şükela:  tümü | bugün
  • havaalanlarında çalışan itfaiyeci. muhtemelen yapacak pek işleri olmuyor.
  • (bkz: arff)
  • en az 3000 tl maaş aldığını öğrendiğim memur kadrosu. ek ödeme-mesai-zımbırtı falan filan derken 4.000 tl'yi gören de varmış.
  • oldukça düşük puanlarla yerleşen memur kadrosu. bir de forumlardan okuduğum kadarı ile en rahat ve keyiflisi bu arkadaşlar oluyormuş, genel olarak bir yangın bir kurtarma durumu oluşacakta işte o zaman devreye giriyorlar. bir de itfaiye olduğundan eğitim tatbikatları vardır bu arkadaşların. daha önce 3001 kadrosu ile alınırken şimdi iki yıllık itfaiye ve savunmadan alıyorlar. yani en azından son atamalarda -kpss 2012/2- böyleydi. puanlarına baktım 67 ile yerleşmiş eleman genel olarak 73-69 arası bir ortalama.
  • sivil savunma ve itfaiyecilik önlisans mezunlarının görev yapabileceği memurluk pozisyonu.
  • gerek fiziksel gerek zihinsel olarak yeterince bir şeylerle meşgul olamadıklarındandır ki ezici çoğunluğu(!) diğer birimlere mesnetsiz ve yalnızca kendilerinden beklenecek bir performansla saldıran "devlet memurları"dır. oysa her işini doğru(!) yapan gibi onlarda saygıya değer ve gösterir olmalıydılar. bir yerlerde birileri çok büyük yanlışlar yapıyor. çok uzak gelecekte, farkına varma olgunluğuna eriştiklerinde çok geç olmuş olacak.

bu arkadaşların bu vurdum duymaz ve rahat batar durumunu gördükçe açıkçası gerçek emekçi itfaiye erlerine çok daha saygı duyuyor ve haklarını alamadıkları için üzülüyorum.

bu hallerini görünce üniversitelerde ömürlerini çürüten, hayalleri öldürülen kardeşlerime haykırarak bu pozisyonlara yönlendirmek isteği uyanıyor. en azından daha iyi nesiller yetiştirecek. kazandığının ağırlığı altında karakteri ezilmeyecek ve kendini bilen insanlarla muhattap oluruz.
  • zor şartlarda çalışan belediye itfaiyecilerinden daha çok para almalarına rağmen hala herşeye isyan ederler. hiç iş yapmazlar ve hiç mutlu olmazlar.
  • (bkz: airport barbeque and volleyball playing)

ve tabiki de boşluktan bol bol dedikodu.