şükela:  tümü | bugün
  • evde, kırda, sokakta her yerde beliren ölümcül bir fobidir. insanda yeme içme isteği bırakmaz, çanta, tenis raketi, bale ayakkabısı, allah ne verdiyse hepsini bırakıp gitme isteğini kamçılayarak yaşamdan alınan zevki anlık da olsa en aza indirger.
    "neden tüylüsün, neden iğnen var ve neden bu bariton sesin ey uçarı" gibi yersiz sorular sormayı gerektirmeksizin tümden gelimci yaratılış felsefeleri üretmeye vesile olur.
    araba, uçak ve çim biçme makinası gibi dikkat gerektiren araçları kullananlar bu fobilerini önce gözden geçirmelidirler.
  • şimdilerde bir teline dahi muhtaç olduğunuz, oysa küçükken kıvır kıvır olan saçlarınızın arasında kaybolan bir kamikaze arıdan sonra hayatınızdaki diğer fobilerin yanına eklenmesi pek muhtemel bir fobi.
  • (bkz: at fobisi)
  • üstüne gidilince geçmediği tecrübeyle sabit olan korku. lanet hayvan soktuğunda , ki defalarca soktu bu pis herifler beni , çok da canım yanmamasına rağmen bir türlü arıların olduğu ortamlarda huzur bulamıyorum . arı sokması durumunda amonyaklı herhangi birşey (bkz: çiş) dökünce direk de geçiyor o minimal acı fakat korkusundan kurtulunmuyor nedense.
  • hele bahsi geçen arı kocaman bir eşşşşek arısıysa çığlık çığlığa koşmama sebep olan fobi. balını yerken bir fobim yok da, kendisiyle gözgöze gelince "ay bana bişiiler oluyor". severiz yine de kendisini arı maya'ya saygımızdan ötürü zira önemli hayvandır.
  • en fazla karınca fobisi kadar mantıklı olan vasat fobi. ağzınıza yüzünüze yanağınıza birer kaşık bal sürerseniz arı tarafından 1 sene rahatsız edilmezsiniz zira.
  • küçükken my girl filmini izleyen kişilerde bu fobinin olması normal karşılanmalı. çocuk öldü yahu benim ölmeyeceğim ne malum.
  • var bende. topluluktaysam saçma hareketler sergileyip tüm gözlerin üzerime çevrilmesini sağlarım, çk krkyrm çk
  • korkarsan sokma ihtimali daha fazla. debelenmemen gerekiyor.
  • az önce oturduğum kafede elime konan bir arıyla, beni rezil eden fobi.