şükela:  tümü | bugün
 • isminden de anlaşılabileceği üzere, insan evriminin devam edip etmediğini inceleyen bbc horizon belgeseli.
 • alice roberts isimli tatlı ablamızın sempatik ingiliz aksanıyla sunduğu, hem öğreten hem de keyifli vakit geçirten, tavsiye edilebilir nitelikteki bbc belgeseli.
 • evrimi kutsalmışcasına dramatize eden belgesel. belgeselin boktanlığını görebilmek için "evrim" ya da "doğal seleksiyon" terimlerinin yerine "allah, ciizıs kıraayst, zeus, zerdüşt" vs koyun, harun yahya belgeselinden pek farkı kalmayacak.

  --- spoiler ---

  yoğun arsenikten hamı kötü dağıtmış bir solucan kolonisiyle başlıyoruz evrimin gözle görülebilir kanıtlarına. mezarlıkta tefekkür imkanı bulan bir amca var, çocuk mezarlarını bulup mutlu oluyor falan. sonra, tavuklardaki virütik bir hastalığı araştırırken depresyona giren bir bilim adamı var. kasabanın birindeki doğum oranlarından "evrimin bizi nereye götürdüğünü sezdiğini" iddia eden profesör amcam, "olm var ya, giderek dombullaşıyoz, bıngıl bıngıl oluyoz" diyor. gözünü para bürümüş başka bir amcamız da, parayı bastırana isterse sarışın mavi gözlü ve hatta zeki bir çocuğu istediği cinsiyette verebileceğini belirtiyor. allah belanızı versin lan. ya da doğal seleksiyona uğrayasınız. hangisini kabul ederseniz artık.

  --- spoiler ---
 • izlemek isteyenlerin şuradan ulaşabilecekleri belgesel:
  are we still evolving?