şükela:  tümü | bugün
 • 74 eal* mezunu imiş. mezunlar gecesinde yaptığı kötü konuşmayla, daha önce uyandırdığı "kötü konuşmacı" izlenimini de pekiştirdi.
 • şöyle bir adammış:

  "bir gece önce orduevi bahçesinde bu tür bir sohbeti gerçekleştirip, 24 saat sonra gülen cemaatinin gazeteciler ve yazarlar vakfı’nın “renklerin ortak dili” temalı iftar yemeğinde a.turan alkan, yağmur atsız, deniz ülke arıboğan, bejan matur, mete çubukçu gibi meslektaşlar ile masa paylaşmak farklı bir duygu kuşkusuz. yurtdışındaki okullarıyla türkiye’nin bayrağını çok uzak ve çok zor coğrafyalara taşımasından her zaman büyük sevinç duyduğum, dinler-kültürler arasındaki diyaloğun güçlenmesi yolunda hz.mevlana’nın rotasını izlemesiyle takdir ettiğim bir topluluk... "

  http://www.stargazete.com/…baylar-cemaat-290833.htm
 • heslerle ilgili duyarlı yazısından dolayı tebrik edilmeyi hakeden bir kalem...

  (bkz: hidroelektrik santral/#23794165)
 • 1992'den beri türkiye'ye her gelişinde devlet katında cumhurbaşkanı seviyesinde kabul gören bir kişiye karşı nasıl hitap edileceğini bilmeyen gazeteci, kanal 24'te kırım tatarlarının lideri mustafa abdulcemil kırımoğlu ile konuşurken sürekli cemiloğlu şeklinde bir hitap şekli kullandı, la bu senin babanın oğlu mu, ofisboydan çay mı istiyorsun, konuştuğun adam için milyonlarca insan meydanlara dökülmüş, 1976'da öldüğü haberi duyulunca balkanlardan tut konya'ya, elazığ'a, semerkant'a kadar milyonlarca insan gıyabi cenaze namazı kılıp onun için oruç tutmuşlar, senin önünde ceket iliklediğin adamlar mustafa aganın elini öperken heyecandan titriyor, biraz edeb, biraz usül lazım...
 • önce kullandığı kelimenin kuvva mı, kuva mı olduğuna karar verip daha sonra yazması gereken star yazarı. komiklikte sınır tanımıyorlar zira.

  "kendilerini, kurucu babamız, büyük devlet adamı gazi mustafa kemal’in mirasçısı olarak görüyorlardı, onun meşruiyetinin bu ülkeye bıraktığı en büyük mirası ıskaladılar. onlar unuttu, cahil gördükleri halk, memlekete dışarıdan bir tehdidin ipuçlarını yakaladı, “kuvva ruhu” ile direnişini sandığa taşıdı...
  "onlar, kökü dışarıda bir komplonun, sonu, youtube’a yüklenmiş bir ihanet tapesine kadar uzandığı dönemde, işgal istanbul’unun bugün hayırla anılmayan reflekslerini gösterirken, halk, “kuvvacı dedelerinin” refleksi ile gidişe “dur” dedi..."

  ardan zentürk, star, 31.03.14

  "kuva" kuvvetler demektir. kuva-yı milliye (ulusal güçler) gibi.
  kuvvet iki "v" ile kuva ise tek "v" ile yazılır.
  osmanlıca bilmeyenlerin osmanlıca'ya merakları komik oluyor.
 • şuurunu yitirmiş sanırım. lütfen kayıtlara geçsin.

  az önce kanal 24 moderatör gece de soma faciası hakkında bilgi verirken dili sürçtü somali dedi. özür dilerim deyip devam etmesi gerekirken gayet keyifli şekilde "somali somali nerden takılıyor ağzıma, herhalde uzun yıllar yurt dışı haberciliği yapmamdan... bıdı bıdı " bişiler söyledi.

  millet can derdinde adamda pişkinlik diz boyu.

  şu an "haberimiz yok" haberciliğini öyle güzel yapan bir kanalda çalışıyor ki hiç şaşırmadım doğrusu.
 • samimi arkadaşlarından birinin kendisine "olmuyor abi haber sunamıyorsun, boşver sen bu işi" demesi gereken kişi.
 • hulki cevizoglu'nun kanal 6 da cemaatle ilgili yapacagi programi engellemeye calismis, patrona baski yapmis kisi. ama elinde patlamis.
 • her dönemin gazetecisi olmayı bilenlerdendir.

  (bkz: kabataş yalancılarının kılıçdaroğlu'na dava açması)