• nevadada bulunan bir askeri üstür, restricted tabelalarını geçseniz bile üs o yollardan yaklaşık 30 mil uzaktadır. ufo arastirmalariyla unlenmis ustur fakat amerika buranin experimental bir ucak bomba test range vs. gibi olaylari icerdigini soyluyor veya roswell olayini baglarsak ufo parcalari (bkz: reverse engineering) yapıldı

ayrıca bulunduğu bölge oldukça dağlıklar içeriyor, tikaboo peak'ten üssü görebiliyorsunuz.
  • garip bir yer.
    komplo teorisi sıçacak değilim ama bu konuyla ilgili enteresan bir şey var.

amerikanın 50 eyaleti ve amerikan vatandaşları dahil kimsenin izinsiz giremediği 51. bölgesi.
    neden 81. bölge değil? neden 64. bölge değil de özellikle 51.bölge.
    çünkü siktiğimin ülkesinde 50 eyalet ve bir de kendi kafasına göre takılan ve resmi olarak eyalet olmayan 51. eyaleti var.
    bu 51. bölgenin adını dolaylı yoldan ağzına alan başkanlar birden kuzu olup teletabi şarkısı söylemeye başlıyorlar.
    garip bir durum.

uzun süredir bir şeyleri araştırıp bağ kurmaya çalışıyorum ve ulaştığım sonuçlar gerçekten berbat.
    komplo teorilerine bulaşmadan ve "uzaylı saklıyollaa" saçmalığından uzak durarak aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz.
    ekşi sözlük bunları tam olarak anlatacağım, kaynak göstereceğim bir yer değil.
    o sebeple kısa kesiyorum, konudan konuya atlayabilirim.

limitleri düşündünüz mü hiç? neden emin olup test edemediğimiz limitlerimiz var ve sanki biz bulmuşuz gibi sahipleniyoruz?

gerçekten herhangi bir limiti test edebiliyor musunuz? ben test edemiyorum, elimde sadece teorik bilgiler var, herkesin elinde sadece teorik bilgiler var ve tek yoldan ulaşılabilen sonuçlar var.
    devamı yok, farklılık yok.
    yeterince açık konuşamıyorum.

henüz peşini bırakmadım bir şeylerin, her şey o kadar birbirine bağlı ki.
    birden kimlik değiştiren insanlara rastladınız mı?
    birden.
    iş, şehir, yaşantı tamamen değişiyor tamamen.
    rastladınız mı?
    ben rastladım, hem de ağzından bir şeyler kaçıran bir kişi, direkt şahitlik ettim.
    sonraları inkar etti tabii, korktuğunu hissedince rahatsız etmedim.

bunların 51. bölgeyle pek ilgisi yok, anlatmak istediğim limitlerin götten uydurma olduğu.
    hepsi götten uydurma.

10 yıl önce limit sayılan bir sayının aşılabildiğine, hatta sikini taşağını sallayıp azami güçle değil de minimum güçle aşılabildiğine şahitlik ettim.
    o zamandan beri gerçekliğin anlamı yok, ilüzyonun farkındayım.
    sikiyim detay veremiyorum.

elektriğin keşfinden sonra ortaya çıkan-tanımlanan psikolojik sorunları hiç merak ettiniz mi?
    elektrik gerçek anlamda kullanılmaya başlıyor ve birden yüzlerce yıl yaşanmayan ve dolayısıyla tanımlanmayan psikolojik hastalıklar ortaya çıkıyor ve kayıt altına alınıyor.

diğer bir garip durumsa enteresan bir şekilde insanların her şeye uzak olması.
    hiç gerçekten bilgi edinmeye çalışan birini gördünüz mü?
    belki bir, belki iki kişidir.
    hiç böyle birini görmeyen binlerce kişi var eminim.
    sadece para, popülerlik, seks ve diğer işe yaramaz her şey.
    edinilen bilgiler meslek edinme amaçlı ediniliyor, gidip fabrikada mühendislik yapan maaş alan adam bilgi edinmek için üniversiteye girmedi ki.
    maaş almak için girdi, vasıf kazanmak için.
    peki bilgi?
    neden kimsenin sikinde değil?
    bundan yüz yıl öncesine gidin, savaşın bulaşmadığı ülkelere.
    yaşantılarına ve toplumların eğitim, refah düzeyine, kalitesine.
    gidin bakın, elinizin altında internet var.
    şu anda elimizdeki imkanlar bilgiyi götümüzden bile alabileceğimiz imkanlar.
    ama kimsenin sikinde değil, nefret ediyor insanlar bilgiden.
    kimse oturup konuşmak istemiyor, ya seks yapalım ya da seks yapmak için adım atalım derdinde herkes.

