şükela:  tümü | bugün
  • *sportif & kariyer şansını, fırsatını iyi değerlendirememesi. galatasaray kaptanlığından a. madrid performansı, oradan barcelona macerası derken çok daha iyi konumda olmasi gerekirken henüz 29 - 30 yaş arasında dibi gördü.

*barcelona'da oynuyorsun ama haftanın üç günü istanbul gecelerindesin. toplumda yıllardır değişmeyen bir algıdır; insanlar, gece hayatı olan futbolcuları sevmez. ayrıca göt göbek salmışsın ve kadro dışı kalmak / futbol oynamamak seni rahatsız etmiyor. bu pozisyanda bile haksız olduğun her konuda "adamız", "adam gibi adamız", "biz adamlar ve diğerleri" gibi anlamsız, komik, saçma bir muhabbete girebiliyorsun. sen yıllık 10 trilyon para kazanıyorsun. insanlar senden adamlık dersi değil futbol resitali istiyor.

*kadınlar konusunda vizyonsuz bir abaza olması ve bu abazalığının kamuoyunda fazlaca yer bulması. barça'ya gitmişsin pique ile yakın arkadaşlığın var, shakira'yla falan ortamlara girebilecek şansın var ama evlilik programı ünlüsü kadınlara yürüyorsun. hayatım boyunca bundan daha büyük vizyonsuzluk örneği görebilir miyim bilemiyorum.

*iktidar yalakalığı. ünlü, tanınan birisi olarak türkiye gibi kutuplaşmanın yoğun olduğu ülkede akp gibi otoriter, baskıcı hükümeti desteklemek sana kurumların kapılarını açar; milli takımda ayrıcalık sağlar ama toplumda sevmeyenin hatta nefret edenin sevenlerinden daha çok olur. kaldı ki çiçek gibi laik, seküler bir yaşam sürüyorsun arda kardeşim. muhafazakarlık ya da dini hiçbir öğenin, hissiyatın olmadığı bolluk içerisinde sürdürdüğün bir hayatın var ama insanlara gerici bir yaşamı dayatan iktidarı destekliyor, evet videoları falan çekiyorsun. insanlar ekonomik olarak zorda, yaşam tarzlarına müdahale edildiğini düşünüyor ve sorumlusu olarak akp & erdoğan iktidarını görüyorlar. bundan dolayıdır ki bu iktidarın çevre çeperinde yalakalık pozisyonunda bulunan herkesten iki kat daha fazla nefret ediliyor.

hepsi birleştiği zaman da ortaya bu sonuç çıkıyor işte. başakşehir senin için yeni bir fırsat olabilirdi ama onu da bok ettin. aldığın 16 maç cezayı insanlar sevinçle karşılayacak duruma geldi. senin psikolojindeki birisi eminim bu durumu da kendisinin ne kadar aşırı adam olduğuna ama karşındakilerin hiç adam olmadığına bağlayıp, kendisini haklı görecektir. bundan sonrası survivor kardeşim. gerçi bu boy, kilo ile orada da başarılı olman zor ama en azından bir sürü ünlü olmak isteyen kadınla tanışırsın.
  • her şeyi geçtim. daha geçtiğimiz aylarda çocuk gazetecilere hakaretler yağdırmadı mı?

“aslıhan benim eşim olacak, düzgün konuşun.”

“biz türk adet ve örflerine göre yaşıyoruz. lütfen.”

sonra gazetecinin bir sorusu üzerine. yanılmıyorsam eşine “arda bey’in size konuşma yasağı mı var” deyişine yine delirmişti. gazeteciye saldırdığı yandaş yetkililerinden üst düzeylere ulaşıp görüntüleri yayınlatmadığını hepimiz biliyoruz.

beni en çok sarsan ise arda’nın gözünü kırpmadan yalan söylemesi. kendi özel hayatı konusunda kimseye hesap vermek zorunda değil bunu kabul ediyorum.

ama bir insan askerimizi ağzına meze yapıyorsa. kirli yalanlarına alet ediyorsa işte orada benim için iyi niyeti tamamen ortadan kalkıyor. çünkü bu evliliğinde afrin operasyon’u varken düğün yapamayız edebiyatı yapmaya hakkı yoktu.

siz afrin operasyon’u için değil kız arkadaşın hamile diye apar topar evlendiniz. geçen gün tüm haberlerde detayları çıktı. konu arda olunca yandaş medya namussuz ilan etmiyor tabi. hiçbir yalanlama da gelmedi. demek ki hamile.

türk halkını aptal yerine koyduğu için, bu kadar kolay yalan söylediği için, kendi özel sebeplerine askerimizi alet ettiği için ben bu adamı sevmiyorum, sevmeyeceğim.