şükela:  tümü | bugün
  • 12.06.2019 tarihinde 16:00 - 17:00 saatleri arasında izmir bornova'da yer alan arena iletişime eşimin hattının devir işlemleri için başvuruda bulunduk.
    yetkili "sistemde arıza olduğunu, devir işlemini gerçekleştirirse işlemin 3 gün askıda kalabileceğini, kendisinin askıda kalan işlemi takip etmek istemediğini, son dakika uyarısı ile merkezden sistemin çalıştığına dair uyarı geldiği bir günde bize haber vererek işlemi belki gerçekleştirebileceğini “belirtti. (hattın yasal kullanıcısı, bu işlem için yaklaşık 100 km ötedeki çeşmealtı ndan geldiği için bunun mümkün olamayacağını yardımcı olmasını rica ettik)
    btk nın bu konudaki yetkilendirmesini hatırlatarak, önceki devir işlemlerimde uğraşmak istemeyen farklı cep merkezi yetkililerinin birebir aynı gerekçeleri belirttiğini söyledikten sonra (farklı cep merkezleri ile de öncesinde benzer savaşı verdim) yetkiliden işlemi gerçekleştirmesini rica ettim.
    ve hatta arena iletişimdeyken vodafone müşteri hizmetlerini arayarak mağaza yetkilisinin, vodafone red müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşmesini sağladım. ne mi oldu ? tabi ki mağaza yetkilisi, müşteri hizmetlerini yanlış bilgilendirerek görüşmeyi sonlandırdı.
    aklıselim iş arladaşı tarafından "hallediver noolcak ki" diye uyarılan yetkiliye, görevini yerine getirmediğini, bunun yasal sorumluluğu olduğunu kibarca hatırlattıktan sonra iletişim merkezinizden ayrıldık.
    mutlu son; farklı bir vodafone cep merkezinden işlemi 10 dakika içerisinde hallettik.
    not; sistem bozuk değilmiş.

yasal olarak cep merkezlerine btk tarafından görev addedilmiş devir işlemi, görevini hakkı ile yerine getiren kişilerce yapılabiliyormuş.
    satış baskısının müşteri memnuniyetinden üstün olması, vodafone gibi koca firmaların müşteri memnuniyeti için sarfettiği onca çabaya rağmen işinden memnun olmayan ve kendini oraların ağası zanneden bir çalışanın onlarca kişinin çabasını zedelemesi ne kadar vahim...
    (bkz: makine soğuk)