1940-1970 arasındaki medyayı inceleyin.
    farklı toplumlar hakkında bu yıllardan önce, bu yıllarda ve bu yıllardan sonra ne denmiş, ne değişmiş araştırın.

midem kaldırmıyor açıkçası, yeter bu kadar.
  • (bkz: body bushman) (bkz: #83713449)
  • 51. bölge, dünyanın en meşhur ve en iyi korunan askeri bölgelerinden biri ve resmi olarak böyle bir yer yok aslında! 51. bölge, las vegas'ın biraz dışında, nevada çölü'nün ortasında, kurumuş bir gölün üstüne kurulu. buraya komşu başka askeri alanlar da var ancak, 51. bölge, akla ziyan teknolojilerin test edildiği bir yer olduğu ve milyonlarca embesili ufolara inandırdığı için bu kadar popüler.

şu sıralar anne jacobsen'in yazdığı ve 2011'de yayımlanan area 51 - an uncensored history of america's top secret military base adlı kitabını okuyorum. yazar zamanında burada çalışan pilot, askeri personel ve mühendislerle görüşerek ve gizliliği kalkan arşiv belgelerine dayanarak bu kitabı hazırlamış.

ikinci dünya savaşı'nın hemen sonrası hitlerin v-2 roket programını yüreten, aralarında wernher von braun'un da bulunduğu onlarca bilim adamının kıtalararası roket üretmek için çalıştıkları yer burası. ara güler, gün gelecek von braun'un fotoğrafını amerikalılar projesi kasamında çekecektir. buradan lütfen.

neyse konuyu dağıtmayalım. 51. bölge, yer altında ve üstünde sayısız nükleer denemenin yapılığı, tünellerle birbirine bağlı, lockheed'in ürettiği u-2 ve a-12 oxcart casus uçaklarının, sonrasında f-117'lerin ve 60'lar bugüne bildiğimiz bilmediğimiz onca drone'un test edildiği bir alan. area 51 - an uncensored history of america's top secret military base adli kitap, yıllarca uğraşılarak ortaya çıkan muhteşem bir araştırmacı gazetecilik örneği. kitapta, roswell olayı ile başlayan, u-2 ve a-12 uçuş testleriyle devam eden ufo çılgınlığının nedenlerini ve cia'nın bu çılgınlığı, gizli testleri örtbas etmek için nasıl başarıyla kullandığını belgeleriyle öğreniyoruz. cia, vietnamda savaşması için eğittiği güney vietnamlı askerleri de bu üste eğitip savaş alanına yollamış.

askeri yetkililer, uçuş testlerini yalnızca kendi halkından ve kongre'den değil, ruslardan da saklamaya çalışmı. bu nedenle u-2, a-12 oxcart ve f-117 testleri, ruslar, casus uydularıyla alanı sürekli gözetlediği için, geceleri ve uydular geçtikten hemen sonra yapılıyormuş. bu yüzden pistin ışıkları sadece inişte ve kalkışta çok kısa bir süreliğine kullanılıyormuş. kitaba göre ruslar, sadece fotoğraf çekmiyormuş. örneğin uçağın üstü kapalı bile olsa onun yaydığı sıcaklıktan uçak hakkında bilgi edinebiliyorlarmış. rus uydularının kafasını karıştırıp bilgi kirliliği yaratmak için amerikalılar kimi zaman büyük çadırların altına ısıtıcılar bile yerleştiriyormuş.

kitapta anlatılan en ilginç konulardan biri de amerikalıların ırak ve mısır gibi ülkelerden israil vasıtasıyla araklayarak kurdukları mig filosu. vietnam'da rus miglerine karşı zor günler geçiren ve ağır kayıplar veren amerika birleşik devletleri, ele geçirdiği mig filosu sayesinde rus uçaklarının zayıf yönleri ortaya çıkarmış ve hava üstünlüğü yeniden ele geçirmiş.

neler yok ki bu toplama filoda: mig- 21, mig- 15, mig-17 ve nihayet mach 3'e ulaşabilen mig-23! reverse engineering kullanılarak uçakların tüm zaafiyetleri ortaya çıkarılmış. sahada da rus ve amerikan uçakları dogfighting eğitimleri yaparak ustalıklarını geliştirmişler. hatta uçaklardan bir tanesi de kazaya kuban gitmiş.

