şükela:  tümü | bugün
  • bodrum'da hemen kule'nin yanındaki ara sokakta bulunan pizzacı. sünger pizza'dan sonra cüzdana bi nefes aldırdı. (pizzalar 16-24 tl arası) baya sevimli buldum, sevmediğim tek bir özelliği yok. imkanım olsa her hafta uğrarım. hele bir tane garsonu var ki dünyanın en tatlısı. sucuklu olan pizzası güzeldi, onu tavsiye ediyorum. salatası da ayrı bir güzel.

http://arkabodrum.com/tr-tr/anasayfa
  • pizzaları baya güzel olan işletme. ara bir sokakta bulunduğu için sakin ve kafa dinlemelik.
  • pizzası, salatası, spagetti bolonezi bomba. garsonda cenevizli havası var. fiyatlar son derece uygun, bi pizza, salata kola fanta su vs. 50 kaat. kokusuyla yakalıyor, mutlulukla uğurluyor be kardeşim. iki gün üst üste gittik, daha da gitme potansiyelimiz var.
  • tek sıkıntısı konumundan dolayı yaşanan basıklık ve oluşan ciddi nem. bunu da, etrafa büyük pervaneler koyarak çözmeye çalışmışlar. bodrum'daki her restaurantın adama yerleştirme odaklı olmadığının bir kanıtı burası. çok sevimli ve lezzetli bir yer. yüksek sezonda rezervasyonsuz gitmeyin yer bulamazsınız.
  • bodrum'da bayıla bayıla italyan restoranına gittiğime inanamadım. o kadar iyi ki, acımasızca eleştireceğim ve roma'daki pizzacılarla karşılaştıracağım. hamurunun tuzu biraz eksik ve yeterince çıtır değil. yine de türkiye'de yediğim en iyi pizzalardan bazılarını burada yedim.

bir de carbonaraları carbonara değil (bkz: spaghetti carbonara). belli ki italya'da pizza / makarna yemişler. ne dediğimi biliyorlardır.

mekan bir pizzacının olması gerektiği gibi mütevazı, yemekleri o kadar lezzetli ve çalışanları o kadar iyi ki tekrar tekrar gitmekten sıkılmadım.

fiyatlarda durum karışık. roma'daki en iyi pizzacılardan birinde pizzalar 5 ila 8 euro. burada da da fiyatlar aynı. bodrum gibi suyu çıkmış bir yerin en hareketli bölgesinin (bkz: cumhuriyet caddesi) pahalı olması beklenir ama türkiye'deki malzeme ve iş gücü ucuzluğunu düşünce pizzaya yemeğe parası vermeyi kabul etmekte zorlanıyorum.
  • bodrum sel falaketinde mahsur kaldığım yer. italyan pizzalarını aratmayan her anlamda leziz bir mekan! sıcacık personeli, kaliteli hizmet anlayışı ile az rastlanır mekanlardan. bodrum geceleri öncesi akşam yemeğimi yediğim ama bir türlü mekandan kalkamadığım yerdir arka pizzeria. artan müşterisine rağmen fiyatlarını arttırmayan işletme, müşterilerinin kalbini çoktan kazandı.
  • bayadir yedigim en guzel pizzayi yapan, asiri tatli calisanlari olan isletme. adi gibi arkada kalan bi sokakta bodruma gelindiginde mutlaka gidilmesi gereken mekanlardan biri.
  • hayatımda yediğim en kötü pizzayı yapan mekan. öyle kafasına göre kelam atan biri değilim. getirdikleri pizza o kadar cıvıkki, üstündeki malzemeler dökülüyor. yemek için efor sarfediyorsun. ayrıca garsonları da söylendiği gibi aman çok şeker çok tatlı falan değil. bisikletle gitmiştim, kenara koydum. oraya neden koydunuz burası bisiklet koyma yeri diyen mi dersin. pizzalardan öneriniz ne olur diye soruyorum, siz neyi seviyorsanız o güzeldir, pizzalarımızın hepsi güzel diyen mi. ve küçücük 220 ml kolaya 6 lira fahiş fiyat çekmeleriyle bi daha bodruma yolum düşerse asla gitmeyeceğim ve katiyen önermeyeceğim mekandır.
  • bodrum'da kışın bile dolu olan yer. aile ile, kız arkadaşın ile ya da tek başına her türlü gidilecek yer.
  • bodrum’da ara sokakta yer almasına rağmen keyifli hissettiren bir pizzacı.

girmeden önce ya deniz kenarında değil; anlamı var mı burda oturmanın diye düşündük ama şans vermek istedik, pişman da olmadık.

en önemli şey; rezervasyon yaptırmanız gerektiği. bizim kısıtlı vaktimiz vardı ve rezervasyonsuz gitmemize rağmen rezervasyon sahipleri gelene kadar bizi ağırladılar. şu saate kadar müsait diyorlar ve kendinizi ona göre ayarlayabiliyorsunuz ama sezonda böyle bir şansınız olmayacaktır.

öğle şarabı keyif işi biliyorsunuz. bunu yapabileceğiniz bir yer. pizzalar güzel, şarap çeşidi pek yok ama cabernet sauvignon var ve gayet iyi.
    çalışanlar güleryüzlü ve ilgili. ambiyans deniz olmamasına rağmen güzel.

merak edenler için; iki pizza, iki kadeh şarap 120 lira civarı tutuyor.