şükela:  tümü | bugün
 • çingene arif olarakta bilinir. galatasaray'ın o biçim teknik orta saha oyuncusu. esmer arif inanılmaz tekniğine rağmen düzensiz gece yaşamı yüzünden sık sık formsuz maçlar çıkartmış sonunda takımdan sepetlenmişti. şimdi ne yapıyodur bilinmez.
 • 87-88 şampiyonluk gecemiz'de de adı geçen, galatasaray'ın 1988-1989 sezonu kadrosu yedekleri arasında yer alan top cambazı sağ kanat oyuncusu.. kendisi öncesinde fenerbahçe'de de oynamış, 7 kere a, 2 kere ümit milli olmuştur. gece alemlerine düşkünlüğüyle futbol hayatını bitirmiş, dominic iorfa kepazeliğinden sonra basına "aslında galatasaray'ın aradığı kanat oyuncusu benim" şeklinde beyanat vermiştir. benzer bir tarz, daha sonra yine takımdan kovulan başka bir eski galatasaraylı* tarafından da kullanılmıştır.
 • zamanında leyla adalı ile ali sami yen arasında mekik dokuyan dansöz futbolcu.
 • yeşil sahaların ve gazino pistlerinin en kıvrak ayaklısı.
  kapalı tribünlerin gölgesinde oynardı topunu güneşe çıkmayı hiç sevmezdi.
 • "arif bir top cambazi,
  kalede simo panter,
  hangi oyuncuda var
  erhan'daki refleksler"
  marsinda top cambazligindan dem vurulan kisi...

  gogus istobu olayini da turkiye'ye o getirmistir!... en son izmir'de bir yengeye takildigi icin ikinci veya ucuncu ligdeki bir izmir takiminda oynuyordu yanilmiyosam...
 • fenerbahçe'de oynadığı dönemde 4-2'lik bir trabzon maçında şenol güneş'e çimleri yedirmiş, belini kırmıştır.
 • son duyumlara göre fatih terim tarafından galatasaray'ın ege bölgesi araştırma geliştirme sorumluluğuna getirilmiş eski top cambazı.. aklımda hep kara suratı ve anlaşılmaz hareketlerle üç kişinin arasından ikisini birbirine çarptırarak çıktığı deli dripinglerle canlanır bu kişi..
 • bir ara da mehtap ar'la adı anılırdı.
 • 88-89 sezonunda monaco' da oynanan ceyrek final macinda, macin sonlarina dogru monaco' lu oyuncular arif' e orta sahada bir faul yapmi$lardi. arif, biraz yerde vakit gecirdikten sonra, ayaga kalkti, tozluklarini duzeltti, iki elinin ba$ ve i$aret parmaklarini birle$tirip bir halka olu$turdu ve bunu monacolulara gostererek "orospu cocuklari, hepiniz orospu cocugusunuz" diye okkali bir kufur salladi. bu faaliyet sirasinda macin hakemi arif' in hemen yaniba$inda duruyordu. birlikte maci izledigimiz babamla biran gozgoze geldik ve ikimizde utandik.
 • galatasaray'dan kovulunca göztepe'ye gelmişti. o zamanlar uyuşturucuya alkole ve gece hayatına düşkün olduğu söylenirdi. aklımda bir goztepe maçında yer eden hareketleri ise topu sağ kanatta kendi kalesine yakın alması diğer kaleye kadar bir kaç kişiye çalım atıp goturmesi ve akabinde orta yapmaya ya da şut atmaya tennezzül etmeyip topu kendi kalesine doğru yine çalımlar eşliğinde goturup rakip takım oyuncularını delirtmesi ve kendine faul yaptırmasıydı.. tribünde bunu yapmasını seven bir sürü amca da vardı o zaman. erken yorulurdu, kendi halinde takılırdı ama top cambazıydı mubarek.