şükela:  tümü | bugün
 • kickstarter'ın türkiye versiyonu. arkasında turkcell (boru değil) ve yga (young guru academy - hastasıyız*) gibi önemli kurumlar var. alya isimli çocuklar için 3d printer projesine desteğimi verdim.

  artık proje açtırcam diye amerika'da banka hesabı olan birilerini aramaya gerek kalmaz diye umuyorum.

  [https://arikovani.com/projects/75/detail https://arikovani.com/projects/75/detail]
 • yeni kitlesel fonlama platformu. dün itibari ile hayata geçti. teknoloji projelerine odaklanmışlar. desteklenesi gibi geldi.

  toplumsal kaynak yaratma demişler çok da iyi demişler. türkiye'nin de kickstarter gibi herkesin dahil olduğu girişimcilerin desteklendiği alanlara ihtiyacı var.

  umarım iddia ettikleri gibi yeni girişimcilerin kaynak yaratmasını kolaylaştıran güzel bir platform olur. içeride şimdiden 3-d printer, uzaktan kamera, bilim kiti gibi türkiye'den çıkması mutluluk verici projeler var.
 • baya baya fonlama platformu ama müthiş bir ilgi çekememiş durumda. 5 ayda proje sayısı yerlerde sürünüyor.

  indi ve kick'te toplamda daha fazla türk menşeili proje var desem, hiper atmamış olurum.
 • böyle fonlama veya bağış işleri ne yazık ki türkiye'de tutmayacağından boşuna yatırım yapılmış bir sitedir.ayrıca kickstarter (türkiye'de kullanılamıyordu şimdi bilmiyorum) ve indiegogo varken pek işe yaramaz.

  ayrıca fikirleri olan kişilere tavsiyem: fikirlerinizi uluorta her yerde paylaşmayınız. siz bağış toplayacağım derken bir bakmışsınız fikirlerinizi bir başka birisi eyleme dönüştürmüş.