şükela:  tümü | bugün
 • mısır çarşısından sonra kadıköyde de bir şube açmış olan şifa yeri! içeride bir saat boyunca yağlara esanslara otlara baharatlara vs bakınıp her birinin ne işe yaradığını bıkmadan bi güzel anlattıkları yerdir ayrıca, üstelik bitki çayı bile ikram ederler bu arada.
 • bilimum baharat uretimi yapan firmadır. kiloluk ve mutfak tipi minik baharat modelleri mevcuttur.
 • ayni zamanda aromali yaglar* da ureten bir firma..
 • lezzetin güvenli yolu mesajını ileten tam adı arifoğlu baharat olan marka adı.
  http://www.arifoglu.com/

  aynı zamanda bir reklam ürünleri şirketi adı.
  http://www.arifoglu.com.tr/
 • satın aldığınız melisa çayı paketinin üzerinde melissa officinalis yazıp (yani oğulotu), resim olarak da herba lippiae (limonotu) vardır. paketin içinde aslen ne olduğunu bilmek için kahin olmak bile yetmez. nasıl bir iştir bu anlayamadım... sakın birileri birilerini kazıklıyor olmasın.
 • internet sitelerinde görüp tecrübe etmek istediğim bazı baharat karışımlarını (kajun, barbekü vs.) almak üzere gittiğim mısır çarşısındaki iki şubeside de bu karığımlardan bihaber personel(ler) çalıştıran baharat firması.
  parça parça alsam totali 2, bilemedin 3 lirayı geçmeyecek, 57 gramlık isveç şurubu baharatları karışımına 25 lira fiyat biçmeleri de cabası.
 • bana göre nar ekşili sosu diğer marka nar ekşili soslara göre daha kaliteli bulduğum bir marka.
 • bahtsız bir sözlük yazarının blog sayfası;

  (bkz: #17732316)
 • yaklaşık 70 yıldan beri mısır çarşısında olan ismet arifoğlu'nun sahibi olduğu baharat-aktar firması. yamulmuyorsam çarşıdaki ilk zamanlarında çeyiz eşyaları üzerine işlettikleri bir işletmeleri vardı. zamanla mısır çarşısında alan değiştiren işletmeler furyasında baharat sektörüne yönelmişlerdir.

  2 adet fabrikaya sahip olup, biri istanbul avcılar'da(bitkisel yağlar-aktar ürünleri vb.) diğeri gaziantep'tedir(baharat çeşitleri.) yerli olan baharatlarını türkiye'de orjinal yerlerinden getirtir, dünya baharatlarını ise (bkz: curry)(bkz: cajun)(bkz: garam masala)(bkz: taco) vb. yurtdışından ithal eder.

  bitkisel yağlarını kendi imal edip genellikle saf olmasına özen gösterir. alkolsüz parfüm olan esans'ları tamamen %100 saftır. çok geniş bir bitki çayı çeşitliliğine sahiptir. (bkz: melisa)(bkz: yasemin) vb. ayrıca kendi karışımları olan bitkisel çaylara da sahiptir. özellikle 'turkish flowers' adlı karışımlarının denenmesi tavsiye edilir.

  marka değeri olarak ise baharat alanında kurumsal olarak ülkedeki şuan için en iyi üretimi ve satışı yapan firmadır. çarşıdaki çoğu dükkan; tek dükkanla klasik esnaf mantığında iş yaparken, arifoğlu ise ülke çapında 10'dan fazla şubeye sahip olup bunların çoğu avm'lerdedir. mısır çarşısındaki 2 dükkanı ise merkezi diye tabir edebileceğimiz dükkanlardır.

  bir diğer önemli husus ise mısır çarşısına gelen turistleri 'kazıklamamak'tır. örnek olarak; iran safranı adlı baharatı çoğu dükkan turistlere normal fiyatlarından 2-3 katı fiyata satarken, burdaki elemanlar aynı fiyattan satarlar. yerli-yabancı müşteri ayrımı yapmazlar.

  migros vb. marketlerde de anlaşmalı ve toplu olarak paket baharat satışı yapmaktadırlar. son olarak tabiki bazı ürünleri piyasa fiyatlarının üzerindedir. ama olsun o kadarı da..
  gidiniz görünüz,özellikle baharat konusunda pişman kalmayacağınızdır.
 • yeşil çaylarını oldukça sikko bulduğum marka.
hesabın var mı? giriş yap