şükela:  tümü | bugün
  • berrin diye bir ogretmen vardi benim zamanimda ki bu seksenlerin sonu olur,onune gecen herkesi doverdi.sinifinin onunden kosarak gectigimi bile hatirliyorum,sirf kenara cekmesin diye.selver yildiz da o zamanlarin muduruydu.tuvaletler les gibiydi,birgun bir yarim ekmek cikarmislardi kuburdan oha demis idim.bir gozu kor bir hademe vardi,iyi bi adamdi,hala takiliyomu orada merak ederim ilk okul gunlerim aklima geldigi zaman.
  • 1988 yilinda, alis uzayda adli piyesin galasina ev sahipligi yapmis ilkogretim okulu. ilgili piyes boyunca, zayiflama esofmani giymis uzay kahyasi karakterini canlandiran sevimli cocuk aktif bir eksisozluk yazaridir. artik o zayiflama esofmaninin icine girememekte ve yuttugu sahne tozunu sumkurmektedir.
  • babamın tayini nedeni ile sadece yarım dönem okuyabildiğim bana okumayı yazmayı öğretmiş ders aralarında bütün okula müdürün odasından şiir dinlettirilen faytonla ulaşım sağladığımız *ilim irfan yuvası
  • ilköğretim hayatımın geçtiği,3 katlı,güzel bir bahçesi olan okulum.bir kaç istisnayı saymazsak öğretmen kadrosu gayet iyiydi.genelde sabahları okula gitmeden önce yeşilköy sahiline iner koşar zıplardık bu arada umarsızca birbirlerine yumulan çitleri seyretmekte hoş olurdu tabi..dimi..ya..yaa..
  • eğitim-öğretime 1933 yılında açılmış olup, 1972'de vefat etmiş olan okul müdürü arif şenel'in ismini almıştır. benim de dokuz yılımı geçirdiğim, çok net hatırladığım eğlenceli anılarımın ev sahibi olan güzel okulum malesef 2008'de son mezunlarını vermiştir.
  • ilk öğretimdeki ilk 4 yılımın geçtiği güzel okulum. o merdivenleri bana çocukken o kadar büyük gelirdi ki, yıllar sonra üniversiteye giderken oraya gittiğimde aslında merdivenlerin gayet ufak olduğunu fark etmiştim. o an işte olum büyüdüm galiba lan diye üzülmüştüm. o kadar mı büyümüştüm ki o merdivenler bana o kadar minicik görünmüştü. çok efkarlanmıştım. neyse şu an bilmem ne adalet lisesi olmuş acayip mutsuzum ama tabi yıkılmamış ve hala yerinde duruyor olması nedeniyle mutluyum. bir de yine yeşilköy'de onunla aynı civarda bir sevgün ana okulu vardı 2 sene okuduğum en çok da oradaki öğretmenlere sevim erdoğan ile nesrin sabuncu'ya ne oldu diye merak ederim. o okulumu da çok severdim ama şu an o da bir ev falandır herhalde.
    ah çocukluk ! ne çabuk geçip gittin ! ama ne mutlu bana ki ne güzel anılarla geçtin.
  • sadece 4 sene okuduğum okul.başlığı görünce oldukça şaşırdım çünkü bu okul pek bilinmez ve küçük bir okul olduğundan pek fazla öğrencisi de yoktur. tarihi ve güzel bir okuldur fakat ben psikopat bir eğitimcisine denk gelmiştim.zekeriya çebi adında ruh hastası öğretmenimiz kitaplari parayla satar,mobilyacıyla anlaşır kendine kâr koyar sınıfa sıra yaptırıp bizden sürekli abuk subuk şeyler için para isterdi.para vermeyen öğrencilere kendini camdan at vs. gibi aşağılayıcı sözler kullanirdi.hey gidi hey dememe sebep olmuştur bu başlık. bende okul her ne kadar güzel olsada bu öğretmene dayanamayıp ayrılmak zorunda kalmıştım.mesleğini hakkıyla yerine getiren insanlarla karşılaşmak dileğiyle...
  • hayatımın en güzel yıllarına ev sahipliği yapmış ilkokulum. ilk üç sene mualla aydınak, son iki sene muhterem bulanık öğretmenimizdi. ne tuhaf, bugün ikisi hakkında bir şeyler görebilmek için internetin tozunu dumanına kattım. hiçbir şey bulamadım. yaşlıydılar daha o yıllarda, vefat ettilerse mevlâ rahmet eylesin. geçen sene yanlışlıkla girdiğim bir yol neticesinde okulun önüne çıktım. ismi değişmiş ama mimarisinde pek bir şey değişmemiş. o ne büyük bahçeydi, o ne güzel bir yapıydı. bugün dünyaya 'mutluluğun mimarisi'ni önemseyerek bakıyorsam herhalde bu okulun da payı büyüktür. ne hoş günlerdi.

hesabın var mı? giriş yap