*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • filistin kasabı olarak bilinir. bugün de yaşanan olaylar hala kasaplıktan vazgeçmemiş olduğunu göstermektedir
 • siyonizm illetinin yarattigi kisiliklerden bir tanesi, gecen hafta icinde, filistinliler icin "onlar merhamet dileyinceye kadar saldiracagiz" ve 982'de gerceklesitirlen isgal sirasinda, keske arafati da yok etseydik demeclerini vermis kisi.

  ozgecmisinde soyle iki tane vukuati bulunan :

  - 1958 de komanda birligi ile filistin koyune baskin yapip 67 kisiyi olduren kuvvetin komutanligi yapmak

  - 1982 de lubnan isgali sirasinda gerceklestirilen katliami yürütmek[ cogu cocuk ve kadinlarin olusturdugu 991 kisi olduruldu ]

  20 yüzyilin ortasinda, nasil yahudiler temerkuz kamplarinda soykirima ugradiysa, bu zatta ayni uygulamayi - politikayi bugun "filistin"liler uzerinde surdurmektedir, isgalci israil devletinin basbakani olmak suretiyle.
 • ornek insan. (nelere ornek verilebilecegi konusu tartismaya aciktir)
 • zamanında faşizm yüzünden inanılmaz acılar çeken bir ulusun şimdi aynı acıları kendini savunamayacak kadar güçsüz insanlara yaşatmaya kararlı gözüken lideri.
 • yakında star gazetesinde "şaron arafatın derisinden cüzdan istedi!" türünde haberlere konu olacak israil lideri... sabun yapsin, orijinal olur...
 • ariel şaron, 1928’de doğdu. 14 yaşında israil ordusu’na girdi. tel aviv üniversitesi’nde hukuk öğrenimi gören ariel şaron’un komutasındaki israil askerleri 1953 yılında bir filistin köyünü basarak 60 sivili katletti. tarihçilere göre şaron, bu saldırı sırasında askerlerine 'herkesi öldürün' emri verdi. 1972’de ordudan ayrıldı. yom kippur savaşı’nda orduya geri çağrıldı. izak rabin’e güvenlik danışmanı oldu. arial şaron 1982 yılında savunma bakanı oldu. ve 18 eylül 1982'de şaron, israil ordusuna "filistin mülteci kamplarının yerle bir edilmesi" emrini verdi. saldırı sonucunda 600 filistinli ölürken, 1800 filistinlinin kayıp olduğu açıklandı. filistin kaynakları hiçbir iz bırakmadan kaybolan sivillerin falanjist milisler ve israil askerleri tarafından öldürüldükten sonra gizlice gömüldüğünü iddia etti. şaron, otobiyografisinde, katliam emirlerinin bazılarını kabul etti ve bunları 'hata' olarak nitelidi. kasap olarak da bilinen fasist israil devlet baskani.
 • kişisel kanaatimce son atağı ile filistini değil, kendi kendisini bitirecek ve dahası israile zarar verecek olan ve tüm dünyaya politikadan değil savaştan anlarım mesajı veren eski asker..
 • hakkında tanıklık yapma ihtimali bulunan herkesi, silah arkadaşı bile olsa, mossad'a öldürtebilecek kadar ideallerine bağlı romantik* şahsiyet...
 • ariel'in yeni deterjan modeli olmaya aday.. "ariel $aron'un akilli molekul sistemi lekeleri yerinde yokeder iz birakmaz!"
 • ariel saron ortadoguda gerceklesen vahsetin bassorumlusudur.ayrica , siyonizm, uygulayicilari ve destekcileri ve 948'de, 20.yy'lin ikinci yarisinda isledikleri sucu-yedikleri boku kabul etmeyenlerde, bu sorumlulugu tasimaktadir.

  uluslarasi terorizm uygulayicisi amerika - katliam surerken israil'le katrilyonluk tank yenilemesi anlasmasi imzalayan, abede'nin bolgedeki taseronu turkiye, hicbir sonuca yonelik girisimde bulunmayan abede gudumundeki arap ulkeleri, uluslarasi yayilmaciliga hizmet eden nato ve birlesmis milletler gibi olusumlar, 948'den suregelen ve bu kasapla en cok zaiyatin verildigi bir donemde, soykirima hayir demiyorsa, "bagimsizlik" icin, "katliam" karsi mucadele icin verilen her türlü mudafaa türü mesrudur,buna terorizm denemez. tas, sopa ve sapanlarla kendi kaderine terkedilen filistin halkinin, uluslarasi destek verilmedigi surece kisasa kissastan baska cozum-cikar yolu yoktur, "olen" insanlarin sorumlusu filistin halki degil, bizzat duruma el koymayan-uygitsinci isbirlikciler ve ariel saron'u devletin basina geciren ve hâlâ orada durmasina izin veren israil halkidir.

  (bkz: ingiliz imparatorlugu)(bkz: amerika)
  (bkz: theodore herzl),(bkz: ariel saron),(bkz: bush),(bkz: kofi annan)
  (bkz: bm),(bkz: nato) vs

  gunumuz yonetimleri, 20.yy'da firinlara gonderilen - sabun yapilan insanlara karsi uygulamalara karsi ses cikarmayanlarin aynisidir.

  (bkz: uygitsincilik)
  (bkz: statükoculuk)
  (bkz: isbirlikcilik)

  (bkz: devlet terörü)
  (bkz: yasal siddet)