• palestinian campaign for the academic and cultural boycott of ısrael - pacbı'ın yani israil’e karşı boykot, yatırımların geri çekilmesi ve yaptırımlar hareketi (bds)'nin duyurduğu güzel haberdir.

arjantin milli takımı, israil'in filistin'de uyguladığı insanlık suçlarına karşı tepki göstererek maçın iptalini isteyen, dünya çapındaki onbinlerce taraftarının çağrısına kulak vermiş ve planlanan maçı iptal ettiğini duyurmuş.

israil'i dünyadan soyutlayan ve yalnızlaştıran bu tür kararlar beni umutlandırıyor. hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde aynı gerekçeyle shakira'da tel aviv konserini iptal etmişti.

işte bds'nin o güzel açıklaması:
  • acayip süper bi olay. shakira da konserini iptal etmişti. güzel şeyler bunlar.
  • o kamuoyunu oluşturan bütün taraftarların yüzüne yüzüne "sizin benim bu dünyaya dair umutlarımı yeşertmeye ne hakkınız var?" deyü bağırmak istiyorum. kahrolasın israil.
  • maçın iptal edilmesinde messi başrolde görev almış. ikinci bir duyuruya kadar benim futbol yıldızım ronaldo değil messi'dir. saygılar koca yürekli adam

adamım messi:
hesabın var mı? giriş yap