şükela:  tümü | bugün
  • hızlı oldukları doğru ve lezzet bakımından da güzeller.

tabii ki, istanbul'daki "hand-made" burger restoranlarını amerika'dakiler ile karşılaştırmayacağım. orası ayrı, burası ayrı.

bir ara dükkan burger vardı. onu burger house takip etti. açıkçası, ben burger house'u tercih ediyorum. özelikle kadıköy çarşıdaki şubesi, sanırım ustasından dolayı, çok lezzetli burgerlere ev sahipliği yapıyor :)

arizona burger ise, hem müşteri odaklı yaklaşımı ve nezaketi, hem de lezzet ve sunum olarak ayrı bir noktada. bir kere, "take-away" (evlere servis) hizmeti gerçekten çok iyi. gerçi ataşehir'de, kız arkadaşımın evinde oturduğumuz için bir kez eve getirttik ve genellikle kozyatağı'ndaki restoranlarında yedik ama, her seferinde çok memnun kaldık.

arizana cheese burger (large) denedim. tam istediğim gibi yapıyorlar. ben genellikle burgeri orta pişmiş seviyorum. gerçekten güzel bir tadı var. eti de kaliteli ve güzel.

tek eksikleri patates kızartması. dondurulmuş patates ile olmuyor ustam! bu işi taze patates ile yapacaksınız. avrupa veya abd'de donmuş patates işi tutmadı. her şey güzel ama patates taze kesilmiş olmayınca tam not alamıyorsunuz benden.

lezzeti bir yana personeli de çok nazik, ilgili ve candan.

tavsiye ediyorum. 7/10

web siteleri de şu:

http://www.arizonaburger.com.tr/
  • hamburgerci.

damak tadima guvenerek, daha once gercekten iyi hamburger yemis biri olarak objektif yaklasmak gerekirse ortanin uzerinde denebilir. fakat kesinlik "oha mukemmel" gibi bir his uyandirmiyor.

oncelikle verdigim siparis; large cheese n beef bacon menu.

maalesef herhangi bir peynir tadi alamadim. eti gayet doyurucu ve guzel. ekmekte bulunan susamlar cok baskin. bence biraz azaltilmasi gerekiyor. patatesler maalesef dondurulmus ve kalin. ince olmasi tercihimdir. veya sunum olarak ozel bir baharat karisimi ile tadlandirilsa belki daha lezzetli olur. bu sekilde yavan kalmis.

servis kalitesi ise ust duzeyde. pakete gelen arkadas gayet samimi, profesyonel. urunler sicak olarak ulastirildi. ayrica yeterince hizli geldi. (hele ki daha once yasadigim burger king faciasindan sonra) ozellikle coca-cola uzerine yapistirilmis olan yolda asiri sallanmasindan oturu yavas acilmasi onerisi gayet yerinde ve hos bir espri olmus. (6/10)
  • geçen sene keşfettiğim hamburgerci. öncelikle servis konusunda baya bir iyiler. hoş dükkan evime yakın onun da etkisi olabilir. 3 defa sipariş verdim ve şimdiye kadar ağzı burnu yer değiştirmiş bir hamburgerle karşılaşmadım. 33lük meşrubatların kapak bölümlerine "motorlarımızı hızlı kullandığımız için dikkatli açınız" gibisinden bir uyarı yapıştırıyorlar. hız sınırını aşıp aşmadıkları sorusunu türk polisine bırakıyorum. patatesler de çıtır geliyor. hamburger çeşitleri dükkan burger'i andırıyor. gelelim asıl mevzuya. 240 gr hamburgerlerin fiyatlarına bakınca insan ya etin kalitesinden ya da diğer tüm işletmelerin şimdiye kadar olması gerekenin çok üstünde fiyatlara satış yapmış olabileceklerinden şüphe ediyor. son 2 seferdir kuruntu mu yapıyorum bilmiyorum kalitesiz et tadı aldım hamburgerden ve bu konuda hala bir karara varabilmiş değilim. ayrıca hamburgere çok fazla soğan koyuyorlar. eğer et şüphelendiğim gibi kalitesizse eti baskın bir tatla örtbas etmek yılların taktiğidir. kararı sözlüğün gurmelerine bırakıyorum.
  • sadece paket servis için çalışan, paket hazırlandıktan sonra 3 dk içerisinde elinize ulaşabilecek kadar hızlı bir servisi olan ve bu özelliğiyle türkiye'de ilk ve tek olan bir restoran. ayrıca kendi hamburgerinizi de yaratabiliyormuşsunuz. açıkçası zamanında part-time burger king'te çalışmış biri olarak rakiplerine kıyasla müşteri odaklı kaliteli bir misyonu var gibi gözüküyor diyebilirim.
  • yıllar yılı eve/işyerine burger söylemekten ölesiye çekinirim zira ya eksik gelir, ya soğuk gelir ve her halükarda burger zevkimin içine edilir, pek tabii bu musibetlerden uslanmayan bünyemin varlığını da inkar edemem. işte böyle kendi içimde çelişkilerimle yaşarken bugün yemeksepetinde tesadüfen görüp "ya bismillah" diyerek siparişimi verdim ve sonuç çok tatmin ediciydi. hem burgerin hem de patateslerin lezzeti yerinde, içeceğimi ayrıca takdim etmeleri ise sıcakları soğutmadığı için ayrıca mutlu etti. evimin dibinde olmaları hiç iyi olmadı.
  • yemek sepetindeki yorumlar gibi, bence ekşisözlükteki yorumların da çoğu kolpa olan, servisi gayet de yavaş olabilen, fiyatları artan, tadında hiçbir ekstra numara olmayan bir burgerci.

"vallahi biz mükemmel demekten yorulduk, siz şahane burger yapmaktan yorulmadınız"

ya bırak allahısen
  • bugün itibariyle gözümde vasat olan burgerci.

burdan daha önce verdiğimiz siparişte kendilerine göre siparişin bazı bölümlerini iptal etmiş olmalarına rağmen lezzet açısından bir problem olmadığı için memnun kalmıştık.

bugün ise hem siparişimi 1 saat geç getirdiler (yemek sepeti ile karşılıklı olarak birbirlerine attılar boku), hem fiyatı yanlış hesaplayıp fazladan ödeme aldılar, hem de beni çiğ bir hamburger köftesiyle baş başa bıraktılar.

benim gibi, eti az ya da orta pişmiş seven insanı bile mutsuz ettiler. hamburger köftesi neredeyse içeriden seslenecekti bana. "ablam yiyorsun ama biz hala canlıyız beya" diyecekti. deseydi ne cevap verirdim bilmiyorum. başımı önüme eğer utancımı gizlerdim kendimce. beni hayvana karşı kötü durumda bıraktılar. hamburger mi yoksa çiğ köfte mi sipariş verdiğimi sorgulattılar. ek olarak kalbim de kırıldı.
  • "her şey yalan, gerçek sensin" demek istediğim burgerci, hamburgerlere bir de karamelize soğan eklediler, tam oldu.
  • hızlı oldukları doğru fakat keşke güzel de olsalardı!
    ilk defa söyledim bir daha da ne söylerim ne söyletirim!
  • 10 numara hamburgerci. test edildi onaylandı.