hava kuvvetleri'nde görevli 3* general robert m. bond üssü ziyarete gelir ve kullanması çok zor olan mig-23 ile uçmak ister. normalde pilotlar en az 2 haftalık eğitim sonrası bu uçakla uçabilirken emir demiri keser ve birkaç saatlik bir eğitimden sonra general gökyüzündedir. general, mach 2,5 hızla yukarıda eğlenirken 'buradan çıkmalıyım, kontrolü kaybettim' son sözleri olur. uçak dönerek yere çakılır.

gelelim ufo manyaklarının en büyük dayanaklarından şu meşhur roswell olayı'na. evet, temmuz 1947'de disk biçimindeki bir hava aracı amerikan topraklarına düşüyor ve içinden pek de normal insana benzemeyen, çocuk boyutlarında iki kişi bilinçsiz biçimde çıkalarılıyor. ve amerikalı görevliler bu aracın tüm parçalarını üsse taşıyıp olayın üstünü kapatmaya çalışıyor. ufocular da bunu söylüyor zaten diyeceksiniz. yazarın, alanda çalışan ve hayatta kalan son eg&g (orduya gizli projeler üreten bir firma) mühendisine göre bu garip uzay aracı, stalin tarafından amerika topraklarında panik yaratmak için gönderilen bir uçak. peki ya kaza alanında bulunan iki uzaylı? bulunduklarında hala hayattalarmış. ancak bunlar uzaylı değil dünyalılar.

hitler'in gözdesi josef mengele'yi duymayan yoktur. bu ruh hastası doktor, ari bir ırk yaratmak için toplama kamplarında akla hayala gelmeyecek deneyleri insanlar üzerinde denedi. ikizler, engelli ve vücudu ağır deformasyona uğramış çocuklar, yahudiler, çingeneler kimse elinden kurtulamadı. mengele, auschwitz'den 17 ocak 1945'te ayrılırken tüm belgelerini yanında götürüp bir süre ruslara hizmet ediyor ve onlara çocuk boyutlarında pilotlar yaratıyor. işte amerika'ya gönderilen disk şekindeki iki devasa kafalı garip gözlü yaratıklar bu deneylerin mağdurlarından sadece ikisi. yazara göre amerikalılar da benzer deneylere 1980'lere kadar devam etmiş.

peki amerikalılar bu rus oyununu niye açıklamamış? böyle bir açıklama, amerikan hava sahasının ruslar tarafından kolayca ihlal edilebildiğinin kabulu olacağı için pek kabul görmemiş. kitapta ilk kez açıklanan bir başka sır da zamanında rusların bir gözetleme balonunu amarika üzerinde uçurması.
  • gerçekten var olan ama askeri ve gizli her meselede olduğu gibi genel halkın sınırsız hayal gücünün masallarına bolca konu olmuş askeri üstür. daha fazlası için buradan.
  • bir facebook grubu bölgenin halk tarafından basılması ve uzaylıları görmek için bir etkinlik açmış ve etkinlik için 20 eylül 2019 tarihini seçmiştir. an itibarıyla da yaklaşık 430.000 kişi gideceğini bildirmiş. *

grubun sloganı da yürek yemiş cinsten; hepimizi durduramazlar, hadi uzaylıları görelim.

kaynaklar: https://i95rock.com/…gates-of-area-51-in-september/

https://www.facebook.com/events/448435052621047
  • 20 eylülde gerçekten 2,5 milyon işsiz oraya gidecek mi bilmiyorum ama komik olmayan boş bir akım.
  • 20 eylül 2019'da 51. bölgeye they can't stop all of us adıyla sivil bir baskını planlayan facebook etkinliğine gideceğini işaretleyen kişi sayısı 1,4 milyon; gitmeyi düşünen kişi sayısı 1,1 milyon olunca amerikan hava kuvvetleri kaygılanmış ve "adam olun aklınızı alırız" minvalinde bir uyarıda bulunmuşlar efenim.

guardian
    cnn türk

facebook grubu goygoy amaçlı olsa da sayı epey büyük gerçekten. grup açıklaması şu şekilde: "we will all meet up at the area 51 alien center tourist attraction and coordinate our entry. ıf we naruto run, we can move faster than their bullets. let’s see them aliens."

ne var yani bir uzaylı görsek!?
  • bizde de konya var diyolaaaaa
  • amerika gündemindeki 51. bölge baskını ile ilgili: (bkz: 20 eylül 2019 51. bölge baskını/#92755332)
hesabın var mı? giriş yap