şükela:  tümü | bugün
  • surprizlerle doludur... arada bir ana caddeyi bosverip arka sokaklardan yurumekte fayda var...
  • gülben ergenin mtv ye klibinin kasetini gönderdiği ve zaten bozuk imaj sahibi olan memleketimi iyice rezil etme amaçlı klibinin içine bol meme ve popolu görüntü eklenmiş şarkı..
  • "tinerci çocukların, bir parça peynirle bir somun ekmeğin huzurunu bacak aralarında taşımak zorunda olan orospuların, varoşların buğulu perdesini kör bir usturayla yırtmaya çalışan modern zaman kabadayılarının, alkoliklerin, hırsızların, evsizlerin ölüme kalkan son otobüsü bekleme durakları."
  • (bkz: dolayısıyle)
  • dolayisiyle kelimesini lugatimiza katmis, felaket kulak tirmalayan sozlere sahip, traji komik bir klibe sahip(sanirim gulben ergen de zincir takanlar kervanina girmis) sarki... sezen aksunun icatlarindan biri
  • bilemiyorum kelimesini değişik bir şekilde telafuz eden gülben ergen'in şarkısı.
  • klibinde gulben ergen'i sigara (veya baska bisiy) dumanini uflerken gormek mumkundur, ne de olsa kotu kiz o.
  • sezen aksu gülben ergene şaka yapmış ben sana şarkı yazdım diye, o da gerçek sanmış. evet galiba böyleydi bu şarkının hikayesi.
  • televizyondan takip ettigimiz kadariyle konserlerinde gulben ne zaman derileri zincirleri cekse o zaman soyler bu $arkiyi. gulben konserin ortasinda kaybolur, arka sahnede derhal saclarini dagitir magitir donerken;
    -amman allahim gulbeen!
    -hemen arka sokaklari koyuyoruz siraya ziyacigim.
  • her duyduğumda "sana ne ulan sa-na-neee" şeklinde böğürme hissiyle dolduğum ucuz şarkı.