şükela:  tümü | bugün
807 entry daha
  • filmi izledim, muhteşem..

kesinlikle gidin. ya sonra evde izlerim falan değil, gidin ve sinemada izleyin. orada izlenmeyi hakediyor.

görsel olarak izlediğim en iyi türk filmiydi.
    senarya oldukça iyi.
    espriler yerinde ve bol.
    sıkılmadan tek solukta izlenecek bi film.
  • çok fazla reklamı yapılan film. hangi kanalı açsam ozan ve cem karşıma çıkıyor.

bir şeyin bu kadar reklamı yapılması genellikle iyi bir şey değildir. umarım film balon çıkmaz. eğer gerçekten güzelse bu kadar reklamın üstüne gişe rekoru kırar.

murloc demişti dersiniz.
  • cem yilmaz bu film icin daha oncekilerden 100 kat daha fazla reklam yapmaya calisiyor.
    o ses turkiye'ye cikma, ana habere konuk olma, magazine bol bol malzeme verme, her yerde fragman-tanitimlari gosterme uzar gider...

sanki cem bi bok yedik de hadi bakalim, sonu kotu bitmesin diye ugrasiyor gibi.

%90 ya nefret edilecek ya da cok sevilecek bir film olacak. geriye kalan %5 tr' de cekilen film yok, bir cem cabaliyor tayfasi, diger %5'te bir sey anladiysam arap olayim tayfasi olur..

benim gorusum, gora'yi cok sevmeme ragmen, hadi gidip izleyeyim etkisi yaratmadi henuz. o kadar reklama ragmen. cok kalabalik yahu film ya. icinde olmayan yok. bu da karakterlerin yuzeysel, azcik ondan azcik bundan, simdi hepsini birlestiriyoruuz, ve son! etkisi yapacak gibi geldigi icin tedirgin etti.

yarin belli olacak az cok her sey.
  • reklamları kabak tadı verdi. cem kardeş, bu emeği senaryoya verseydin bu kadar reklam yapmak zorunda kalmazdın be. bir lafım da sözlükte cem'i eleştirenlere saldıranlara: ulan para alıyorsanız bize de haber verin de bizim de çorba paramız çıksın.
  • filmi galasında izleyenlerin twitter'daki yorumlarına bakalım:

#arifv216’ya hem çok güldüm hem de zaman zaman gözyaşlarıma engel olamadım başta cem yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler ???? unutulmayacaklar listesine adını yazdıran bir film olmuş

#arifv216 müthiş bir komedi olmuş. film boyunca gülmekten yüz kaslarımız ağrıdı. beyazperdeyi kahkaha; içimizi hasret kaldığımız samimi duygular ve özlediğimiz şarkılarla dolduran bu filmde emeği geçen herkesin ellerine sağlık. @cmylmz

filmde yaratılan evrende özellikle “türkçe pop” bölümü kahkahadan nefes aldırmıyor! çağlar çorumlu müthiş! zafer algöz şahane! seda bakan harika! ozan güven yıkılıyor! filmin yönetmeni kıvanç baruönü ekstra alkışı hak ediyor! #arifv216

cem yılmaz sonunda meydanı ucuz pespayelerin elinden alıp ultra kaliteli proje çıkartmış yapmış on numara olmuş. ozan güven sende seviliyorsun karşim #arifv216

bu zamana kadar yapılmış en iyi cem yılmaz filmi olabilir #arifv216 #arifv216
  • keşke bu filmin yerine g.o.r.a filminin devamı yapılsaydı da cem yılmaz abimiz acun'du ılıcalıydı, orasıydı burasıydı deyip kendini sağ sola reklam peşinde koşup kasmasaydı bu yaptığı film için.

sırf bu yüzden bile filmin kötü olduğunu düşünüyorum, umarım yanılırım da biraz olsun keyifli ve gülmeye programlanmış bir hafta sonumuz olur.
  • çağlar çorumlu'ya ayrı parantez açmak lazım. onun sahneleri gelsin diye bekledim resmen.

bir de barış manço'nun yanındaki adamın 1.2 saniyelik bir repliği var ki boşluğuma mı denk geldi nedir, en çok ona güldüm filmde.

bir gora beklentisiyle izlenirse tat vermez ancak cem yılmaz sineması gelişiyor burası bir gerçek. o yüzden şöyle oylayacağım naçizane.

yapım: 8/10
    komedi: 6.5/10
  • o kadar çok reklamı yapıldı/yapılıyor ki kesin bi bokluk vardır diye gidip izleyesim gelmiyor. komiktir, değildir orasını bilemem ama film tanıtımlarında çok yanlış strateji izlendiği kesin.
  • bu kadar çok reklamı yapıldığına gora muhtemelen tırt çıkacak film. ilk hafta yorumlara bakar 2. hafta ona gora giderim.
  • ekran süresi dev pahalı adam cem yılmaz, yüzünü eskitmemek için çıkmaz öyle sağa sola ya hani. işte öyle bir hevesle anlatıyor ki filmi katıldığı her programda, gözlerinden anlaşılıyor o tutku küçük çocuk gibi, yerinde duramıyor adam sürekli filmden aforizmalar türkçe pop eskiye dönme hasreti nostalji güzellemesi

tutkuyla yapılmış bir iş olduğu kesin, merak ettiğim

galalar cart curt bittikten sonra evde pijamaları giyip acaba twitterdan ekşiden tepkiyi ölçecek mi? film ne acılarla anılarla oldu bitti not bekliyor şimdi hevesli hevesli, çok tatlı yüzündeki o sahiplenen tutkulu bakışı

auteur sinemasınd

*
2359 entry daha