• çevirmenlerinin paralarını, nerdeyse 3 seneye yayarak, parça parça ve üstelik hakettiklerinden az ödeyen, hakkınızı koruyacak bir anlaşma yapmak istediğinizde, mırın kırın edip, yan çizen, oyalayan;

arkadaşınızın çevirdiği kitaba, sizin isminizi çevirmen olarak basan, kitabı acilen piyasadan çekmeleri gerektiğini açıkladığınız zaman, gayet pişkin "ne yapalım oldu bi kere, o kadar masraf ettik, hem sana ne, bak fazladan bir kitabın oldu, fena mı?" diyebilen;

tüm bunların üzerine tüy dikercesine; sizin çevirmek için anlaştığınız bir üçlemenin (thrawn trilogy) son kitabını, size hiç haber vermeden, başka bir çevirmene çevirtip, piyasaya sürmeleri, sizin bunu arkadaşlarınızan öğrenmeniz, inanamayarak en yakın kitapçıya girip acı gerçekle karşılaşmanız- üstelik en son görüşmenizde size "sen o çeviriyi yapmaya başla yavaş yavaş" demiş olmaları, sizin de bunu ciddiye alıp, bir kaç bölüm çevirmiş olmanız.

iş ahlakı kavramı nedir acilen öğrenmesi gereken yayınevi.
  • özhan canaydın bir yayınevi kurmak isteseydi bu kesinlikle arkabahçe yayıncılık olurdu.. bazen işlerin arkasında össan abi mi var diyorum.. zira sözünü verdikleri şeylerin %10'unu bile gerçekleştiremiyorlar.. tam bir össan abi sendromu..
  • çizgiromanları neredeyse durma noktasına gelmiştir.. yaklaşık 2 yıldır amazing spider-man çıkarmıyorlar.. özel bir gıcıklıkları var amazing serisine.. ne umutluyduk kendilerinden, bir türlü hiçbir sözlerini tutamadılar..
  • ek$i sozluk cizre'ye kitap yagdiralim kampanyasi'na 5000 cizgi roman bagi$layarak tum dengeleri alt ust etmi$ firma.. helal olsun..
  • ciltlerini sanırım oku ve at mantığındaki okuyucular için düşünmüşler. her çevirdiğiniz sayfa elinizde kalıyor bütün keyfiniz kaçıyor.
  • antipatik kişilerin çalıştığı çizgi roman dükkanı. belki ben denk gelmişimdir ters bir günlerine bilemiyorum ama gerçekten irite ediciydi. sanki herkes her şeyi bilmek zorundaymış gibi küçümseyici tavırlar, sevimsiz hareketler vs. mecbur kalmadıkça tercih etmeyeceğim yer artık.
  • facebook sayfalarında sık sık komik paylaşımları oluyor. sonuncusu da şöyle bişi. eğlenerek izliyor, ziyaret ediyoruz.
  • türkiyede tüm geeklerin bildiği, efsane serileri türkiyeye getiren ve türkçeleştiren efsane yayın evi. ayrıca büyük beşiktaş çarşısında çizgi roman dükkanları vardır, çok samimi ve güzel bir ortam. kendini fantastik kurgu ve bilim kurgu ile ilgili gören herkesin* bir uğraması gerekir; görmeyenlerin ise kitaplara ve çizgi romanlara başlamaları bu geniş dünyaya adım atmaları için geçit kapısı görevini güzelce yerine getirecek bir mekandır.
  • çizgi romanları düzgün ciltlemeyen kitapevi. elimdeki sandman'ler genelde kapak sayfalardan ayrılıyor ki ben çok dikkat ederek okuyorum. biraz daha şiddetli davransam ne olacak kim bilir. umarım daha sonradan bu sorunu çözmüşlerdir veya çözeceklerdir
  • beşiktaş büyük çarşıdaki, can sıkıntı yok edici, über mekan.
    %50 indirim reyonunu sormadan çıkmayınız.
hesabın var mı? giriş yap