büyük bir klubüne transfer olması komedi degilmidir ?

  galatasaray'ın evladı imiş , galatasaray darülaceze mi ? zaten klüp kötü futbol oynuyor transfer yapamıyor üstüne arda turan barındırma derneği mi olacak ?
 • galatasarayın kanatlarında ihtiyaç olan dinamizmi karşılayamaz. yok iyi galatasaraylıymış yok camianın evladıymış geçiniz bunları. bu yaşta adamı göz göre göre takıma çakmaya çalışıyorlar olacak iş değil.
 • kartepeye gitmişsin, teleferikle zirveye çıkıp kayarak merkeze gelmeyi hayal ediyorsun. yukarıya çıktıkça güneş kendini gösteriyor ve dereceyi yükseltiyor. zirvedesin, elinde pahalı kayakların. belki küresel ısınma, belki mevsim geçişi, belki talihsizliğin. gördüğün manzara dağ eteğindeki taşlar. karlar erimiş...yanlış zamanda yanlış malzemelerle zirvede kalmışsın. karizmatik olan zirve şimdi çekici gelmiyor. kışın güzeldi lakin yazın çekilmiyor. kelebek etkisi gerekli sevgili arda, mevsim yaz. türkünün vurguladığı gibi; yazımızı kışa çevirmen lazım.
 • gelme güzel kardeşim, gelme, bu satırları okursan hasbelkader, gelme gs ye.
  hayır nasıl bir lobi, nasıl bir nüfuz alanı var ki bunca trol tarafından galatasaraya yamanmaya çalışılıyor, anlamak güç.

  bazı argümanlar var hakkında, bakalım:
  - "eski arda değil, yaptıklarından ders aldı vs."
  + e napalim nedamet getirdiyse? bize ne? gs de etkin pişmanlık yasası falan mı var? eğer bir nebze de olsa yaptığı hataları farkedip ders aldıysa ne mutlu kendisine, fakat neden bunun sonucunda gs ye getirilerek ödüllendirilmek isteniyor? naaalaka?
  - " 7 yaş büyük emre b. futbola devam ederken arda bu yaşta oynayamaz demek mantiksiz"
  + emre b yi sevmem, fakat bu adam fb den gönderildiğinde idmanı falan bırakmadı, ya da şimdiye kadar kazandım dunyaligimi yaptım bundan sonra da sallana sallana emekliliği beklerim demedi. sorumluluk aldı, kendisine iyi baktı bir kaç sezon basaksehiri şampiyonluk yarışında tutan kadronun aslarından birisi oldu. kısaca geçiniz.
  - "boş mukaveleyi imzalamaya hazır"
  + zaten istemiyoruz bir de para mı talep edecekti? futbol derdinde olsaydı barçada kendini geliştirir, kalıcı olmağa bakardı, ya da yukardaki emre örneğinde olduğu gibi başakta bir şeyler yapma gayretinde olurdu. adamın gayesi gs ye gelip yeniden itibar kazanmak, prestijini yükseltip kendisinden bahsedilmesini sağlamak.
  değil boş mukavele, üste para verse gs (ve türk futbolu) için hic bir faidesi olmayacak, üstelik de adlî olaylara karıştığı bilinen birisini takıma kabul etmenin hiç bir mantığı ve izahı yoktur.
  kendisi yerine bir iki.genç oyuncuya şans verilmesi çok çok daha mantıklıdır.
3367 entry daha