şükela:  tümü | bugün
  • haziran ayında erken erişime girecek olan, unreal engine 4 ile yapılmış dinozorlu open world survival oyun. the stomping land fiyaskosundan sonra aradığımız kan geliyor olabilir.

teaserda grafikler harika, 60'dan fazla dinozor çeşidi, dinozorları evcilleştirme mekanikleri, avlanma, kabile kurma, crafting sistemi ve teknolojik silahlar içeriyor.

teknolojik silahlar dışında her şey oldukça hoşuma gitti. mağara adamı gibi takılmayı tercih edebilirdim. *

site steam

edit: ekleme.
  • 2 haziranda piyasaya çıkacak olan dinazor temalı açık dünya hayatta kalma oyunu.
    ilk izlenimim oyunun güzel olduğu kanaatinde,
    bekleyip göreceğiz nedir ne değildir.
  • erken erişime açılmış oyun. fiyatı 16 haziran 2015'e kadar 40.67 tl.

grafikleri çok hoş, dünyası da gerçekten oynamaya değer görülüyor. craft sistemi de güzel, tek takıldığım nokta böyle bir dünyada neden ateşli silahlara yer verdikleri. belli bir hikayesi olabilir, oynadıktan sonra editleyeceğim.

edit: optimizasyon sorunları bayağı fazla gibi görünüyor. fps sorunu yaşıyorum sistemim yeterli olmasına rağmen. daha doğrusu yaşıyordum; en son gelen güncellemeden sonra oyuna giriş esnasında error veriyor ve oyunu tümden kapatıyor. diğer güncellemeyi beklemedeyim, umarım hatalar düzelir.
  • baya güzel bir survival oyunu. grafikler gayet hoş fakat optimizasyonu kötü olduğundan sistemleri yoruyor. mesela high ayarlarda gtx 970 isterim diye yazıyor options'da. epic ayarlar zaten titan x istiyor. buradan hesaplayın ona göre alın. oynanış olarak crafting işi zaten olayı bitirmiş. ilkel bir dünyada hayatta kalmaya çalışmak çok daha güzel bir fikir olmuş gibi geldi bana. raptor'dan pet yapma ise çok keyifli olmuş. sanki h1z1 ve dayz'nin bitmeye yakın hali gibi. eğer sisteminiz elveriyorsa ve bu tarz survival türü oyunlardan hoşlanıyorsanız kesinlike alın.
  • tek başına oynamanın anlamsız olduğu oyundur. mutlaka bir kabile kurulması gerekiyor. ekşiden alan varsa oyunu beraber takılabiliriz. yoksa sürekli yağmalanma yok kesme ile karşı karşıya kalıyorsunuz.
  • rust gibi bir underrated oyun varken şu an indirimle 40 lira gibi bir fiyata satılan, çok satanlarda zirvede olan çöp oyun.

bu kadar saçma bir oyuna gidip 40-45 lira vermek çok akıl karı bir iş değil. alpha aşamasında zaten henüz. "ben hayatta kalma oynamak istiyorum; zombiler, dinazorlar falan olmasın" dersen mis gibi rust var. alın oynayın.

not: rust da henüz alpha lakin optimizasyon konusunda, oynanabilirlik konusunda çok daha kaliteli.
  • suanda indirmekte oldugum oyun. duydugum kadariyla tek kisi zevkli olmuyormus o yuzden beraber oynamak isteyen sozlukculerin yesillendirmesini bekliyorum.
  • adeta bir bug deryası olan oyun. utanmadan birde 50 lira fiyat çekmişler.
  • h1z1, dayz vs alpha olupta aldığım birçok oyundan daha az buglu ve sık sık güncelleme cıkıyor düzeltiyorlar bugları.

çok zevkli bir oyun fantastik bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyorsun. dinazorları evcilleştirme (timsahla denize açılmak dalıp köpekbalığı avlamak, pteranodon uçmak çok zevkli) tavsiyemdir bu tarz oyunları seviyorsan 50 tl az bile bu oyuna.

birlikte oynayınca zevki çıkan oyunlardan sözlükten oynayan varsa yeşillendirsin.
  • daha şimdiden aşırı kar yapan oyun. satış rakamlarını görünce dilim uçukladı.