şükela:  tümü | bugün
132 entry daha
 • hayatının sezonunu geçirip, önce şampiyonlar ligi ardından dünya kupası finallerinde kaybeden şanssız insan.
 • ikinci pozisyon hadi neyse, ilkini atamayıp ayağının dümenini yontan ustaya selam ettirmiştir bugün.
  oğlum 7 nisan 2010 manchester united bayern münih maçında attığın inanılmaz golü hatırlıyorum senin ben. hay anasını ya.
 • bu adamı ifade eden en ideal kelime "dengesiz" dir kanımca.

  bir bakıyorsunuz inanılmaz işler yapıyor, çılgın atıyor, alayına koyup geçiyor, 40 metreden deli şutlar atıyor; bir bakıyorsun sahada yok, mutlak goller kaçırıyor, boş boş dolanıyor. adam hiç beklemediğin anda alakasız bir şut patlatabiliyor ama aynı zamanda çok bariz pozisyonda gereksiz bir şeyler de yapabiliyor.
  fakat bir gerçek var ki bu adam oynadığı zaman sahadaki diğer adamların ne yaptığının bir anlamı kalmıyor, tek başına alıp götürüyor takımı, direkt maç kazandırıyor. kısacası yorumu ömer dede'den alalım:

  (bkz: robben çok dengesiz çocuk)
 • ikinci kez karsi karsiya kaldigi pozisyonda beline asilarak kundeye almaya calisan puyol ve onu atamayan hakem yerine kendisine zavallilik payesi yakistirilmis. tanim olarak da ses hiziyla yarisan futbolcu.
 • '' artiz ne arar la pazarda '' diyen amcaya benzeyen futbolcu.

  (bkz: #19675954)
 • final gecesi biraz şanssız olan über futbolcu. ikinci pozisyonda kendisini yere bırakmayıp topu ısrarla kovalayıp sporcu etiği konusunda da ders vermiştir. böyleleri bizimkisi gibi spor ahlakından yoksun toplumlarda zavallı olarak geçer, doğrudur...
 • 2010 dünya kupası finalinde kaçırdığı pozisyonlardan ikincisinde kendisine yapılmış net bir faul vardır. sanırım orada bir şey yok diyen çıkmaz.

  ne yazık ki, golü kaçırdığını gördükten sonra böyle diyebiliyorum, robben orada kendini yere bırakmadı. bunun sebebi de etikten değil, devam ederse golü atabileceğini tahmin etmesiydi sanırım.

  hep söylüyorum ki, bir oyuncuya faul yapılıyorsa, o oyuncunun bu faulün yapıldığını hakeme göstermek hakkıdır. kendini yere bırakmamak centilmenlik ve asıl "iyi niyet" değildir. neyin iyi niyeti bu anlamıyorum. adam sana faul yapacak, sen "ayıp olur" diye kendini yere bırakmayacaksın. işin ilginci, oyuncu yere düşmezse faul çalınmaz diye bir kural yok ama hakemlerin bir oyuncu yere düşmedikçe zor faul çaldıkları da bir gerçek. hakemlerin düdüğü gönül rahatlığı ile çalabilmesi için faulün faul gibi görünmesi lazım. eğer sen "iyi niyetli" olursan, o pozisyondaki gibi, hakem de "çalmasam da olur, zaten adam da çok itiraz etmeyecek" der.
 • girmiş olduğu ilk pozisyonu gol olmasını engelleyen iker casillas değil kahin ahtapot paul'dur. hayvancağız sekiz kolundan biriyle golü önlemiş ve kehanetinin gerçekleşmesini sağlamıştır.

  boşu boşuna robben'i suçlamayın.
 • koşarken sola çeken futbolcu. aynı problem uğur boral'da da vardı bi zamanlar ama uğur düzeltti çok şükür de robben'e benzemedi.
 • fenerbahçelilerin guiza ile 2 sezondur içlerine atıkları hislerin benzerini robben ile sadece final maçında yaşayan hollanda'lılar allaha şükretmelidirler.
1142 entry daha