*

şükela:  tümü | bugün
 • ahmet altanin psikolog bir arkadasi ona "herhangi bir yerde tum erkeklerin gozu oraya yeni giren bir kadinin uzerine odaklaniyorsa o kadinda borderline personality disorder olabileceginden supheleniyorum" demis. o da aktuelde uzun bir yazi yazmisti bu konuyla ilgili..
 • arıza olmanın birincil gostergesidir.
 • yumu$ak tiplere asik olma egilimi de olabilir. lakin asik olduunuz herkes gay biseksuel chikiyorsa size gore arizalidir, aslinda ariza sizdedir farkinda digilsinizdir.
 • polonyalı, 26 yaşında intihar ederek ölen, rafal wojaczek (2016 yılında jango adlı sözlükçü tarafından doğru isim verilmiştir) adındaki şair, bunun güzel bir örnegidir. adam alkolik ve kendi şiirinden başka dünyada hiç bi şeyi (kendini bile) önemsemeyen arızanın biridir. ne var ki kadınlar ayaklarına kapanmaktadırlar. sex pistolsun junky sid'i veya hasta tipli çürük joe'su misal, aynı oranda kadınlar arasında ilahlaşmış arızalardır. (bunlardan çok var lan)

  gerçek hayatta da bu olay dogrulanır. nice güzel mi güzel, zeki mi zeki hatun kişi tanırım ki, kendilerini önemsemeyen ve tuhaf alışkanlıkları olan, salak arızalar peşinde heba olurlar. hatta onlardan daha arıza konumlara gelirler. neyse ki, erkeler akıllıdır. arızalı kadın sevmezler. bu yüzden, "arızalı tiplere asık olma"nın kadınsal bi hastalık oldugunu idda edip, hatta kalıcı ruhsal bozukluk yaratmasından yola çıkarak, adet sancısı ile ilişkilendirmekteyiz. (biz evet)

  editella: erkekler arasında da, inatla arıza sahibi kadınlar arasından, helal süt emmiş bakire çıkartmaya hevesli bünyeler tanıdım geçen yıllarda, bir mana veremedim. arızalı birini alıp, aşkla hanım kız yapmazsın ki, nerden geliyor bu heves? bu nasıl bir egodur hem? bilemedim.
 • bizzat ariza olmanın e hali de hali den hali. marazi ask göstergesi.
 • arayi$ insani olarak adlandirilan modelin, umutsuzlugu ile dogru orantili slklikta ya$ayacagi ruh hali.. bir bakarsiniz, onca zaman arkasindan atip tuttugu herifin/hatunun yaninda/koynunda mutluluk $arkilari soylemektedir.. tuhaftir..
 • ki$inin istemsiz olarak yakalandıgı bu tipler ilk ba$larda huzur agacı gibi gelse de zamanla 'bunlar hep beni mi buluyo?' sorusunu sordurtmakta da gec kalmamaktadırlar.
 • arıza insanların, çıktıkları tüm kişliklerin melankolik, ruh hastası, sizofren, paranoyak olduğunu fark etmesi ve bunu tüm çıktıklarının aşık olduğu insanlar ile betimlemesi ya da zaten öyle olması durumu.
 • ariza kelimesiyle kastedilen onemlidir, ruh hastasi, manyak vs kastediliyosa bu tur arizali tiplere ayni tur arizali tipler ashik olmak isterler chunku ariza yoksunu insanlar ya kendini arizalandirmaya chalishir ya da karshi cinsi arizasiz hale getirmeye ki iki taraf ichin de bosh bi ugrashtir. saglam insan arizali insanla beraber olamaz (bkz: test edildi onaylandi)