şükela:  tümü | bugün
 • red türküleri 1 albümü ile sevmiştik sesini. cismini gördüğümüzde de şaşırmıştık. böyle tok, gümbür gümbür bir ses bu ufacık bünyeden nasıl çıkıyor diye.

  özellikle "bu aşk burada biter" i ondan dinlemek ayrı bir keyifti.

  ara sıra yine müzik setine koyarım kasetini ve 80 lere, gençliğimin o güzel günlerine dönerim.
 • 80 lerin protest müzik furyasına izmir'den katılan ince biyikli delikanli. brecht siirlerini bestelerdi. konuk adli sarkisini yillar sonra grup cig soyledi.
 • yetişemediğim kuşağın fırtınalı döneminin tok sesli sanatçısı. red türküleri 1-2-3 albümleri vardır ve enfestir bu albümler. bu albümlerden gayrı, anadolu konserleri adlı bir konser kaydı vardır.

  (bkz: gece gelen konuk)
 • bir youtube videosunun altındaki bir yorumdan okuduğum kadarıyla şu an arabistanda müzik öğretmenliği yapmaktamış. iki çocuk sahibiymiş.
 • 80 sonrasının boğuculuğunda nefes olmuştur. bir avuç şairin şiire durduğu amanlarda kıvılcım vafi'nin, ataol behramoğlu'nun şiirlerini bestelemişti. müziğinde ilkel bir org, bağlama, flüt gibi enstrümanlar kullanırdı. hasan hüseyin'in şiiri de kalmış aklımda.
  linkin parkı şu:http://www.youtube.com/…5zf5nv-sa-0&feature=related
  konuk adlı parçayı yetim ve öksüz bırakmamalı. onunki de şu:
  http://www.youtube.com/…5q-mstzblyu&feature=related

  "ölüm dediğin nedir ki

  şu gecenin karanlığı
  alamaz benim canımı
  doğmazsan ey zalim güneş
  yaratırım şafakları

  ölüm dediğin nedir ki
  aslı kalleşlik olsa da
  bak sen de kulağını ver
  serin esen rüzgarlara

  ucuz değil giden günler
  büyük bedeli olmalı
  fermanımı yazmışım ben
  aşar gider karanlığı

  ölüm dediğin nedir ki
  aslı kalleşlik olsa da
  bak sen de kulağını ver
  serin esen rüzgarlara" hasan hüseyin
 • esas adı arif karakale olup, memleketi isparta gelendost ilçesi akdağ köyüdür. kadrosu isparta güzel sanatlar lisesinde bulunmakta olup, geçici görevle suudi arabistan'da riyad uluslar arası türk okulu'nda müzik öğretmenliği yapmaktadır. 2014'de emekli olacağı haberini sizlerle paylaşıp, döndükten sonra hali hazırdaki albümünü yayınlamayı düşündüğünü, birçok yerden film ve dizi müzikleri teklifi aldığını ama 2014'den evvela türkiye'ye dönmeyeceğini bizzat öğrenmiş bulunmaktayım..

  diskografi:

  red türküleri 1 [1987]
  red türküleri 2 [1987]
  red türküleri 3 ''asıl adalet'' [1988]
  red türküleri - anadolu konserleri [1988]
 • suudi arabistan daki görevi sona erdi yaklaşık üç yıldır türkiye'de. burdan müjdeyi verelim yeni bir albümün hazırlığı içinde. red türküleri 5 olmasi bekleniyor
 • kaybolup gitmemesi gereken seslerden bir tanesidir arif kemal'in sesi. dağlarına bahar gelmiş memleketim'i söylerken eşlik etmeden duramıyorsun. tüttürüyorsun bir cigara. köyünü, yaylanı düşlüyorsun.keşke diyorsun keşke 68 kuşağında doğmuş olsaydım. babamın arkadaşı olsaydım, yatılı öğretmen lisesinde birlikte okusaydım, sırf mahir çayan'ın kitaplarını çantasında taşıyor diye yakalanıp, onunla beraber içeriye girip çıksaydım.annemin arkadaşı olsaydım okulda beraber saz çalıp türküler söyleseydim, o güzel sesine ses katayım istiyorsun.

  düşünüyorsun işte..düşündürüyor arif kemal'in bu tok ve güçlü sesi..
 • harika parçaları olan bir adam. küçüktüm. evimizde çalardı. özellikle ataol behramoğlu'nun bir şiirini bestelediği şu parçası ara ara canlanır belleğimde hala:

  http://www.youtube.com/watch?v=i2sjap976dk

  kızıma öğüt adlı bu parçası hem müziğiyle hem anlattıklarıyla bir hayat duruşu gibidir benim için, sanki gerçekten babamın bana söyledikleri gibi. belki bu yüzden aynı şiirin timur selçuk yorumundan daha sıcak gelir bu bana. belki küçüklüğümün fon müziğidir diye bimiyorum.
 • bu izmirli abinin tam adı arif kemal önder. şu sıralar ısparta'da yaşıyormuş. damperli kamyon kıvamındaki tok sesinin hastasıyım. arabistan'a da milli eğitim bakanlığı'nın kanalıyla gitmiş hoca olarak. kaseti vardı bizde. geçen aradım bulamadım. kaybolmuş. çok üzüldüm. iyi ki youtube var.

  garfis düzeltmemi istedi. tam adı arif karakale iken yaşamını ısparta gönen'de sürdürüyormuş.

hesabın var mı? giriş yap