• kardeşi evlenen futbolcu.

kardeşinin nikah şahitlerinden birisi mehmet ağar. kendisi hakkında diyeceklerim bu kadar.
  • bok gibi topçuydu. nadir çıkan türk yetenek diye pazarlanarak barcelonaya kadar itelendi. yıllarca oynadığı türkiye ligi ve milli takımda aman neydi o sezon diye hatırlanacak performansı yoktur.

hız - yok
    güç - yok
    kondisyon - yok
    hava hakimiyeti - yok
    şut - yok
    orta - vasat
    çalım - yok
    asist - vasat
    oyun görüşü - yok
    pozisyon bilgisi - yok
    ne var lan o zaman derseniz
    dribbling - var

bana 20 yıllık futbol hayatından 3 saniyelik videolarda attığı gol, çalım, asistle gelmeyin o şekilde sabriyi bile brezilyalı büyük yetenek diye yutturursunuz.

en başarılı diye anlatılan madrid macerası da zaten 10 yıldır makina gibi top oynayan takımın bir parçası olmaktan ibarettir. o takıma mustafa sarp gelse yine sırıtmaz öyle bir takım zaten. gidip bir madridliye sorsan son 10 yılda aklında kimler kaldı diye muhtemelen arda 50 kişi arasında 48 olur.

yetersiz zekalilar icin sabri konusunu acalim, 20 yil makara yapilan sabri genele bakinca ardadan cok daha iyi topcudur diyorum.
  • g.saray'ın "diri bir arda'ya" ihtiyaç duyduğu gelecek sezonda fark yaratacak eski topçu.

yok la yok, sinsi gibi ligin başlamasını bekliyordur çakkaaaal! aklı sıra fark edilmeden seneye de yedek kulübesinde "takımın abisi" havalarında takılacak. yemezler.

bedava versen kankası acun değil hullcity'ye, survivor'a almaz. atiba'ya millet "bir sezon daha n'olur" derken bu adama "n'olur git artık" diyor. 5 sene önce futbolu bıraktığı halde futboldan ekmek yiyor. sinyör terim'le falan kucaklaşsın, yetersiz ekibine yeni bir yetersiz soluk olarak girsin. okan buruk başaramazsa devre arası sinyör'le gelir zaten başımıza.
  • arda bektaş'ı tercih ederim.

daha dürüst, daha mert, daha centilmen.
  • sabri'ye dil uzatanın futbol yorumunu ciddiye almak saçma olsa da hazımsız arkadaşa yazalım.

(sabri galatasaray'ın çok da parlak olmayan zamanları ağırlıklı olmak üzere 15 sene galatasaray'da oynamış, kaptanlık yapmış, 6 lig, 4 türkiye kupası 5 de süper kupa kaldırmış sürekliliği olan bir oyuncuydu. brezilyalı değildi ama büyük yetenekti.)

arda'ya gelince, atletico madrid tarihinin en büyük futbolcusu olduğunu iddia eden yoktur. en büyük 50 futbolcusundan biri olduğunu iddia eden de yoktur.

ancak madrid'den barcelona'ya 40 milyon euro bonservis ödeten futbolculara bakınca o liste bayağı boşalıyor. hani emre mor falan dese genç yetenek diye itelenmeyi anlayalım da adam bayağı madrid barcelona arasından şampiyon olan takımın yıldızı olarak transfer oldu. barcelona'da da bir sezonda 13 gol atmış, şampiyonlar ligi'nde hat trick yapmış bir oyuncu. iniesta, messi, suarez gibi line up'lara alışık barcelona'da öndeki 3 pozisyondan birini almak bu topraklardan çıkan birine bir daha ne zaman kısmet olur göreceğiz.

arda potansiyeline ihanet etmiştir. emre belözoğlu gibi bir müzmin sakat 39 yaşına kadar üst düzey futbol oynarken arda 32 yaşında futbolu bıraktı. hoş bıraktıktan sonraki sezon ölüsü bile 4 gol attı.

hakan şükür gibi bir profil arda; hep iyi çocuk olmaya çalışarak, aferin almaya çalışarak, saygılı delikanlı olarak büyümüş. bizim topraklarda çok olan bir model.

ben oldum dediği anda da iyi insan olmanın salt büyüklere saygıdan geçmeyeceği gerçeği ile yüzleşmiş. siyaset gibi kendisine birkaç gömlek büyük gelen meselelere dahil olacak medeni cesarete (cahil cesareti) kapılmış.

ancak kötü biri de değil, tam tersi gayet iyi biri, iyi de galatasaraylı. ha bir de konuşmayı çok seviyor ve kendisini ne kadar az sözle ifade ederse o kadar iyi olacağının farkında değil.
  • öyle ya da böyle adını messi, suarez ve neymar ile aynı kadroya yazdıran futbolcu.
  • 'bir gün akp sayesinde siyasi çıkar sağlamadım' deyip referandumda 'evet' dediğini savunan top tepici.
    bir kez daha olsa aynı kampanyada yer alırdım diyor hala ya :)
    erdoğan benim, abim babam büyüğümdür deyip sonra siyasi olaylarda yer almadım demek de ayrı bir ironi olsa gerek.

edit: arda'ya sormak istediğim tek soru : madem siyasi çıkar sağlamadıysa; hastane basıp ruhsatsız silahla meskun mahalde, hastanenin içerisinde silahla ateş eden, tehdit ve hakaretler yağdıran biri nasıl tek gün dahi hapis yatmaz? tutuklu yargılanmaz? nezarette tek gece kalmaz? gerçekten merak ediyorum.
  • ülkenin icinde bulundugu durumdan memnun olan kisilik tekrar olsa tekrar evet dermiş. bende de o kadar euro olsa bende mutlu olurum ...
  • (bkz: çakma pele)
  • kendisi futbol harici konular konuştukça mecliste konuşmasına müdahale edilen muharrem ince'ye dönüşüyorum.
hesabın var mı? giriş yap