şükela:  tümü | bugün
 • arduino ailesinin, atmega328 mikrokontrolörüne sahip bir üyesidir. 14 dijital 6 analog pine sahiptir.

  daha fazla bilgi için: http://arduino.cc/en/main/arduinoboarduno

  ayrıca (bkz: #24394782)
 • arduino ailesinin amiral gemisi. başlangıç için alınabilecek en iyi board.
  arduino pro mini ile görsel karşılaştırması ve seksi fotoğrafları için tıklayınız.
 • zamanında pic ile harcadığım zamana üzülmemi sağlayan board. arduino uno r3 yeni versiyonu; 14 adet digital ı/o pini, 6 adet analog input pini bulundurur. usb üzerinden programlanabilir ayrıca usb üzerinden pc ile haberleşen uygulamalar rahatlıkla geliştirilebilir. programlaması basittir. bu basitliğin spesifik bir uygulamada işleri zorlaştırdığı söylenmekte ancak amatörler için gerçekten bulunmaz bir nimettir.
 • yeni başlayanlar, c ile bir şekilde zamanında uğraşmış olanlar, bu işlere ayıracak vakti olanlar... bizler için birebir..ledler displayler butonlar havyalar lehimler... tum zerzavatlar tedarik edildikten sonra gucun karanlık dunyasına geçilebilir ve uykusuz geceler başlayabilir...
 • kodlaması basit hızlı bir şekilde sonuç alınabiliyor ama 16mhz clock hızı ve 32 kb rom için 26 dolar fiyat oldukça fazla, fiyat-performans oranında sınıfta kalıyor
 • bugün elime geçen prototyping zımbırtısı.

  yalnız olum ne manyak bişeymiş lan bu!

  geçen ay aliexpressten sipariş vermiştim (starter kit stayl), daha yeni geldi. gün boyu çocuklar gibi şendim, sanırsın almanyadaki dayım kumandalı araba getirmiş amına koyayım. buzzar'a abuk subuk sinüslü minüslü frekanslar yollayıp kulak tırmalayan müzikler yapıyorum, servoyla türlü türlü mallıklar yapıyorum, zaten led fantezilerinin bini bir para.

  her eve lazım bundan amk.
 • daha bu sabah voltmetre bulamadigim icin kullanarak voltmetre yaptigim islemci
 • elektrik elektronik mühendisliği ders projesi için bir arkadaşımın yazılım yardımı istemesi üzerine gidip ankara konya sokaktan bir adet ardunio uno, bir adet dht11 aldım. ödevi, dersi olanlar için 50 liraya mal ettiğimi de söyleyim.

  nem veya sıcaklığı ölçüp lcd ekranda yazdıran basit bir proje. ilgilenenler mesaj atsın kodlarını atayım.

  edit : mesaj atamayan çaylakları unuttum.kod burada
 • gömülü sisteme giriş yapmak isteyen arkadaşlar için bulunmaz nimettir, birçok farklı proje geliştirebilirsiniz bu microcontroller ile, ufak ufak robotik sistemlere de giriş yapabilirsiniz, youtube'da yeterli seviyede türkçe ve ingilizce dersler mevcut, iyi seviyede c kodlama bilmeniz gerekiyor iyi projeler yapmak için ama ortsa seviyede bilmeniz de yeterli çok kod gerektiren bir proje yapmayacaksanız, henüz r3 modelini yeni aldım, ben orjinal aldım ama istenirse yan sanayi de bulabilirsiniz daha uygun fiyata, daha fazla proje geliştirdikçe burada kaynak kod ve projeler hakkında bilgi vereceğim, sonuç olarak, ben c biliyorum ve unutmamak için biraz çalışayım, biraz da gömülü sistem öğreneyim diyen arkadaşlar düşünmeden alabiliriler, tavsiye edilir. şimdilik eyyorlamam bu kadar.
 • gömülü programlama amacıyla geliştirilmiş, c tabanlı programlama yapmaya olanak sağlayan mikro kontrolördür. bu kart ile çeşitli robotik uygulamaları, otomasyon projeleri geliştirilebilmektedir. ayrıca açık kaynaklı olmasından ötürü piyasada çokça klon versiyon bulunmaktadır. fakat hepsinin yaptığı işlem birebir aynıdır. yine açık kaynaklı olmasından dolayı yazılımsal olarak desteği oldukça yüksektir. ortaya çıktığından beri neredeyse düşük seviye kontrolcülerin tamamını devre dışı bırakmıştır. yüksek seviyeli ve kolay programlama imkanı tanıması, fiyatının son derece makul olması, kolay erişilebilir olması ve çeşitli giriş/çıkış portlarını bünyesinde barındırması bazı önemli tercih sebeplerindendir.
  arduino'lar mega, uno, lilypad, esplora, nano gibi çok çeşitli bir yelpazeye sahiptir ve bu sayede çeşitli projeler için özelleşmiş versiyonlar mevcuttur. ayrıca arduino'lar için proteus'da hazırlanmış çeşitli kütüphaneler mevcut bulunmaktadır. bu sayede arduino temininde zorluk çekenler bilgisayar ortamında gerçekleştirdikleri yazılımları simüle edebilmektedirler. piyasada da çeşitli arduino setleri yer almaktadır. kit halinde satılan bu setlerde ihtiyacınız olabilecek birçok donanımsal ekipman (display, lcd, sensörler vs.) yer almaktadır. ayrıca bu sensörlerin haricinde shield adı verilen çeşitli genişleme kartları mevcuttur. bu kartlar ile hedeflediğiniz donanımsal projenizi çok kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. eğer donanımsal tabanlı bir proje gerçekleştiriyorsanız mutlaka bu genişleme kartlarını inceleyiniz. çünkü genellikle amaca yönelik daha önceden geliştirilmiş çok çeşitli shield'lar bulunmaktadır.