şükela:  tümü | bugün
2327 entry daha
  • aslında çok çok iyi olabilecekken, çok da kötü olmamakla birlikte beklentilerin altında kalmış bir film. salon tam dolu değildi. öyle kahkaha atmadım, salonda atan çok yoktu.

canlandırılan eski sanatçılar çok benzememiş birbirine, belki de benzetilmek istenmemiş de olabilir.

ama gene de recep ivedik denilen zırvadan yüzlerce kat güzel film.

bir de cem yılmaz bütün filmlerinde aynı tip gibi geliyor bana, yanılıyor muyum?
  • cem yılmaz sanki filmi bize değil de, kendi filmci çevresine çekiyor gibi. sanat camiasına hava atmak için çekilmiş gibi yani. işin içinde olduğundan olsa gerek sanırım bu görsel efektler, kostümler, aksiyon sahneler vesaireyi iyi yaptığında bu filmci çevrede taktir göreceğini/imrenileceğini düşünüyor olabilir. sonuçta imkansızlıktan ve bütçesizlikten sinemamızda yapılamayan pek çok efekti filmde görebiliyorsunuz. ama insanlar bu efektlerin ve çekim tekniklerinin ağa babalarını zaten hollywood sinemasında her gün izliyor. kimse senin uçaktan atlama sahnende etkilenmiyor haliyle. ama filmci bir insan belki oturup, "ulan vay ibne nasıl çekmiş bu sahneyi !" diyebilir.

yine de 1969 yılı, mekanlar, giyim kuşam, erşan kuneri, disko ambiyansı, ajda pekkan, zeki müren iyiydi. ama bunlar filmi film yapmıyor ki. gerçekten geçmişte bir cem yılmaz fanatiği, günümüzde de seveni olarak üzüldüm ya filmden çıkarken. sanki ailemden birinin bir sıçışına şahit olmuşum gibi aman elaleme rezil olduk hissiyatı ile çıktım lan filmden. istirham ediyorum bunun devamını falan sakın çekme abi ya :(
  • üzülerek söylüyorum ki;beklentimi karşılamadı.ama bu kötü bi film demek değil,türk sinemasına göre ortalamanın üstünde.
  • cem yılmaz ulu önderimizdir, film de sevimli ama bir şeyler eksik, olmamış bu film. gülemedim.
  • ciddi ciddi su filme cem yılmazın en iyi filmi, harika film yazan adamlar var ya. hani kendimden süphe ettim bi acaba ben mi cok ön yargılı yaklasıyorum diye yok abi salondan da 3-5 adam dısında kimseden ses cıkmadı.

öncelikle tamam yesilcamdan kareler görmek güzel de filmin o zamanlarda gecmesi bir müddet sonra cok sıkıcı bi hal aldı. cok fazla zorlama yesilcam ağzıyla espri yapılmaya calısılmıs ve komik de degildi bir çoğu.

müzikal kısmının fazla olması cok gereksizdi. bi ara tarkan virali gibiydi film.

taşak muhabbetlerine değinmeye gerek yok boku cıkarılmıs.

herkes gönderme gönderme diyor. tamam göndermeler dolu amk da komik mi yani gülünmesi mi gerekiyordu buralara onu pek çözemedim.

son olarak seda bakan tercihi de sırıtmıs filme zira oyunculuğunun samimiyetten uzak ve yapmacık gözüktüğünü düsünüyorum.

ha iyi yanı var mıydı filmin yoktu amk hic begenmedim.
  • izleyenlerin büyük bir bölümü tepki vermedi ve mutsuz ayrıldılar. sadece arkada bulunan biz ve bizim gibi bir kaç erkek grubu kahkaha attı. önceki filmlerini severek izlemediyseniz veya unuttuysanız hiç gitmeyin. ama eğer ki gora hastası iseniz kesinlikle gidin. sinemadan pek anlamam ama bence oldukça kaliteliydi.

sahi kaç yaşındasınız siz?
  • bu akşam gittiğim ve çok eğlendiğim fazlasıyla, eksiksiz olmuş film. hiç bir filme gülmekten bi taraflarım ayrılacak ümidiyle gitmedim hayatımda. iyi bir film izleyelim yeter dedim. bu akşam da aynı ümitlerle gittim ve çok beğendim. çok uzun dedikleri uçak sahnesinde bile sıkılmadım. yüzünde gülümsemeyle, kendini iyi hissederek çıkıyorsan filmden o film olmuştur bana göre. daha ne bekliyorsunuz cem yılmaz’ dan? bu adamın daha ne yapmasını bekliyorsunuz? sürekli kıyasladığınız “ gora” da gösterime girdiğinde itin götüne sokmadınız mı? az biraz rahatlayın yahuu, tam da filmde demek istediği gibi böylesine nefret dolu yaklaşmayın, bakın nasıl güzel vakit geçireceksiniz... emeğine sağlık cem yılmaz..

bi zeki müren hayranı olarak, lütfen artık başka birisi onun taklidini yapmasın çünkü (bkz: çağlar çorumlu) daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. sen nasıl bir oyuncusun be adam!

not: bu filmle birlikte bir daha anladım ki; bu adama yapılmış en büyük hakaret filmlerini beğenmemek değil, şahan gökbakar ile kıyaslamaktır.
  • yorumlarında çok emek verilmiş lafının bu kadar çok kullanıldığı başka bir film daha hatırlamıyorum.

yol'u, salak ile avanak'ı, the matrix'i , kış uykusu'nu, kurtlar vadisi ırak'ı, stalker'ı, vizontele'yi, yüzüklerin efendisi'ni, recep ivedik'i, gora'yı izledim, bunların hiçbirinde böyle bir şey yok.

bir insanın gerçekten beğendiği bir filmle ilgili yapabildiği en önemli yorumun 'çok emek verilmiş.' olabileceğini de hiç sanmıyorum.

kendinizi kandırabilirsiniz ama emin olun gülünç duruma düşüyorsunuz. bir cem yılmaz ürününü beğenmedim diyebilmek bu kadar mı zor sizin için???
  • sik gibi bir film. sonunu zor getirdik. zafer'e ıban yolluyorum, geri yollasın bilet parasını ak.
  • sırf zeki müren sahneleri için bile izlenir. çağlar çorumlu ne şeker bi adam ya.
646 entry daha