şükela:  tümü | bugün
 • fakir, yoksul halkın kaybedeceği versus.
 • bir o kadar birlik olması gereken hoca futbolcu iken bir o kadar belki daha fazlası kadar itici olmaları şaşırtıcı. zira ikisinide zerre sevmeyen galatasaray'lı olsamda arda turan'ın kadroya almaması yüzünden fatih terimi eleştiremiyorum ama kendisinin de milli takımı bırakmasını istiyorum. ikinizden de tiksiniyorum.
 • ikisi de galatasaray'ı arka bahçeleri olarak görüp 'istediğim an oraya gidecem' mantığını taşıyor.

  asırlık camia için bu iyi birşey değil.
 • gözlemlediğim kadarıyla ardayla reisin arası daha iyi, geçen aylarda ardayı alması lazım gibi bir laf etti. her ne kadar terimin adına stad yaptırıp açmış olsa da reis terimi yakınlarda şutlayabilir.
  iktidar medyasında terimin egosu filan yazılmaya başladı bile.
 • kesişim kümeleri gs olan vs.
 • sonunda fatih terim, arda'ya profesyonel oyuncu diyerek ilişkilerini mantık evliliğine çevirmişlerdir.

  kadroya aldım ama içime de sinmedi diye açıkça söylemiştir.
  arda'ya göre daha bi omurgalı davranıyor gibi bu konuda fatih terim.
 • arda'nın her türlü haksız çıkacağı karşılaşmadır.

  öncelikle bir galatasaray'lı olarak fatih terim'e yaşattığı başarılar için teşekkür etmenin yanında günahım kadar sevmem. karakteri kişiliği egosu komple ofsayt bir insan. galatasaray'ın başında bir daha görmek istemem. ancak şu var ki fatih terim şu güne kadar hiçbir futbolcusunu satmamıştır. hiçbir futbolcusunun hakkını yememiştir.

  arda turan'ın fatih terim'e yönelik bütün söylemleri boştur. neymiş hoca onları medya önüne atmışmış. şimdi evvela oynadığınız futbolla medyanın önüne siz kendinizi attınız kardeşim. euro 2008'in üzerinden 9 sene geçti. bu 9 senede milli takımın oynadığı hangi maçta kaliteni ortaya koyabildin? anca gariban kazakistan'a, ahı gitmiş vahı kalmış azerbaycan'a karşı falan top oynadığını görebildik.

  2010 dünya kupası eleme maçlarında tırt çıktın. bu ülke 2 kere ispanya ile karşılaştı. ne oynadın? hiç

  bu ülke 2012 avrupa şampiyonası elemelerine çıktı. almanya ile karşılaştın, ne oynadın? tırt. playoff'a kaldı takım, hırvatistan'la eşleşti. ne oynadın? hiç tırt. elendik.

  2016 dünya kupası elemelerinde hollanda'ya karşı oynadın. ne oldu? tırt.

  bu ülke güç bela 2018 avrupa şampiyonasına gitti. eleme maçlarında hiçbişey oynamadın. şampiyonada ispanya ve hırvatistan'a karşı sahadaydın. ne oldu? hüsran. yahu bir kere şu takıma pozitif bir katkın oldu mu?

  bir tane milli maç hatırlayabiliyor muyuz "ya arda resmen perişan etti rakibi" diyebileceğimiz? anca andorra'ya kazakistan'a karşı coştun. ulan o maçlarda afedersin başakşehirli yalçın'ı forvet arkası oynat o da coşardı yani.

  sonuç olarak kardeşim sen zaten 9 senelik performansınla medyanın önüne kendini kendi performansınla attın. bu ülkenin medyası da mal değil, barcelona'da oynayan bir yıldız futbolcuya neden abansınlar? hem sen merak etme, medya seni yere göğe sığdırmasaydı bile bu halk seni eleştirirdi.

  fatih terim seni kimsenin önüne atmadı sadece olanı söyledi adam. hem doğru düzgün top oynama, bu ülke için en coşman gereken maçlarda hayalet gibi dolan ondan sonra da destek iste. yok öyle bir dünya.

