şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanlar tv deki resort hotel reklamlarının vazgeçilmez fon müziğiydi
 • kesinlikle gelmiş hgeçmiş en iyi soundtrack albümlerinde biridir hatta biraz daha abartmak gerekirse filmden bile daha güzeldir. filmi izleyi de izlemeyeni de bir yerlere götürür. benim favorim tv screendir.
 • dreams adlı goran bregovic parçası sayesinde beni perişan eden ost'dir. o nasıl bir müziktir ki filmin en can alıcı, en acıtıcı kısımlarına serpiştirilerek izleyici kendinden geçirilir. öyle böyle bir soundtrack değildir filmdekiler zaten...
 • kanımca requiem for a dream'den sonra en etkileyici dram müziğini (bkz: death) (bkz: dreams) barındıran soundtracktir. izlediğim filmler içinde de en sağlam 5 soundtrack içine düşünmeden alacağımdır. bir defa müzikler filmi taşıyor resmen, filme hayat veriyor. kusturica nasıl tarzının biraz dışına çıkmışsa bregoviç de tarzının dışına çıkıp iggy pop ile birlikte çok iyi bir iş kotarıyor ve kusturica'nın görselde imza attığı başarının altında kalmayan; aksine onu besleyen, hatta belli yerlerde sırtlayan bir öğe haline getiriyor filmin müziklerini. kısacası balkan çocuğu bir müzik dehasının balkan çocuğu bir film dehası için yarattığı mükemmel melodiler bütünü diyebiliriz bu albüm için.

  bir de müziklerin filmde kullanımıyla ilgili dikkatimi çeken bir-iki noktayı belirtmek isterim:

  1-dreams isimli mükemmel parçanın filmde kullanımı da mükemmel. sadece uçan balığın gözüktüğü yerlerde ve çok kısa sürelerde kullanılmış.

  2-filmin sonunda in the death car'ın melodisine yeni sözler yazılmış şekli this is a film'in sözleri filmi özetler nitelikte, bir film için olabilecek en güzel final müziklerinden birisi bence.
 • 11 şarkı ile size acıyı ve mutluluğu birlikte yaşatacak arkadaşınızdır... sabah işe gitmek için hazırlanırken dinleyerek hayata hazırlayabilirsiniz kendinizi...
 • tüm zamanların en güzel, en etkileyici film müziklerinden biri.

  çok başarılı ve derin.