şükela:  tümü | bugün
 • kickstarter'ın türkiye versiyonu. arkasında turkcell (boru değil) ve yga (young guru academy - hastasıyız*) gibi önemli kurumlar var. alya isimli çocuklar için 3d printer projesine desteğimi verdim.

  artık proje açtırcam diye amerika'da banka hesabı olan birilerini aramaya gerek kalmaz diye umuyorum.

  [https://arikovani.com/projects/75/detail https://arikovani.com/projects/75/detail]
 • yeni kitlesel fonlama platformu. dün itibari ile hayata geçti. teknoloji projelerine odaklanmışlar. desteklenesi gibi geldi.

  toplumsal kaynak yaratma demişler çok da iyi demişler. türkiye'nin de kickstarter gibi herkesin dahil olduğu girişimcilerin desteklendiği alanlara ihtiyacı var.

  umarım iddia ettikleri gibi yeni girişimcilerin kaynak yaratmasını kolaylaştıran güzel bir platform olur. içeride şimdiden 3-d printer, uzaktan kamera, bilim kiti gibi türkiye'den çıkması mutluluk verici projeler var.
 • arikovani uzerinden kitlesel fonlamaya acilan 3 proje de fonlama hedefine ulasmis durumda, bu da turk startup ekosistemi ve kitlesel fonlama bilincinin gelismesi acisindan oldukca olumlu bir gelisme.

  22 mart sali gunu yatirima acilacak yeni proje ise starelya. turk muhendisleri tarafindan gelistirilmis bir 3 boyutlu goruntuleme ve 3d print sistemi. turk teknolojisinin de artik bu seviyelere geldigini gormek acikcasi sevindirici ve gurur verici.

  ozellikle, belirtildigi gibi lisanslarini almis olduklari 3 buyuk kulubun futbolcu figurlerinin cok ilginc ve orijinal bir koleksiyon urunu olacagini dusunuyorum.
 • baya baya fonlama platformu ama müthiş bir ilgi çekememiş durumda. 5 ayda proje sayısı yerlerde sürünüyor.

  indi ve kick'te toplamda daha fazla türk menşeili proje var desem, hiper atmamış olurum.
 • böyle fonlama veya bağış işleri ne yazık ki türkiye'de tutmayacağından boşuna yatırım yapılmış bir sitedir.ayrıca kickstarter (türkiye'de kullanılamıyordu şimdi bilmiyorum) ve indiegogo varken pek işe yaramaz.

  ayrıca fikirleri olan kişilere tavsiyem: fikirlerinizi uluorta her yerde paylaşmayınız. siz bağış toplayacağım derken bir bakmışsınız fikirlerinizi bir başka birisi eyleme dönüştürmüş.
 • nasıl oluyorsa destekleyen az sayıda kişiler hep en yüksek tier'lere parayı basmış. 28 destekle 265 bin tl toplayan proje var. 28 desteğin 24'ü 11 bin tl'lik en yüksek desteği seçmiş. diğer bir proje 74 destekle 101 bin lira toplamış. bunun 80 bin lirası 9bin'lik en yüksek tieri seçen 9 kişiden gelmiş. kickstarter'da 6 bin dolar toplayan proje (ki yarısını sadece 2 kişi vermiş) yine burada süpriz bir şekilde 340 bin lira toplamış. bu bir mucize olmalı sayın seyirciler.

  ben de yeni app projemi burada yayınlayacağım; cep telefonunla fotoğraf çekiyorsun pdf olarak kaydediyor. eminim melek yatırımcılar kapışacaklar.