• twitter ünlülerinden biri. takipcileri cok, ama büyük cogunlugu gerkcekten geri zekali ergen sinifindan olusuyor. öyle ki onlardan ilkokul ögretmenlerini dövmelerini istese yaparlar. ve kendisine degil, pesindeki koyun sürüsüne sinirleniyorum. adam bunlari gütmeyi iyi biliyor. mesela viral reklami bu salaklar üzerinden iyi kullaniyor. (bkz: sevgiliye gece 3'te taksim'e gidiyorum demek) basliginda görebileceginizin birkac farkli denemesini de mado, kahve dünyasi ve benzerleri üzerine yapmis, pesindeki mal sürüsü sayesinde reklam kazanci saglamis, "ne kadar kazaniyorsun bu reklamlardan?" diye sorunca "sana ne?" diye aynen pesindeki ergenlerin hosuna gidebilecegi bir cevap vermistir.

her ruhu ergen kalmis twitter ünlüsünün taktigi olan, kendisine sokulan lafi retweet etme olayini uygular, bu sayede pesindeki koyun sürüsünü üstünüze salar. kendisini argo icin tasin önüne atan ergen kizlarimiz, ölüm grubuna düser ve argoyu savunmak icin daldigi grup icerisinde ezilirken, argo takipcilerine küfür edildiginde onlari savunma, koruma geregi duymaz, umursamaz. zira öyle takipcileri var ki, argonun da dalga gececegi davranislar gösteriyorlar.

ama kendisinin fenomen tanimlamasi zaten, bir kitleyi pesinden sürükleyebilmek. bununla gurur duyuyor sanirim. ammavelakin pesindeki kitleye bakinca, ne mal mal islerle ugrastigini, farkeder umarim. gerci o niye farketin. pesindeki ergen sürüsü "ben ne yapiyorum, bir argonun ilgisini cekmek icin sevgilimi kirabiliyorum" diye düsünür umarim.

eskiden sadece burc yorumlari yaparken iyiydi, güzeldi. cok bozdu, önünü alamadik vallahi.

iste bu da bir coban ile pesindeki koyun sürüsünün hikayesi.
  • yaratıcı olmaktan çok uzak sürekli kendini tekrarlayan twitter kişisi. radyo yayını ayrı bir itici, doğallıktan oldukça uzak, oysa sesi fena değil gibi.
  • "siktir git lan" yazıp 50+ retwettyyy almış.

aferin.

kendisine değil bu aferin tabi ki, takipçilerine.

dur lan dur dahası varmış. "a" yazmış o da aynı şekilde 50+ almış. anlayamayacağım bu twitter'ı :s
  • twitterda neden 382 bin kişi bu elemanı takip ediyor? diye düşünüp profiline göz gezdirdiğim ve hiçbir anlam veremediğim bir eleman. kafama silah dayasalar belki takip etmem, ama 382 bin kişi ya... hiçbir mantıklı açıklaması yok. insanlar gerçekten çok garip.
  • bu eleman bugun kocaeli universitesine konusmaya gelmis ve salon sonuna kadar doluymus fotografindan gordugum kadariyla. ciddi bir mesele ya da akademik bir konu hakkinda seminer olsa ilgi ne kadar olurdu meraklar icerisindeyim.

sokakta kimsenin tanimayacagi bir adam nasil oluyor da hicbir elle tutulur işe imza atmadan boyle ilgi gorebiliyor.

ayrica agzindan kufur eksik olmayan (samimi!) bir arkadas, bunun konferansina giden gencler 10 yil sonra buyuduklerinde veya coluk cocuk sahibi olduklarinda ne kadar boş işler pesinden kostuklarini fark edecekler ve hatirlamak istemedikleri bir ani olacak belki de.

(burc yorumu yazsana diyen bir bayan takipcisine "sana mi soracagim lan yarrak kafasi") seklinde cevap atabilen, elindeki sosyal gucun farkinda olmayan ve birkac sene sonra sosyal platform mezarliginda yerini alacak bir arkadas kendisi. ısin garip tarafi bu lafi veya baska bir kufuru cevresinde duysa bambaska tepkiler verebilecek kisiler bu dallama soyleyince guluyorlar.

kocaeli universiteli bir endustri muhendisinin soyleyecekleri simdilik bu kadar.

tanim: komik cocuk ama, gulduruyor arada bizi beleşe
  • artık havası sönmüş bir fenomendir. bütün gün diğer sikimsonik arkadaşlarıyla mention'laşmak sureti ile geyik yaparak ortamı elde tutmaya çalışıyor. şirket gibi olmuşlar zaten, sürü halinde hareket edip üniversitelere söyleşilere falan gidiyorlar, ticarete dökülmüş iş. ama helal olsun en azından bir faydasını görmüş olurlar. zaten bizim angut insanımız herif ne yazsa retweet, favori yapmak için hazırda bekliyor. bence eskisi gibi götünden uydurduğu burç yorumlarına devam etmeli, dangalak dangalak mention'laşmasın yani. ha yok "ben marjinalim amk size ne" de diyebilir, açıkçası pek sikimizde de değildir.
  • fenomen olunca sapıtmıştır. eskiden iyiydi. burçlara inandığımdan değil ama burç yorumlar falan baya komikti, artık haftada bir girerse burç yorumu anca giriyor, geri kalanı kuzeniyle küfürleşmeleri, sevgilisiyle gittiği gezilerin fotoğrafları, yaptığı partilerin duyuruları-fotoğrafları vs, saçma sapan şeyleri tt yapma çabalarıyla dolu. takip etmeye değmez oldu artık.
  • (bkz: twitter ünlüleri)

bu adam ilk çıktığında profil fotoğrafı olarak charlie chaplin'i kullanıyordu. şimdi baktım, kendi fotoğrafını koymuş.

klasik, ünlü olduktan sonra kendini deşifre edip, bu ünden yarar sağlama hareketleri. tabii ki şaşırtmadı..
  • gereksiz ve iticidir kendisi bana göre. bu kadar abartılmasının bir anlamı yoktur.

edit: iş bu entry kıskançlıkla yazılmamıştır.
  • alişan ın sosyal medya danışmanıymış kendileri.

gözümden düştü.
hesabın var mı? giriş yap