  bu ülke bülent korkmaz, hakan şükür, (fetöcü metöcü adam almanyalar hollandalar devirdi attığı gollerle) rüştü, tugay gibi adamlar gördü milli forma için kendini parçalayan. bu ülke ingiltere'den 8 de yedi, portekiz'e de elendi defalarca. sadece alpay'ın üstüne o da agresifliği yüzünden gidildi. kimse için yok primdir falan dedikodu dönmedi ki haluk ulusoy açıkladı kendi döneminde nasıl primler dağıtıldığını. mercedes sponsordu araba da verdi futbolculara, efendime söyleyeyim altın da verildi bu adamlara. kimse de bir kelime bile etmedi. o zaman da fatih terim vardı o zaman da bu ülkede aynı spor yazarları vardı.

  şimdi sen kalkmış sanki bu ülkenin futbol geçmişi yokmuş gibi kendin dışında herkesi suçluyorsun. yürü git ulan. egolu megolu ama fatih terim senden 1000 kat daha adam. prim de aldın, takımı da sattın, her boku da yedin ulan dediğin bir kelimeye bile inanmıyorum.
 • benim anladığım şu; mesele gerçekten de prim falan değil, hatta bu konuda fatih terim b,iraz işgüzarlık yapıyor ve oyuncuların da hocaya kırgınlığı bundan.

  yazacaklarım tamamen farazi yorumlarımdır.

  benim anladığım kadarıyla barcelona' ya gidince iyice bir tarafı kalkan the bayrampaşalı, adam, gurur, yasin, kün fe yekün arda ile egolu eleman fatih terim arasındaki ego mücadelesinin bir sonucudur tüm bunlar, başka bir şey değil. milli forma için prim istenir mi istenmez mi mevzuu çok başka bir tartışma ama bence istenebilir. benim baklış açıma göre bu böyledir. her ülke de oyuncusuna prim verir. miktarını tartışabiliriz ama aynı şekilde milletvekili maaşları, harcamaları da dahil olmalı bu tartışmaya o zaman. bakanım, başkanım vs. diye birilerinin yaptıklarına ses çıkartılmazken tüm hesap futbolculardan sorulmaya kalkılırsa ayıp olur. neyse konuyu dağıtmayayım. daha önceki turnuvalarda da defalarca olduğundan emin olduğum şekilde oyuncular ile yöneticiler arasında şaka amaçlı başlayan bir olay olduğunu düşünüyorum ben bu prim mevzuunun. galatasaray uçağında da bu olmuştu, basketbol takımın galibiyetinin ardından hido' nun ''maddi manevi'' olayında da bu olmuştu, şimdi de benzer şey oldu bence. ki tekrar söylüyorum ben bunda hiçbir yanlışlık görmüyorum. mesele olayın ne kadar ciddileştiği v ne seviyelere geldiğidir. işte gelmesinin sebebinin de ego olduğunu düşünüyorum. arda' yı seversin sevmezsin ama bir gerçek var; ne arda, ne emre belöoğlu, ne volkan demirel ne de nefret ettiğiniz başka bir oyuncu çıkıp da bana şu akdar para vermezseniz milli formayı giymem falan demez. dememesinin sebebi vatan milelt sevgisi falan değildir, götü yemez. buranın nasıl bir ülke olduğu, insanların hassas noktaları belli.bunu düşünebilirler, ama bu şekilde asla dile getiremezler. zaten bu direkt denmiş olsa eleman terim çoktan bunu açıklardı. ama o da üzeri çok kapalı konuşuyor. çünkü iki tarafın da hataları var olayda bence.

  eleman terim dün 1 saat konuşup 5 dakikada söylenebilecek akdar bile bir şey söylemedi yine. ancak satır aralarından bir şeyler çekip çıkarıyorum işte. olay prim olsa, bu oyuncular bize bu kadar para verin dese eleman fatih çıkar tek tek söyler hepsine de yol verirdi ve kahraman olurdu. bir kişi de çıkıp elemana laf edemezdi. oysaki bence fatih terim, arda' nın başka şımarıklıklarının sonucu olarak prim olayında kendi lehine kullanabileceği bir şeyi yakalayıp buna patladı. zaten kanımca bayrampaşalının tepkisi de buna. mevzuu prim değil ama sen oradan vurmaya kalkıyorsun demeye getiriyor. ama iki taraf da ne özelde ne genelde her şeyi açık açık konuşamadıklarından mecburen etrafından dolanıyorlar her şeyin.

