şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözde son model bir araç ise uzak durulması gerekendir. toros alır binerim daha iyi.
 • 92 model hatta 88 model arabanın bile 4 camı otomatik iken, 100-150 lira için 0 km araçları arka kollu üretmek tek kelime ile insafsızlıktır.

  (bkz: renault symbol)

  dip not: annesinin karnından 4 otomatik camla çıkanlara batmışmış mış mış...

  - yıl 2014, bakın 2014, bazı arabaların "lüks" modellerinde arka tarafa bağımsız havalandırma özelliği çok büyük bir özellik gibi sunulurken, 90'larda tempra'da bu özellik standarttı.
  - sadece sürücü ve yolcu hava yastıklı araçlar halen satılırken 90 larda satılan opel omegalarda neler vardı araştırınız.
  - 3 satır kod girmek zor geldiği için halen yol bilgisayarı olmadan satılan araçlar var bu ülkede, 2014 model hem de. 88 model opelde bile yol bilgisayarı varken...
  - çok büyük bir özellik gibi sunulan torpido aydınlatması, bagaj aydınlatması 90 model arabada standartken şu an bazı 2014 üretimi araçlarda halen yok.
  - elektrikli cam krikosu çok pahalı bir parça değilken hala arka kollu cam üreten firmalar var bu ülkede. arkada oturan ve her şeye meraklı bir çocuğunuz varsa o camları çok rahat açabilir. düşünmesi bile korkunç!!!

  yani toplasanız 3 kuruş edecek parçalardan bile kar etmek adına içinde hiç bir sikim olmayan kütük gibi sedanları bu ülkeye itelemek nasıl bir kafadır? tamam anlıyorum 90'larda 4 teker ve koltuklardan oluşan tenekeleri fahiş fiyatlara sattınız bu ülkede ama artık insaf yahu, yıl 2014, birazcık daha güvenlikli araçları hak ediyor bu ülke!
 • (bkz: renault clio)
 • (bkz: toyota yaris)
  insanda bazen derin izlere sebep olur. arkadas ve 2 yasindaki kizi ben araba surerken arka koltukta oturmaktadir. ufakligin cami acmak icin kapiyi kurcalamasi uzerine annesi "kizim bu oyle acilmiyomus, bizim arabamizinki gibi degil bu" der. o an hickiriklarla en yakin direge arabayi saplama hissi dogar. oysa o benim canim. yirim. evet.
 • bence şu otomobillerle ilgili en gereksiz şekilde kafa takılan mevzulardan birinin öznesi arabadır.
  lan hepiniz paşazade misiniz elinizle açıverin nolucak amk. ayrıca tabi ki opel'den başkası değildir.
 • clio'dur. hatta opsiyonel bile yoktur.
 • ford focus'un 2010 modelinde de vardır.

  şaka değil ha,

  koskoca ford focus yapmış, paraya kıyıp otomatik cam koyamamış..
 • arabaya para ödeyen kişi ekseriyetle önde oturacağı için olsundur.
 • nehre düşen araç kazalarının bolca yaşandığı orta avrupa ülkelerinde tercih nedeni olabilir.
 • babamın arkadaşının sahip olduğu sikindirik 93 model hyundai excel'de bile arka camlar otomatikken ve arka koltuklara ayrı üfleçler takılıyken, o günlerdeki arabamız 2001 model renault clio 1.4 rta (baz versiyondu) arka camları manuel arabalardandı. düşün bak clio'dan bir önceki arabamız 92 model renault broadway'de torpido gözünde ışık varken, clio'da o bile yoktu...

  ders oldu bize o makina... bir daha b sınıfı araba almadık, bir de baz donanım seviyesine hiç bulaşmadık. gerçi clio'nun kliması vardı allahtan.