şükela:  tümü | bugün
  • buz gibi ortada olan gerçektir efendim. toplumun çoğu böyle düşünmekte. babası değil annesi tarafından yetiştirilen oğlanlar anlamaz bunu.
    bakın olayı inceleyelim.

1- adam bir kadını beğeniyor ama evli ve sadık olduğu için bir şey yapmıyor. bir erkek bir kadını beğendiği için suçlu mu olacak? yoksa eşi olduğundan ve sadık bir eş olduğu için bu kadına sarkmadığı için mi suçlu olacak?

2- arda kendini medeniyetten uzak sinirli bir kocadan korumaya çalışıyor. ispanya görmüş, yaşamış; batı standartlarını özümsemiş birinden bahsediyoruz. bir hanımefendiyi beğendiğini söyledi diye çağdışı kocası tarafından saldırıya uğruyor. ardanın başlattığı bir saldırı yok ortada.

3- burun kırılması neden arda’nın suçu olsun? adam kendini koruyor. bergaydan kaslı ve güçlü diye arda’ya mı kızacağız?

4- arda tüm bunlara rağmen adam gibi hastaneye geçmiş olsuna gidiyor. istemeden burnunu kırdığından dolayı ve mertçe bir kusurum varsa beni bur diyor. bergay’ın korkması arda’nın mı suçu? bunu duyan çoğu kız ıslandı bile.

5- arda, o zaman olay kapanmıştır anlamında havaya bir el sıkıyor. daha normal bir hareket daha düşünemiyorum. bir filmde silah gösterilirse o mutlaka ateşlenir. arda herkese adamlık nedir gösterip kimse yaralanmadan olayı kapamaya çalışıyor.

ben tüm bu olanlarda eşine sadık, kadınlara iltifat eden, mert ve güçlü bir adam görüyorum. adam
  • çırpınmanıza gerek yok troller. reis sizden önce el attı ve arda serbest bırakıldı.
  • sözlükteki farih terim ve berkay lobisi tarafından bastırılmaya çalışılan durumdur.
    güneş balçıkla sıvanmaz arkadaşlar.

her şeyi adım adım detaylıca anlattım. çarpıtmaya çalışmayın