  fatih terim, 2. galatasaray döneminde kendisine bana bağırıp durma diyen felipe gibi türkiye futbol tarihinin en başka oyuncularından birine sırf bu çıkışı yüzünden yol vermiş bir adam bilirsiniz. arda ile karşılıkla başlayan ufak sürtüşmeler arda' nın siyasilerle de yakınlaşmasının ardından bir futbolcudan çok bir yönetici moduna girmesiyle zirve yaptı bana kalırsa. bu prim mevzuunda da arda, bir futbolcu gibi değil bir yönetici gibi fatih terim' i yok sayarak falan direkt üst tarafla konuştu benim tahminime göre. mesele şu kadar para verin de olabilir ama arda bunu kendi şahsi çıkarları için yapmadı. yani yaptı da maddi çıkarı için yapmadı. arda' nın o 500 bin euroya ihtiyacı yok, ama şakayla karışık başlayan mevzuuda kendisi takımın sesi olmak istedi, üstüne belirlenen primin dağıtımı konusunda var olduğunu düşündüğü adaletsizliği de bir futbolcunun dile getireceği şekilden daha kararlı ve inatçı bir şekilde üst tarafa dile getirdi. neden yaptı bunu? çünkü yapabileceğine inandığı ve bunu göstermek istediği için yaptı. ego! film de burada koptu. kendi egosunun zedelenmesine asla tahammülü olmayan eleman terim, bayrampaşalı, dua, adam, namaz arda' nın bu olayının ardından arda ile ciddi şekilde kapıştı bence.

  özetle; belki arda gerçekten tek derdi para olan biridir ki sanmıyorum ama öyle bile olsa bunu ''ben paramı istiyorum'' şeklinde dile getiremez. getirmiş olsa terim direkt söyler bunu. arda' nın kızgınlığı da buna. terim' in kendisini böyleymiş gibi göstermeye çalıştığını, bunu basın eliyle yaptığını sebep olarak da kendisini kıskandığını falan düşünüyor bence. terim ise arda' nın şımarıklıklarından, egosunu zedelemesinden rahatsız ama sen benim egomu zedeliyorsun diye arda gibi bir oyuncuyu kadrodan gönderemeyeceği için başka yollar arıyor. işte arda da bu prim olayının çarpıtılarak basına sızdırıldığını düşünüyor. düşünüyor düşünmesine de gerçekten prim pazarlığı yapıldığı için de çıkıp yok asla yapılmadı diyemiyor. size yansıtılan şeklinde dğeildi diyor.

  hido kameraların önünde bir espri olarak ''maddi manevi'' diyorsa kameraların olmadığı yerde neler nasıl konuşuluyordur düşünün işte.

  peki bence kim haklı; ikisine karşı da objektif değilim, fatih terim' e kırgınım, arda' yı ise sevmiyorum. vizyonsuz, eğitimsiz bir kasabalı kendisi benim için ama iyi futbolcu o ayrı. gösterişi ne kadar seven biri olduğunu da düşününce fatih terim' i haklı bulmakla birlikte seçtiği yolu haklı bulmuyorum. keşke arda ben seni takımda istemiyorum diyebilseydi. ama sanki bunu diyemeyip ya da dese dahi üstten kabul edilemeyeceğini bilip (çünkü arda birilerinin reklam yüzü) egosu iyice zedeleneceğinden fırsat kolladı. şöyle bitireyim; enes' in, cengiz' in, çağlar' ın olduğu bir milli takıma, siyaset de takımdan elini çekerse eğer sempati besleyebilirim tekrar, şimdiki takım ise umrumda değil.
 • anladigim kadariyla camia icerisinde fatih terim'i isteyen bir grup var, bir de mehmet özbek ve cevresinde terim gelince islerini kaybedecek bir antiterimciler var, bu grup arda'yi getirip terim hamlesinin önüne gecmeye calisiyor, bakalim kim greve gelicek kim kenariya cekilecek.
 • fatih terimin daha az tiksindirici olduğu için kazanacağı versus.