şükela:  tümü | bugün soru sor
2377 entry daha
 • aslında çok çok iyi olabilecekken, çok da kötü olmamakla birlikte beklentilerin altında kalmış bir film. salon tam dolu değildi. öyle kahkaha atmadım, salonda atan çok yoktu.

  canlandırılan eski sanatçılar çok benzememiş birbirine, belki de benzetilmek istenmemiş de olabilir.

  ama gene de recep ivedik denilen zırvadan yüzlerce kat güzel film.

  bir de cem yılmaz bütün filmlerinde aynı tip gibi geliyor bana, yanılıyor muyum?
 • cem yılmaz sanki filmi bize değil de, kendi filmci çevresine çekiyor gibi. sanat camiasına hava atmak için çekilmiş gibi yani. işin içinde olduğundan olsa gerek sanırım bu görsel efektler, kostümler, aksiyon sahneler vesaireyi iyi yaptığında bu filmci çevrede taktir göreceğini/imrenileceğini düşünüyor olabilir. sonuçta imkansızlıktan ve bütçesizlikten sinemamızda yapılamayan pek çok efekti filmde görebiliyorsunuz. ama insanlar bu efektlerin ve çekim tekniklerinin ağa babalarını zaten hollywood sinemasında her gün izliyor. kimse senin uçaktan atlama sahnende etkilenmiyor haliyle. ama filmci bir insan belki oturup, "ulan vay ibne nasıl çekmiş bu sahneyi !" diyebilir.

  yine de 1969 yılı, mekanlar, giyim kuşam, erşan kuneri, disko ambiyansı, ajda pekkan, zeki müren iyiydi. ama bunlar filmi film yapmıyor ki. gerçekten geçmişte bir cem yılmaz fanatiği, günümüzde de seveni olarak üzüldüm ya filmden çıkarken. sanki ailemden birinin bir sıçışına şahit olmuşum gibi aman elaleme rezil olduk hissiyatı ile çıktım lan filmden. istirham ediyorum bunun devamını falan sakın çekme abi ya :(
 • çok büyük beklentiler ile gidip, umutsuz hatta mutsuz çıktığım film. beklentiyi ne kadar yükseltirsek o kadar hayal kırıklığı yaşarız. filmde de aynen böyle oldu. çünkü film basit ve kurgusuz geldi bana. daha fazla emek verilebilirdi.
  bitse de gitsek diye filmin bitmesini dört gözle bekledim. küfür içerikli olması sebebi ile de açıkçası memnun kalmadım.
  kötüydü.
 • üzülerek söylüyorum ki;beklentimi karşılamadı.ama bu kötü bi film demek değil,türk sinemasına göre ortalamanın üstünde.
 • cem yılmaz ulu önderimizdir, film de sevimli ama bir şeyler eksik, olmamış bu film. gülemedim.
 • izleyenlerin büyük bir bölümü tepki vermedi ve mutsuz ayrıldılar. sadece arkada bulunan biz ve bizim gibi bir kaç erkek grubu kahkaha attı. önceki filmlerini severek izlemediyseniz veya unuttuysanız hiç gitmeyin. ama eğer ki gora hastası iseniz kesinlikle gidin. sinemadan pek anlamam ama bence oldukça kaliteliydi.

  sahi kaç yaşındasınız siz?
 • bu akşam gittiğim ve çok eğlendiğim fazlasıyla, eksiksiz olmuş film. hiç bir filme gülmekten bi taraflarım ayrılacak ümidiyle gitmedim hayatımda. iyi bir film izleyelim yeter dedim. bu akşam da aynı ümitlerle gittim ve çok beğendim. çok uzun dedikleri uçak sahnesinde bile sıkılmadım. yüzünde gülümsemeyle, kendini iyi hissederek çıkıyorsan filmden o film olmuştur bana göre. daha ne bekliyorsunuz cem yılmaz’ dan? bu adamın daha ne yapmasını bekliyorsunuz? sürekli kıyasladığınız “ gora” da gösterime girdiğinde itin götüne sokmadınız mı? az biraz rahatlayın yahuu, tam da filmde demek istediği gibi böylesine nefret dolu yaklaşmayın, bakın nasıl güzel vakit geçireceksiniz... emeğine sağlık cem yılmaz..

  bi zeki müren hayranı olarak, lütfen artık başka birisi onun taklidini yapmasın çünkü (bkz: çağlar çorumlu) daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. sen nasıl bir oyuncusun be adam!

  not: bu filmle birlikte bir daha anladım ki; bu adama yapılmış en büyük hakaret filmlerini beğenmemek değil, şahan gökbakar ile kıyaslamaktır.
 • yorumlarında çok emek verilmiş lafının bu kadar çok kullanıldığı başka bir film daha hatırlamıyorum.

  yol'u, salak ile avanak'ı, the matrix'i , kış uykusu'nu, kurtlar vadisi ırak'ı, stalker'ı, vizontele'yi, yüzüklerin efendisi'ni, recep ivedik'i, gora'yı izledim, bunların hiçbirinde böyle bir şey yok.

  bir insanın gerçekten beğendiği bir filmle ilgili yapabildiği en önemli yorumun 'çok emek verilmiş.' olabileceğini de hiç sanmıyorum.

  kendinizi kandırabilirsiniz ama emin olun gülünç duruma düşüyorsunuz. bir cem yılmaz ürününü beğenmedim diyebilmek bu kadar mı zor sizin için???
 • sırf zeki müren sahneleri için bile izlenir. çağlar çorumlu ne şeker bi adam ya.
 • kim ne derse desin ben beğendim şahsen.
849 entry daha