şükela:  tümü | bugün
  • tanım: filmde fazla gönderme olması değil gönderme aramanın abartılması durumu.

öncelikle film için cem yılmaz'ı tebrik etmek gerekiyor. filmi anlamak için oldukça fazla sinema kültürüne sahip olmalısınız. türk milletini küçük düşürmeye çalışmayan, birşeyler anlatmak için çabalayan, zeka dolu bir yapım sunmuş. *

zeka düşüren, varoşlaştıran, osurmalı, sıçmalı şahan bilmemne *, filmlerini izleyip buna özenerek; karısına, çocuğuna, eşine, dostuna şiddet uygulayıp onları kesip biçen pisliklerin, elindeki kana %51 oranında ortak olan yapımlara gülenler bu filme gitmesin yarısında çıkarlar.

başlığın konusuna dönersek. tamam gönderme çok fazla fakat zeki görünmek için ota boka da gönderme diyenler biraz kendisine gelmeli.

yaptığınız iş biraz şu adamların anlatmaya çalıştığı ile örtüşüyor:
    http://alkislarlayasiyorum.com/…azi-neden-ovmeliyiz

gönderme yakalayamazsam beni aptal sanırlar kafası var.

malesef farketmeden 4 kişilik bir geek takımının tam ortalarında önüne koltuk almışım. film boyunca konuştular ve neredeyse karakterlerin her adımındaki göndermeleri farkedip birbirlerine zeka show yaptılar.

içlerinde galiba biri hafif nerd dü yazık... diğerleri anlatıyor bu ıhı ıhı hıhıh şeklinde yapay gülerek "ben de anladım" mesajı veriyor. hiçkimsenin gülmediği yerde "ağğğğbiiii farkettiniz mi şunu demek istedi" diyip diğerlerine geek olarak hayatta kalma ritüellerini tekrarlıyordu. tabi diğerleri bu konuşurken birden bire lafın ortasında yeni bir espri yaparak nerd ümüzü bölüyorlardı falan.

işte bu her yerden gönderme çıkarmaya çalışan insanlar da tam olarak bu nerd kişisi oluyor. işte bunu yapmayın.

saygılar.