şükela:  tümü | bugün
 • bu yıl 2.si yapılan ve geleneksel hale getirilen turkiyenin ilk turku festivali
  (bkz: arguvan)
  (bkz: arguvan havası)
 • bugüne kadar üç koca festivali geride bırakmıştır. bu sene dürdüncüsü yapılacak olan festival şenliklerine erdal erzincan'ın katılıyor olması ise sevincimizi iki katına çıkarmıştır. esasında festival sadece türkülerle sınırlı değildir. geçen sene yapılan festivalde;

  -gençlere interaktif resim çalıması*
  -arguvan ve köyleri eğitim kültü vakfı: tiyatro grubu ve halk oyunları ekibi
  -karikatürcüler derneği etkinliği
  -arguvan'a bağlı gürge köyünde kültür evi açılışı*

  gibi çeşitli etkinliklerde düzenlenmiştir.
 • dokuzuncusu bu yıl 9. uluslararası arguvan türkü festivali (uatf) olarak 23-24 temmuz 2011 tarihlerinde arguvan'da düzenlenecektir. festival ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıdaki linkten edinilebilir.

  http://arguvanturkufestivali.com/
 • bu yıl 10 yaşına basacak olan dünyadaki ve türkiye'deki tek türkü festivali. 14-15 temmuz 2012 tarihlerinde* düzenlenecektir. geçen sene için verdiğimiz adres* maalesef güncellenmemiş halde durmaktadır; bu yüzden bu seneki festivale katılacak sanatçılar ve etkinlikler ile ilgili bilgi aşağıdaki sayfadan edinilebilir.

  https://www.facebook.com/…40.219967298104664&type=3

  festival programı kısaca şöyledir:

  sanatçılar: 14 temmuz cumartesi günü; sabahat akkiraz, tayyar erdem, sevinç eratalay, abdullah bakır, metin erbek, aşık ercan, zelal gökçe, şirin üstün, aynur zaman öz ve özlem büyük.

  15 temmuz pazar günü; musa eroğlu, mikail aslan, ayfer düzdaş, derdiyok ali, hıdır göksu, sercan direk erkeker, hüseyin ceylan, son de (küba).

  yazarlar buluşması: 14 temmuz cumartesi saat 14:30; "edebiyat ve özgürlük" orhan alkaya, suzan samancı, turhan günay.

  panel: 15 temmuz pazar günü saat 15:00; "yargı nereye gidiyor" ilhan cihaner, sırrı süreyya önder.

  ayrıca tiyatro gösterileri, fotoğraf sergisi ve köy gezileri de düzenlenecektir.
 • geçen sene verilen aranın ardından bu sene 11.cisi 2-3 ağustos 2014 tarihlerinde arguvan'da düzenlenecek olan festival.

  programı şuradadır.

  panel kısmı doyurucu görünüyor ama türkü kısmının zayıf kaldığını düşünüyorum. festivalin sadece adı uluslararası, içeriğine çok özenilmemiş gibi.
 • 12.cisi uluslararası katılımla 25-26 temmuz 2015 tarihlerinde arguvan'da düzenlenecek olan festival.

  programa buradan ulaşılabilir.

  festival posteri

  bu sene grup abdal, apolas lermi ve grup yorum da katılımcılar arasında.
 • fikren muazzam güzellikte bir oluşum. hatta yapıldığı ilk yıl çok eğlenceli ve amacı açısından başarılı bir projeydi. ama sonra tabi ki bozdu. böyle güzel şeyler fazla ya bize.
 • bu sene 29-30 temmuz 2017 tarihlerinde yapilacak basta turku ziyafeti olmak uzere kutlanan, kulturel ve geleneksel organizasyon.

  "sunuculuğunu funda salman’ın yapacağı 12. uluslararası arguvan türkü festivalinde erhan yılmaz, mehmet gümüş, rojda, shai shahar, süleyman sarıgül, özge özdolanbay, hüseyin turan, niyazi koyuncu, hasan durak, özlem gerçek, ahmet gelirli, ali naki çıplak ve aysu altunbaş’ın sahne alacağı açıklandı."

  yollari kat edip sana gelecegim guzel arguvan, dertli arguvan.

  haber linki